Connect with Us

Video-Heshtje varri te LSI pas dorëzimit të Balilit/ Plas humori në rrjetet sociale

Aktualitet

Video-Heshtje varri te LSI pas dorëzimit të Balilit/ Plas humori në rrjetet sociale

Publikuar

-

Klement Balili, apo i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”, dy ditë më parë është vetëdorëzuar në polici,  ndërsa nga LSI ende nuk ka ardhur asnjë reagim.

Ndërkohë që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi por edhe eksponentë të tjerë të saj si Ylli Manjani, që janë të gatshëm të reagojnë, të akuzojnë të gjejnë përgjegjësit edhe kur bie shi apo kur zogjtë cicërojnë, për Balilin ende nuk kanë bërë asnjë koment.

Ndërsa ish-kryetari i LSI, aktualisht president i vendit, Ilir Meta u shfaq dyllë i verdhë, në daljet e tij mediatike.

LEXO EDHE:  Kthimi për herë të dytë i ligjit për Teatrin/ Ish-ministri: Besoj se Meta do ja arrijë qëllimit

Por, heshtja “mortore” prej disa ditësh, ka nxitur rrjetet sociale të ironizojnë kryetaren aktuale të LSI-së Monika Kryemadhi.

Ndërkohë, pjesë e kësaj shakaje është bërë edhe presidenti Ilir Meta.

Balili në qeli/ Pse hesht Monika, Manjani dhe LSI?

Skandal-Manjani fshehu Balilin/ E ka pajisur me dëshmi penaliteti false

Klement Balili e thotë copë: Kam punuar për LSI, Ilir Meta më bëri drejtor

“Baroni i drogës” në pranga/ Meta shfaqet i zverdhur në Lezhë

Klement Balili “rrëzon” Ilir Metën/ Tunden prangat për Presidentin?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Situatë e rëndë tek Uzina e Ballshit/ Policia hedh spraj, dy naftëtarëve u bie të fikët

Publikuar

-

Nga

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Tensionohet situata, përplasen me policinë

Protesta e  naftëtarëve të rafinerisë së Ballshit, ka ardhur duke u përshkallzuar, pasi ata kërkojnë të futen brenda në uzinë.

Punonjësit kërkojnë të marrin pagat e prapambetura si dhe rinisjen e punës pasi nuk ka pasur asnjë reagim nga kompania por as nga Ministrja e Energjitikës.

Kryetari i sindikatës së naftëtarëve të bashkuar Sokol Dautaj ka deklaruar se protestuesit nuk duan që Ballshi të kthehet si Beiruti kjo pasi pajisjet teknologjike dhe kimike që ndodhen në uzinë rrezikojnë të shpërthejnë në zjarr nëse nuk mirëmbahen.“I bëjmë thirrje që të hapin derën, ky është vendi ynë i punës, nuk kemi gjë me policinë. Ne duhet të marrim atë që na takon, uzinën le ta çojnë për skrap po të duan. Edhe ne kemi fëmijë dhe duam atë që na takon” – thotë njëri prej protestuesve.

LEXO EDHE:  “Fadroma duhet të kalojnë mbi trupin tim”/ Kryemadhi tregon pse nuk e mbrojti dot Teatrin

LEXO EDHE:  LSI organizon konferencën “Gati për ekonominë e dijes”/Asmussen: Ja ç'duhet të bëni për tu kthyer në atraksion rajonal

 

Për shkak të përplasjeve me policinë dhe sprajit qe është hedhur, dy persona janë detyruar të dërgohen në spital pasi i kanë humbur ndjenjat. Por duke qenë se autoambulancat nuk kanë shkuar në vendngjarje, janë detyruar të dërgohen me anë të makinave të rastit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohet 25-vjeçari/ Përndiqte prej kohës të renë, i shkon në banesë e zihet me vëllanë e saj

Publikuar

-

Nga

Polica e shtetit ka arrestuar në flagrance 25 vjeçarin me iniciale E.K pasi ka ndjekur vazhdimisht për një peridhë kohore shtetasen me iniciale A.A 29 vjeç.

Shtetasi E. K. ka shkuar në banesën e shtetases A. A. dhe është konfliktuar me vëllanë e saj, si dhe i ka dëmtuar atij mjetin e parkuar.
Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e shtetasit E. K., u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një mjet prerës (thikë).Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  “E shtynë tërmetin me dekret”/ Rama tallet keq me Metën

LEXO EDHE:  Kryemadhi dhe Braçe në një mendje/ SPAK “zbret” në Kuvend

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. T., 46 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara” dhe “Përshtatja e lokalit për përdorim droge”.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Me çantën në shpinë dhe me lule në duar/ Rama publikon foton e Zahos në ditën e parë të shkollës

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të djalit të tij Zahos, i cili ulet sot për herë të parë në bankat e shkollës.

Zaho shfaqet me çantën e shkollës në shpinë dhe më nje buqetë lulesh në dorë. Rama e përshkruan ditën e parë të shkollës si një emocion të veçantë, ndërsa uron të gjithë fëm ijët e tjerë.“Dita e parë emocion i rrallë. Zoti i bekoftë të gjithë fëmijët që sot nisën shkollën dhe i mbroftë gjithnjë bashkë me prindërit e gjyshërit e tyre të pazëvendësueshëm. Dashuri, shëndet e gëzime paçin gjithmonë”, shkruan Rama, bashkëngjitur fotos./CNA.al

LEXO TE PLOTE