Connect with Us

Ju duket sikur ju thërret dikush? Janë mesazhe paranormale

Aktualitet

Ju duket sikur ju thërret dikush? Janë mesazhe paranormale

Publikuar

-

degjimi i zerave

Është e pashmangshme të mendoni se mos jeni duke vuajtur nga një lloj çrregullimi apo deliri. Por nuk duhet të shqetësoheni, pasi nuk jeni vetëm. Shumë njerëz kanë pasur ose kanë të njëjtën përvojë. Dhe secili prej tyre thotë të njëjtën gjë: ata thonë se dikush i thërret ata në emër kur ata ishin krejtësisht vetëm në një dhomë dhe madje i zgjuan nga gjumi. Kjo nuk është vetëm imagjinatë dhe nuk janë as simptoma të problemeve mendore.

Një përvojë shumë e vërtetë: kam punuar në pritjen e një hoteli. Një natë isha vetëm dhe dëgjova se më thirrën me emrin tim. Ishte zë gruaje. Kam parë përreth, por nuk kishte asnjë njeri tjetër. Ishte vonë dhe të gjithë shokët e mi kishin shkuar në shtëpi dhe kishte vetëm një njeri të mirëmbajtjes, një burrë.

Kjo përvojë është një nga fenomenet për të cilën shkruajnë shumë njerëz të cilët nuk dinë si ta cilësojnë këtë gjë. Ka raste kur dy ose më shumë njerëz dëgjojnë të njëjtin zë në të njëjtën kohë dhe ka edhe ata që e kanë identifikuar atë. Por për të kuptuar pse ndodh ky fenomen i çuditshëm, duhet të dimë se ka shumë njerëz që kanë aftësi psikike që u lejon atyre të dëgjojnë zëra nga sferat shpirtërore. Ne po flasim për mendimin, aftësinë për të dëgjuar qartë ata në sferën shpirtërore, jashtë ose brenda.

LEXO EDHE:  Trump jep lajmin shpresëdhënës/ Vaksina e Covid-19 mund të jetë gati pas 3-4 javësh

Dëgjimi i zërave është një përvojë që mund të përjetohet në mënyra të ndryshme. Disa njerëz mund të dëgjojnë një zë që flet me ta ndërkohë që askush nuk është afër tyre, të tjerët përjetojnë shikueshmëri kur kanë mendime të përsëritura për një temë që duket se vjen nga askund.

Së fundmi këto objekte ose përvoja nuk lidhen drejtpërdrejt ose lidhen me mjedisin fizik. Ato janë me origjinë paranormale dhe zhvillohen duke përdorur perceptimet e botës së brendshme shqisore për të veshur veshët tanë.

Ndryshe nga parashikuesit që shohin shpirtra ose kanë parandjenja, dëgjuesit e zërave mund të marrin të njëjtat mesazhe, por në vend që të shohin imazhe, ata dëgjojnë zëra. Ka shumë shpjegime për këtë përvojë kaq të zakonshme në mesin e popullatës, por më e njohura është që udhëzuesit shpirtërorë përpiqen të komunikojnë me ju.

Udhëzuesit shpirtërorë janë qenie trupore që na janë caktuar para se të lindnim dhe që na ndihmojnë gjatë jetës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Shqipëria është bërë gati për në BE”/ Rama flet nga OKB: Ja çfarë përfaqëson integrimi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB-së se procesi i integrimit evropian është spirancë për të ardhmen e Shqipërisë.

Kryeministri deklaroi se Shqipëria ka kohë që është gati, por ajo pret që BE-ja të bëjë pjesën e saj.“Procesi i integrimit europian përfaqëson një spirancë për ne. Ne presim me padurim  dhe e kam thënë në Tiranë dhe Bruksel se Shqipëria ka kohë që është gati dhe pret që BE të bëjë pjesën e saj. Integrimi është një aspiratë mbarë rajonale dhe burim frymëzimi në një rajon të transformuar më të 6-ta vendet e rajonit që kanë rënë dakort të hyjnë në një treg të përbashkët bazuar në standartet e BE-së.

Ballkani i Hapur është shenja dhe prova kemi ne si rajon ka për rritjen e punësimit, tregtisë dhe të ndihmojë në zgjidhjen e konflikteve njëherë e përgjithmonë”, tha Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama thirrje për njohjen e Kosovës/ Vetëm maturia do të lejojë Serbinë të heq barrën e së shkuarës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur mbrëmjen e sotme fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB.

Kryeministri Rama i ka bërë ftesë vendeve të OKB-së për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ai është shprehur se mbështet si rrugë të vetme dialogun Kosovë-Serbi.“Nuk është obsesion, është test për të njohur realitet e reja në zemër të Evropës, kur një shtet i ri lindi. Kjo punë duhet të përfundojë dhe realiteti na ka treguar ne ballkanasve, por edhe Evropës se Kosova e pavarur, sovrane vazhdon prej 13 vjetësh. 

Shqipëria mbështet si alternativë te vetme, dialogun Kosovë-Serbi. Vetëm maturia, kuraja dhe vizioni do ta lejojnë më në fund Serbinë te heq barrën e të shkuarës”, thotë Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Pabarazi në qasjen e vaksinave”/ Rama në OKB: Duhet një traktat i ri ndërkombëtar për përballimin e pandemive

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB, ku ka evidentuar disa prej sfidave me të cilat është përballur bota dhe Shqipëria sëfundmi. Në fjalën e tij, Rama ka falenderuar të gjithë vendet që ndihmuan Shqipërinë në periudhën më të vështirë të pandemisë.

Kryeministri theksoi se më shumë se gjysma e popullsisë shqiptare është vaksinuar dhe se pritet që në 10 muajt e ardhshëm të vaksinohet edhe pjesa tjetër e popullsisë.

Gjithashtu Rama është shprehur se mbështet propozimin për një traktat të ri ndërkombëtar për përballimin e pandemive përmes bashkëpunimit.Sot kemi më shumë se gjysmën e popullsisë shqiptare të vaksinuar dhe presim të kemi të kemi të gjithë popullsinë e vaksinuar gjatë 10 muajve të ardhshëm. Pa bashkëpunim kostoja do të jetë më e lartë. Kjo është arsyeja pse vjet mjekët shqiptarë shkuan në Lombardi dhe në këmbim pritëm mjekët italian në shtëpinë tonë. Falenderoj ata që na janë gjendur të na ndihmojnë, Turqinë. KE që luftoi për të përshpejtuar ofrimin e vaksinave, Kroacisë, Letonisë që na u gjendën me vaksina.

Pabarazia në qasjen e vaksinës ka nxjerrë në pah një qasje të ndryshme për nismat globale, Kjo është arsyeja pse vazhdojmë të jemi avokat për një traktat të ri ndërkombëtar për reagimin ndaj pandemive, Është e nevojshme të përmirësojmë qasjen ndaj vaksinave sepse ata që nuk janë ta pavaksinuar rrezikohen. Eksperienca e gjatë dhe e fortë e OKB nëse na ka mësuar diçka është se sfidat kërkojnë kontributin e të gjithëve”, ka thënë ndër të tjera Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE