Connect with Us

Artan Hoxha ironizon Shefin e Klement Balilit/ “Kush e ka rradhën?!”

Aktualitet

Artan Hoxha ironizon Shefin e Klement Balilit/ “Kush e ka rradhën?!”

Publikuar

-

Gazetari i njohur investigative Artan Hoxha, ka postuat një status në rrjetet sociale, ku flet për Klement Balilin, shefin e tij dhe dështimin e një sërë institucioneve, kombëtare dhe ndërkombëtare për arrestimin e tij.

“Si ka qenë ajo shprehja popullore:”E kapa po s’më lëshon…, “- nis status i gazetarit Hoxha që më tej vijon:

“Megjithatë mos u ngutni, SHEFI i Kelit ka pas thenë:”Me qetësi dhe dashuri”…

Ndërsa ata të “Rrugës se Elbasanit” e mbyllen prapë deklaratën e radhës sot, me pyetjen:

Kush e ka radhën????!!!!

Prej 10 majit 2016, e deri sot në mëngjes 15 janar 2019, Kelmend Balili apo i quajturi Eskobari i Ballkanit, u kthye në njeriun më të kërkuar në Shqipëri, Greqi, dhe 10 vende të tjera të BE. Policia e Shtetit, Prokuroria e Krimeve të Rënda, SHIK-u, Interpoli madje dhe DEA Amerikane vet dështuan ta arrestonin në dhjetera operacione për më shumë se 2 vite e 8 muaj arrati. Dhe për gjatë gjithë kësaj kohe ai nuk është larguar asnjë ditë të vetme nga Shqipëria…..

LEXO EDHE:  Dosja "Xhafaj"/ Artan Hoxha: Rama po i bën presion drejtësisë

Kur ndodhesh në kohën dhe vendin e duhur para gjithë këtyre që e kërkonin Eskobarin e Ballkanit….”.

Artan Hoxha Klement Balili
Artan Hoxha Klement Balili

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Atentati mafioz në Elbasan/ Artan Hoxha tregon mesazhin shokues: Nuk do të ketë mëshirë

Publikuar

-

Nga

Atentati mafioz në Elbasan/ Artan Hoxha tregon mesazhin shokues: Nuk do të ketë mëshirë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Elbasan, ku 50-vjeçari Bujar Çela, u vra me breshëri plumbash.

I ftuar në studion e Abc news, gazetari Hoxha tha se ajo çfarë ka ndodhur sot në Elbasan, është një mesazh I qartë se nuk do të ketë mëshirë. Nuk do të kursehen as personat e pafajshëm.

“Vrasja e vëllait të Talo Çelës, mnënyra si u vra dhe çfarë përfaqësonte ai, apo edhe vendi ku u vra nuk ëhstë një situatë normale. Në këtë zonë nuk shtrihet hakmarrja.Kjo ngjarje ka treguar se nuk do të ketë mëshirë. Nuk do goditen vetëm kundërshtarët, por çdo njeri i tyre.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon përse vettingu filloi nga policët/ Ja cilët janë peshqit e mëdhenj

LEXO EDHE:  Djegia e Kuvendit/ Artan Hoxha: Meta i hodhi benizinë zjarrit

Kundërshtarët nuk do falin as të pafajshmit”-tha ndër të tjera Artan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

KLP miraton drejtuesit e përkohshëm të disa prokurorive/ Ja lista e publikuar

Publikuar

-

Nga

KLP miraton drejtuesit e përkohshëm të disa prokurorive/ Ja lista e publikuar

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë të ditur emrat të cilët janë caktuar në pozicionet e përkohshme të Drejtuesve të Prokurorive, në Mat, Dibër, Kukës dhe Elbasan.

Konkretisht janë përcaktuar:

Abaz Muça, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat;

Rifat Kojku, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër;

Rita Gjati, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës si dhe

Kreshnik Ajazi, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan.KLP ka vendosur gjithashtu edhe caktimet e parakohshme në pozicionin e prokurorit, konkretisht:

Anton Martini, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë;

LEXO EDHE:  Dosja “Xhafaj”/ Artan Hoxha: Rama po i bën presion drejtësisë

LEXO EDHE:  Sulmoi gazetarët për biletat e stadiumit/ Artan Hoxha nxjerr bllof Shakohoxhën

Donika Prela, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për të cilën KPA do të dalë me një vendim ditën e nesërme.

Alma Bramo, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Gjatë seancës, Këshilli miratoi projekt- aktin për mbarimin e statusit për shkak të dorëheqjes së magjistratit z. Bujar Hoxha, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe raportin për analizimin e aftësive profesionale të subjektit të rivlerësimit z. Bardhok Lleshi, i cili do t”i dërgohet KPK dhe OMN.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Covid-19/ Kosova regjistron 43 raste të reja

Publikuar

-

Nga

Covid-19/ Kosova regjistron 43 raste të reja

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 43 raste të reja të infeksionit Covid dhe 3 viktima.

Gjithashtu ka patur edhe 239 të shëruar, për një total prej 12.188 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të identifikuarve me Covid që prej fillimit të pandemisë është rritur në 14.882 kurse totali i vdekjeve 607.

Ndërsa në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 82 raste të reja infeksioni dhe 2 viktima.Totali i rasteve sipas autoriteteve ka kapur shifrën 32,695 kurse numri i përgjithshëm i viktimave 739.

LEXO EDHE:  “Të thashë që do na vrasin..!”/ Artan Hoxha zbulon telefonatën e qytetarit nga Lushnja

LEXO EDHE:  Djegia e Kuvendit/ Artan Hoxha: Meta i hodhi benizinë zjarrit

Nga ana tjeytër Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme  raportoi për 7 pacientë të vdekur dhe 186 të infektuar me koronavirusin, në harkun e 24 orëve të fundit

Ndërsa numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 675.

Në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë  kanë dal pozitiv me Covid në total 16 274 persona.

LEXO TE PLOTE