Connect with Us

Disney trondit rrjetin/ Elsa, princesha e parë lesbike

Aktualitet

Disney trondit rrjetin/ Elsa, princesha e parë lesbike

Publikuar

-

princesha lesbike

Një nga filmat më të pritur për 2019-tën është pjesa e dytë e filmit të animuar Frozen. Historia e princeshës që kishte fuqi magjike të cilat mund të kontrollonin akullin ishte një sukses i vërtetë për Disney në 2014-tën.

Nga momenti kur është  lajmëruar një pjesë e dytë e filmit, grupet LGBT në botë kanë lobuar, duke kërkuar që princesha protagoniste e filmit të ishte një princeshë feministe që pëlqente vajzat.

Ekstremistët religjozë, si dhe disa prindër e kanë kundërshtuar këtë ide, por mesa duket kjo ide është drejt konkretizimit.

Gjatë ditëve të shkuara një imazh i bërë tashmë viral tregon foton e Elsës duke u martuar me një vajzë tjetër. Vajza tjetër ngjason shumë me personazhin e animuar të Rapunzelit.

LEXO EDHE:  Fotoja e parë e Princ Louis me të motrën është një dashuri e vërtetë

Gjithsesi regjizorja e filmit Jennifer Lee, në një intervistë për Huffington Post u shpreh se janë shumë të ndërgjegjshëm për diskutimet që hap kjo çështje. Nga ana tjetër ajo tha se e kanë diskutuar këtë çështje dhe janë gati për të përballuar pasojat e vendimeve që kanë marrë si staf./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  “Do ta dua deri në përjetësi”/ Princesha e Norvegjisë në një lidhje me “hackerin shpirtëror”

LEXO EDHE:  Loredana tregon portretin e plotë të vajzës dhe është kopja e Mozzik!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  “Do ta dua deri në përjetësi”/ Princesha e Norvegjisë në një lidhje me “hackerin shpirtëror”

LEXO EDHE:  U mrekulluat nga princesha Anis?/ Njihuni me si motrën e saj të kohëve moderne

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: