Connect with Us

Video ekskluzive-Skandal/ Zbulohet pazari i Fahri Balliut me kandidatin e PD në Durrës

Aktualitet

Video ekskluzive-Skandal/ Zbulohet pazari i Fahri Balliut me kandidatin e PD në Durrës

Publikuar

-

Fahri balliu takohet me ardian muken ne durres

Zgjedhjet lokale nuk janë shumë larg. Fushata thuajse tashmë ka filluar dhe palët politike po konfigurojnë kandidatët e tyre.

Një nga zonat ku gara pritet të jetë e fortë dhe ku PD me muaj synon që të bëjë një përmbysje, është Bashkia e Durrësit, e cila për Lulzim Bashën ka qenë një nga targetet kryesore në sulm dhe akuza.

Së fundmi CNA.al ashtu siç ka paralajmëruar, ka mundur të sigurojë një video ekskluzive, ku Fahri Balliu një nga  eksponentët e rëndësishëm të Lulzim Bashës fillon pazaret, ashtu siç ka ndodhur shpesh me një kandidat për kryetar Bashkie.

Në video  mëposhtme do të shihni Fahri Balliun në një nga lokalet  e Durrësit. Ndërsa në  një video të pak kohëve më parë, po sjellim nje sekuencë ku  Fahri Balliu duket se po ha byrek, duke pritur Ardian Mukën, pasi Balliu më parë kishte takuar Vangjush Dakon.

Sipas burimeve zyrtare nga dega e PD –së, së Durrësit  dhe shumë informacioneve që vijnë nga qendra,  Ardian Muka është kandidati i preferuar i Fahri Balliut dhe vegël e këtij të fundit për Bashkinë e këtij qyteti, si një pazar që i sjell benefite Fahroiut kur Muka të humbë.

Në qoftë se do të ndjekim videon me kujdes, Muka, thotë se ka takuar edhe Doktorin.

Por, lidhjet e tij nuk përfundojnë këtu, shkojnë edhe tek kunati i Lulzim Bashës dhe siç duket, ai është një kandidat i preferuar i Fahri Balliut apo Fahriu është në fakt shefi i Ardian Mukës, që con Mukën sa tek doktori aq tek kunati.

Në video duket dhe dëgjohet qartë, se Muka i jep llogari, ndërsa i ashtuquajtur ‘këndezi”  dhe  i akuzuari si spiun i sigurimit të shtetit ,  gazetari i i “Zëri të Popullit”, Fahri Balliu e dëgjon, ndoshta jo pa vëmendje.

Sipas asaj që duket në video, Muka  i jep llogari ‘shefit” të tij, duke pritur që së shpejti të jetë kandidati zyrtar i Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit.

Në fakt Fahri Balliu, njihet dhe për miqësinë e ngushtë me kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dakon, i cili pritet të rikandidohet nga Rama dhe të rivalizojë Mukën. Ky i fundit, një kandidat i preferuar nga Fahriu dhe klanet e PD –së, në Durrës  si nga Fedinand Xhaferraj dhe disa personazhe të tjera, të cilët më shumë se sa kandidat fitues duan një biznesmen për ta rrjepur  dhe për  t’i marrë ç’të munden.

Se për të fituar Bashkinë e Durrësit me Ardian Mukën, duket se jo vetëm është shumë e vështirë, por duket një mision i pamundur.  Aq më tepër kur misionin e udhëheq Fahri Balliu.

Kjo video tregon skandalin  se si Lulzim Basha përzgjedh kandidatët të cilët nuk vijnë si propozime të demokratëve, por të klientelës së tij.

Muka duket në hapat e fundit pas pazarit me Fahriun dhe takimit me Doktorin, pritet të ulet me kunatin e Lulzim Bashës, për të marrë aprovimin e familjes si kandidat./CNA.al

Video pazari Fahri Balliu-Ardian Muka:

Video Fahriu ha byrek dhe pret Ardian Muken:

 

Video-Nuk do ta besoni/ Fahri Balliu na mëson si lahen duart, pas paçes dhe pilafit

Video/ Kur Fahriu ushqehet me duar

Fotot ekskluzive/ Fahriu braktis pace-pilafin për bananen e rrushin

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE