Connect with Us

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Life Style

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Publikuar

-

Pasi fotografët, artistët dhe mediat që merren me teknologji, e vlerësuan si të padrejtë vendimin e Apple, që në garën ‘Shoot on iPhone” të mos paguajë asgjë për fituesit, kompania ka ndryshuar qëndrim.

Megjithëse konsideroi se ‘paratë nuk e shpaguajnë vlerën që ka fotografia’ Apple ka vendosur, që ta shpërblejë me para secilin fotograf, imazhi i së cilit zgjidhet më i miri dhe shfaqet në billbordet dhe reklamat e Apple.

Ende nuk është bërë e ditur se sa do të paguhen fotografët, por do të marrin shpërblim për aq herë sa fotografia e tyre shfrytëzohet dhe kohëzgjatjen që është në publik.

“Tipike e kompanive të mëdha, që kërkojnë kreativitet maksimal, ndërsa ofrojnë promovim në këmbim të pagesës, derisa të ardhurat e tyre janë të medha” ka qenë një prej kritikave më të mëdha, lidhur me qëndrimin e mëparshëm.

LEXO EDHE:  Çfarë ka dashur të thotë autorja me këtë foto?

Ende nuk është dhënë ndonjë përgjigje nga zyrtarët e Apple.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Nuk përmbahet Ledri Vula, zbraz karikatorin e kállashit

Publikuar

-

Nga

Nuk përmbahet Ledri Vula, zbraz karikatorin e kállashit

Ledri Vula ka edhe një pasion për armët. Në disa postime në Instagram, teksa është i shoqëruar nga miqtë, tregon se ka shkuar në një vend ku bëhet qitje me kállash.

Në disa imazhe tregon ármët e llojeve të ndryshme, momentet kur zbraz karikatorin e kalláshit dhe plumbát që mban në dorë. Më parë të gjithë e dinin pasionin e Ledrit për basketbollin dhe sportin.LEXO EDHE:  Belen Rodriguez thyen rrjetin, poston foton ku shfaqet më joshëse se kurrë më parë

Ndërkohë, reperi së shpejti do të bëhet baba pasi partnerja e tij Sara Hoxha është në pritje të një fëmije. Shpresh herë është shprehur se dëshira për tu bërë prind është e madhe pasi i pëlqejnë shumë fëmijët.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Në verë qëndron…”/ Fifi zbulon domethënien e tatuazhit të ri

Publikuar

-

Nga

Fifi është një nga këngëtaret më të dashur për publikun shqiptar. Ajo është kthyer në qendërn e vëmendjes të mediave rozë përsa i përket jetës private dhe humbjes së kileve të tepërta.

Së fundi ajo ka vendosur të gdhendë një tatuazh të ri në trupin e saj.“Tatuazh i ri”, ka shkruar Fifi në postimin e parë duke zbuluar më pas dhe tatuazhin e saj.

“Në verë qëndron e vërteta”, ka shkruar Fifi mbi trupin e saj së bashku me gotën e verës dhe trëndafilin.

LEXO EDHE:  Belen Rodriguez thyen rrjetin, poston foton ku shfaqet më joshëse se kurrë më parëKujtojmë se muajt e fundit ajo ka sjellë një sërë projektesh muzikore, përfshirë këtu edhe bashkëpunime.

LEXO EDHE:  Pse njerëzit përdorin fotot në çift, si foto të profilit të tyre në mediat sociale

Pak ditë më parë ajo publikoi këngën “Pa gajle” me Young Zerkën, e cila ka rezultuar shumë e suksesshme dhe ka grumbulluar 2.9 milionë ndjekës në Youtube.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E papritur/ Fansat e Cardi B dhe Megan peticion për të hequr Kylie Jenner nga klipi

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, dy reperet e njohura, Cardi B dhe Megan sollën këngën e tyre më të re të titulluar “Wap”.

Klipi përmban skena tejet të nxehta, ku e ftuar speciale ka qenë dhe miliarderja Kylie Jenner.

Bukuroshja shfaqet e veshur me një body me print leopardi dhe një palë çizme të gjata në të njëjtin dizajn.Mirëpo, duket se këto 30 sekonda të Kylie-t nuk janë pritur aspak mirë nga audienca që ka shpërthyer në komente negative, duke e konsideruar pjesëmarrjen e saj në klip si neveri.

LEXO EDHE:  Foto- Tensionohet protesta/ Banorët tentojnë të hyjnë me forcë në Bashki

LEXO EDHE:  Çfarë ka dashur të thotë autorja me këtë foto?

Në Internet po qarkullon edhe një peticion për të hequr Kylie-n nga klipi: “Videoja ishte perfekte deri sa pamë K dhe unë desha të hidhja telefonin tim”, shkroi krijuesi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE