Video/A e dini çfarë bën Mbreti i Instagramit kur nuk fle gjumë ? – CNA
Connect with us

Aktualitet

Video/A e dini çfarë bën Mbreti i Instagramit kur nuk fle gjumë ?

Publikuar

-

dan bilzerian

Dan Bilzerian ka treguar edhe një herë momente nga jeta e tij e çmendur.

Në një video të postuar së fundmi ‘mbreti i Instagramit’, shihet i rrethuar me femra të zhveshura, të cilat dalin e argëtohen në borë.

Ai komenton bashkangjitur videos: ‘Kur ke problem për të fjetur’, duke lënë të kuptohet se ai kur nuk ka gjumë, nuk rrin në telefon ose nuk vendosë të kyçë TV-në, por bën një festë të çmendur me vajzat të cilat i rrinë gjithmonë pranë.

Aktualitet

Shqipëri U-19 mundet 2-1 nga Maqedonia e Veriut/ Tre golat u shënuan nga shqiptarët

Publikuar

-

By

Kombëtarja U-19 është mundur në takimin e dytë miqësor nga përfaqësuesja e të njëjtës grupmoshë e Maqedonisë së Veriut. Takimi i luajtur në Ohër, ka përfunduar me rezultatin 2-1 në favor të skuadrës maqedonase, e cila vetëm pak ditë më parë barazoi me përfaqësuesen tonë në Korçë.

Kuqezinjtë e rinj e filluan ndeshjen shumë mirë, duke dominuar kundërshtarin dhe duke krijuar raste shënimi, raste të cilat u konkretizuan në minutën e 10-të me golin e shënuar nga Armando Broja. Në minutën e ‘40 fqinjët maqedonas kanë arritur të barazojnë rezultatin me anë të numrit 6 Jeton Dauti.

Në pjesën e dytë skuadra e trajnerit Dede u ndëshkua me një penallti që u shndërruar në gol nga Agron Elezi në minutën e 53. 19 vjeçarët tanë reaguan në lojë, duke vazhduar të sulmojnë por pa arritur të konkretizojnë rastet e shumta që kanë krijuar në këtë ndeshje.

Shqipëria U-19 zbriti në fushën e lojës me këtë formacion: Toska, Shima, Murati, Rexhepi, Bajrami, Morina, Bozhanaj, Karica, Shehu, Mehmeti dhe Broja. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën dhe Lleshajn?

Publikuar

-

By

Denoncimet e “qytetarit dixhital”, të publikuara nga ish-kryeministri Sali Berisha, në gjatë vitet e fundit janë në betejë të ashpër me Qeverinë, më shumë sesa edhe vetë Opozita.

Kujtojmë këtu rastin e mushkonjave. Berisha kohë më parë, publikoi denoncimin e një të ashtuquajturi “qytetari dixhital”, sipas të cilit, në Divjakë po bëhet trafik droge me avion nën hunden e Policisë së Shtetit. Më pas ishte avioni i italianit Giorgo Riformato, i cili u rrëzua në Plazhin e Divjakës.

Giorgio Riformato, i akuzuar për trafik droge, drejtonte avionin, i cili më 10 prill të vitit 2014 u rrëzua në plazhin e Divjakës me 300 kg kanabis.  Avioni i drejtuar nga shtetasi Riformato është gjetur i ulur në zonën e plazhit të Divjakës, me një rrotë të thyer, në pamundësi për t’u ngritur.

Më tej, kujtojmë denoncimet e Berishës, ku theksohej se Policia e Shtetit është e përfshirë në trafik droge.

Prova më e fortë për këto denoncime të Berishës, është fakti se katër nga ish-drejtuesit e Policisë së Shtetit në vitet 2014-2017 aktualisht janë të arratisur jashtë shtetit dhe janë në kërkim.

Një rast tjetër është ai i “Xhisielës” në Fushë-Krujë, që bëri jo pak bujë në media.

Ishte Berisha ai që publikoi i pari rastin, ku theksohej se “djali i deputetit socialist, Rrahman Rraja kishte përdhunuar një vajzë të re”. Në fillim u cilësua shpifje, por më pas hetimet nxorën në dritë të tjera detaje. Gjithçka që kishte thënë Berisha rezultoi e vërtetë.

Më pas kemi rastin e fundit, që është edhe ngjarja që tronditi mbarë oponionin publik. Bëhet fjalë për përdhunimin në grup të një minoreneje në Kavajë, në ambientet e shkollës, ngjarje e cila u bë publike vetëm pas denoncimit të Berishës.

Po ashtu edhe vënia në pranga e Klement Balilit, së pari u publikua nga Berisha, dhe më pas u konfirmua nga Policia e Shtetit.

Këto që përmendëm më sipar janë vetëm disa nga rastet që janë zbardhur dhe bërë publike, vetëm pas denoncimit nga “qytetari dixhital”.

Ndërkohë, sot Policia e Shtetit ka reaguar ndaj denoncimeve të Berishës, të cilin e akuzon për shpifje dhe e paralajmëron për kallëzim penal.

Pra, mesa duket”qytetari dixhital” e tremb Ramën dhe Lleshajn, të cilët i kanë “vërsulur” Policinë, Sali Berishës./ CNA.al

Policia i “vë kufirin te thana” Berishës/ Paralajmëron kallëzim penal

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rrëfimi prekës i yllit të Bayernit/ “Kam kaluar 4 muaj si i burgosur…”

Publikuar

-

By

Mungesa e Corentin Tolisso është ndjerë jo pak të Bayerni. Mesfushori francez pësoi një dëmtim të rëndë në gju në muajin shtator që e ka mbajtur prej më shumë se gjashtë muajsh jashtë fushave të blerta.

Futbollisti 24-vjeçar ka dhënë një intervistë për “Kicker”, ku ka shpjeguar se sa shumë i ka munguar stërvitje me shokët e ekipit. Tolisso është rikthyer në kampin stërvitor të Bayernit, por për ta parë në fushë i duhet të presë edhe disa javë.

“Nuk dua që të rikthehem sa më shpejt që të jetë e mundur, por sa më gati. Jam i sigurt që do të jepet rasti për të shënuar sërish këtë sezon. Sapo u riktheve në stërvitje mu duk vetja sikur isha një njeri i tjetër. Më në fund po shkelja ne bar e po merrja frymë lirisht. U ndjeva sikur ishte brenda një burgu prej katër muajsh”, tha mesfushori francez. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet13:03 - 26 Mars, 2019

Panik në Gjermani/ Dhjetra qytetarë evakuohen pas kërcënimeve për bombë

Disa njoftime për bombë kanë shkaktuar kaos dhe panik në Augsburg të Gjermanisë. Oficerët e policisë së qytetit deklaruan për...

Aktualitet08:38 - 26 Mars, 2019

Histori të panjohura/ Sekretet dhe ana e errët e jetës së princeshave arabe

Kur Sheikha Latifa, Princesha e Dubait, u largua nga vendi i saj në shkurtin e vitit të shkuar, duke hipur...

Aktualitet23:08 - 25 Mars, 2019

Trump: Prokurori Mueller veproi me ndershmëri në hetimin ndaj Rusisë

Pasi e ironizoi për muaj me radhë Prokurorin Special Robert Mueller lidhur me hetimin për mundësinë e lidhjeve me Rusinë...

Aktualitet18:49 - 25 Mars, 2019

Moti i keq shkakton dhjetra viktima dhe të plagosur në Iran

Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe viktima në shtetin  e Iranit. Mësohet se...

Aktualitet19:32 - 24 Mars, 2019

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Aktualitet09:03 - 24 Mars, 2019

Pas 20 vitesh/ Zyrtari i NATO-s:Bombardimi, ndjenjë dëshpërimi dhe lehtësimi

Sa herë që kujtohet fushata e sulmeve ajrore të NATO-s, e nisur më 24 mars të vitit 1999, personi i...

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Trending

Read previous post:
protesta para parlamentit grek
“Marrëveshja e Prespës”/ Greqia përfshihet në protestë masive

Me mijëra qytetarë grekë janë duke protestuar përpara Parlamentit në Athinë. Kjo protestë është iniciuar nga “Marrëveshja e Prespës”. Me...

Close