Connect with Us

Këto do të jenë shenjat më me fat për 2019-tën

Aktualitet

Këto do të jenë shenjat më me fat për 2019-tën

Publikuar

-

horoskop

Virgjëresha

Për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës, në ndryshim nga 2018 që ishte një vit shumë i vështirë dhe i rëndë, 2019-ta do të jetë i mrekullueshëm.

Fati i mirë do të prekë çdo aspek të jetës së tyre, që nga puna, tek dashuria deri tek fëmija.

Një vit shumë entuziast për ju. Një këshillë për këtë vit kthese, mos shpenzoni kurrë dhe mos u prirni nga euphoria.

Akrepi

Akrepi do të ketë shumë mundësi që të gjejë një partner të qendrushëm në vitin 2019-tën, me këtë person do të mund të ndërtosh një marrëdhënie të gjatë dhe të qendrueshme.

Për Akrepët, dashuria duket se është rrotull që në fillim të vitit. Një shkëndijë e vjetër po kthehet, ose një njeri i ri do të hyjë në jetën tuaj. Prezenca e këtyre personave do t’ju sjellë shumë entuziazëm dhe gjallëri.

LEXO EDHE:  Shenjat që tregojnë se partneri juaj nuk iu respekton

Peshqit

Peshqit do të jenë shenja e tretë që do të jetojë një vit me fat, për sa i takon jetës intime. Viti do të fillojë në një mënyrë shumë të zakonshme,  pa treguar ndonjë shenjë të asaj çka do të ndodhë më pas.  Gjithsesi gjërat për Peshqit do të fillojnë të ndryshojnë në Qershor. Që nga Qershori, fati në shenjën e tyre do të fillojë të duket në çdo aspekt të jetës së tyre, veçanarisht në sferën e marrëdhënieve romantike./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Manastirliu zbulon të dhënat/ Ja sa qytetarë kanë bërë dy dozat e vaksinës ndaj COVID-19

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se nga 638 mijë e 338 vaksinime në Shqipëri, 192 mijë qytetarë kanë bërë dy dozat e vaksinës.

Ajo thotë se vaksinatoret po bëjnë punë fantastike ndërsa qytetarët që kanë bërë dy dozat e vaksinës janë shumë më të mbrojtur ndaj COVID-19.

“Me punën fantastike që po bëjnë vaksinatoret tona në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 638,338 vaksinimeve, prej të cilave 192 mijë qytetarë i kanë bërë të dy dozat e vaksinës dhe janë sot shumë më të mbrojtur nga covid19”, shkruan Manastirliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia me ‘dorë të hekurt’/ Arrestohen 3 persona në Berat, procedohet penalisht një tjetër

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Një shtetas tjetër është proceduar penalisht për veprat penale “Punësim i paligjshëm” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

• F. M., 26 vjeç, banues në Poliçan dhe L. B., 24 vjeç, Kuçovë, pasi u konstatuan nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetet përkatëse pa leje drejtimi;

• S. F., 42 vjeç, banues në Kuçovë, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 17-23 tetor

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 30 nentor

Gjithashtu specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik kanë proceduar penalisht, për veprat penale “Punësim i paligjshëm” dhe “Fshehja e të ardhurave”, shtetasin B. L., 46 vjeç, banues në Berat, pasi u kap në flagrancë, në vendin e quajtur “Xhenio”, me një mjet tip kamion të ngarkuar me pllaka guri dekorativ të pa shoqëruar me dokumentacionin përkatës. Gjithashtu, ky shtetas kishte punësuar në mënyrë të paligjshme një punonjës.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Bota

Greqia i jep fund mbylljes totale/ Çfarë u vendos për kufijtë

Publikuar

-

Nga

Arrestohet në Morinë 21-vjeçari nga Tirana/ Tentoi të kalonte 4 sirianë në Kosovë

Greqia duket se ka marrë veten nga pandemia ndërsa ka vendosur t’i japë fund mbylljes totale.

Mësohet se qeveria greke ka hequr oraret policore dhe tashmë qytetarët mund të lëvizin lirshëm pa orar të kufizuar. Nga dita e hënë rihapen kopshtet dhe çerdhet.

Gjithshtu Greqi ka hapur kuftijtë tokësorë me vendet e BE, ndërsa për kufijtë me Shqipërinë nuk ka ende ndonjë vendim./CNA.al

LEXO TE PLOTE