Connect with Us

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia në teknologji do të jetë 3 në 1!

Life Style

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia në teknologji do të jetë 3 në 1!

Publikuar

-

Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1! Facebook planifikon të ‘integrojë’ WhatsApp, Instagram dhe Messenger në një opsion bisede të vetme. Të tre shërbimet do të vazhdojnë të funksionojnë si aplikacione të pavarura, por do të bashkohen në mënyrë që bisedat dhe mesazhet të kalojnë mes tyre.

Mark Zuckerberg e konsideron integrimin si një projekt personal dhe do të zhvillohet vitin e ardhshëm, njoftoi The New York Times.

Të gjitha mesazhet e dërguara në mes të tre aplikacioneve do të jenë të koduara në mënyrë që vetëm dërguesi dhe marrësi t’i shohin ato.

LEXO EDHE:  Tani është e mundur, kështu mund të fshihet në Messenger mesazhi i dërguar gabimisht

” Integrimi mund të bëjë ndryshime të mëdha për përdoruesit. Aktualisht, WhatsApp kërkon vetëm një numër telefoni për të krijuar një llogari, ndërsa Facebook kërkon që njerëzit të përdorin identitetin e tyre të vërtetë. Ende nuk dihet nëse ëhatsApp së shpejti do të kërkojë përdoruesit të dorëzojnë më shumë informata personale”,- thuhet në një deklaratë të Facebook.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Burrë para kamerave, jashtë si një…”/ Ish konkurrenti publikon videon që Andi nuk do të donte ta shihte

Publikuar

-

Nga

Ish konkurrenti i Përputhen, Berat Behramaj, ka vijuar me thumbat ndaj Andit. Pas publikimit të videove dhe fotove të Teas dhe Andit nga Shqipe Hysenaj, Berati ka publikuar një tjetër video të Andit për ta thumbuar atë.

Ata shfaqen në prapaskena dhe Berati ka filmuar qëndrimin e Andit teksa po pi cigare.

“Burrë para kamerave, jashte kameres si vajze(duke e shoqeruar me emoji)”, shkruan Berati.

LEXO EDHE:  Urgjente!/Këto aplikacione duhet t’i fshini menjëherë!

LEXO EDHE:  Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

Kujtojmë se Berati dhe Shqipja kanë patur miqësi edhe jashtë programit ku shpesh herë kanë mbështetur njëri-tjetrin në deklarata ndaj konkurrentëve tjerë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Të ngrej në ajër, o lepurush i m****”/ Del videoja e plotë e sherrit mes Fatjonit dhe Erit

Publikuar

-

Nga

“Të ngrej në ajër, o lepurush i m****”/ Del videoja e plotë e sherrit mes Fatjonit dhe Erit

Fatjoni dhe Eri mbushën mediat rozë pas përplasjes që patën javën e kaluar në emisionin Përputhen. Dyshja për pak sa nuk kaluan në përplasje fizike, duke iu drejtuar njëri-tjetrit me tone të ashpra dhe një fjalor tejet banal.

Mbrëmjen e kaluar në “Përputhen Prime”, është publikuar videoja e plotë e sherrit në prapaskenë ku ka sharje dhe të bëritura.

LEXO EDHE:  Manastirliu thirrje qytetarëve/ Mos dëmtoni shëndetin me receta WhatsApp-esh, lidhuni me mjekët

LEXO EDHE:  Motrat Istrefi i vunë flakën Instagramit/Çfarë surprize na pret?

Dy djemtë në fillim u pezulluan për veprimin. Por pak orë më vonë Fatjoni deklaroi dorëheqjen nga emisioni, ndërsa Eri është rikthyer sërish në emision.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

Publikuar

-

Nga

“Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

Një deklaratë e koreagrafit, Albi Nako ndaj një konkurrenteje në emisionin “Just Dance”, ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale kundër koreografit dhe moderatores Dojna Mema.

“Komplimente, por unë mendoj se të garosh me këta të rinj, pa përjashtuar gjithë energjinë tënde  mendoj që je në një moshë më mirë martohu dhe bëj fëmijë se sa të vazhdosh”, u shpreh Albi ndaj konkurrentes.

Ndërkohë në rrjet kanë vërshuar komentet negative duke kërkuar që Albi të largohet nga juria për bullizëm ndërsa ndaj moderatores dojna Mema, duke qenë se asjo shpesh bën deklarata kundër seksizmit.

Kjo e fundit ka reaguar pas komenteve me anë të një postimi në Instastory duke thënë që ndodhet në një pozicion shumë delikat.

“Quhem Dojna Mema dhe jetoj ne nje vend ku s’eshte e thjeshte te jesh NJERI. Punoj ne televizon dhe kjo ka qene gjithmone endrra ime. Jam penduar pak, sepse eshte e veshtire te kesh nje pozicion publik ne nje vend jo-normal. Nje dite te shajne me liber shpie pse jep opinion tend (sepse s’je ti per te dhene mend) dhe diten tjeter te shajne prape pse nuk e dhe. Kam mbajtur gjithmone qendrime te forta mbi seksizmin, ne vendin e kohe nuk mjafton, sepse nese zgjedh te qendrosh neutrale nje here, ke qene fallco gjithmone. Prezantoj nje talent-shoë kercimi me nje juri dhe pozicioni im eshte shume delikat, por gjithmone asnjeanes. Jam sulmuar serisht, me po te njejten dhune verbale, por kam arritur ne nje pike qe per fat te keq vika me moshen, kur ti kupton se je bije e nje populli qe e stimulon vetem ndjenja e shemtuar e urrejtes. Quhem Dojna Mema dhe jashte nje spektakli ku kam nje pozicion asnjeanes, mendoj se çdo forme seksizmi duhet te marre pergjigjen qe meriton!?”, ka shkruar Dojna./ CNA.al

LEXO TE PLOTE