Connect with Us

(Foto) Shpëtimi për fytyrën tuaj është ky: Rregulli 60 sekonda!

Kuriozitete

(Foto) Shpëtimi për fytyrën tuaj është ky: Rregulli 60 sekonda!

Publikuar

-

Nëse fatkeqësisht nuk ke lindur me lëkurën perfekte e të shndritshme, me siguri kalon një pjesë të mirë të kohës duke kërkuar për mënyrën më të mirë të kujdesit ndaj fytyrës. Do ju duket diçka shumë bazike, por personat që kanë provuar rregullin e mëposhtëm e quajnë “mrekulli”.

Ju prezantojmë rregullin 60 sekonda! Thënë më thjesht, duhet të lani fytyrën për 60 sekonda dhe jo 10 siç bëni normalisht.

Kjo metodë pastrimi vjen nga estetistja Nayamka Roberts-Smith që i tregon shpesh ndjekësve të saj të lajnë fytyrën për 60 sekonda duke i lënë përbërësit të veprojnë në lëkurë.

“Grimi, papastërtitë dhe vaji janë shumë më të vështira për t’u hequr nga lëkura.Kështu jo vetëm që i jepni një mundësi pastruesit të veprojë, por 60 sekonda të bëjnë t’i kushtosh vëmendje lëkurës  dhe asaj që po bën- për shëmbull të pastroni në zonat rrotull hundës, poshtë nofullës apo në zonën e ballit.”- tregon ajo për Cosmopolitan.

Personat që e kanë provuar tregojnë se efekti vihet re që në javët e para.

Esthetician/Skin Specialist@LaBeautyologist

Cleansing your face (with your fingers) for 60 seconds allows the ingredients in the cleanser to actually work. Most ppl wash their face for like 15 seconds max.
It softens the skin & dissolves sebum blockages better.
Texture & overall evenness improves.

Mr. Kitty@pindycineda
Replying to @LaBeautyologist

Can you explain the 60 seconds & why it’s beneficial?

5,917 people are talking about this

Cici ?@cyennaaaa

Just a few weeks apart. @LaBeautyologist’s ????

16 people are talking about this

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

mariahdyson ❁ॐ☾@M_riah

Shoutout to @LaBeautyologist for the . I went from this to this in less than a month ?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Diamanti 098-carat, sa grushti i dorës/ I treti më i madh në botë

Publikuar

-

Nga

Një diamant i madh është zbuluar në Botsvana dhe mendohet se është diamanti i tretë më i madh në botë.

Xhevahiri i çmuar u gërmua nga minatorët në minierën Jwaneng në jug të Botsvana.

Konsiderohet se është miniera më e vlefshme në botë. Vetë diamanti do të vlerësohet në javët në vijim. Diamanti më i madh i përafërt i zbuluar ndonjëherë u quajt The Cullinan dhe u gjet në Afrikën e Jugut në 1905.

 

Diamante WP kohët e fundit e vlerësuan atë në 2 miliardë dollarë (1.4 miliardë funte).

Cullinan ishte 3,106.75 karat para se të pritej dhe diamanti i sapo zbuluar është 1,098 karat. Karatet janë njësitë e matjes që përdorin ekspertët për të përshkruar peshën fizike të një diamanti.

LEXO EDHE:  Si ta bëni ish-in tuaj xheloz sipas shenjës së zodiakut

LEXO EDHE:  Ja maska ideale për fytyrën tuaj

Zbulimi i kohëve të fundit i madh me diamant u bë më 1 qershor nga minatorët që punojnë për kompaninë minerare në Debswana.

Një zëdhënës i firmës tha se ishte diamanti më i madh i zbuluar ndonjëherë nga kompania gjatë pesë dekadave të saj në biznes.

Diamanti Cullian mund të ketë qenë më i madh kur u zbulua për herë të parë, por ai u pre në rreth 100 copë në 1908. Pjesa më e madhe 530 karat u dërgua në Angli dhe u vendos në Skeptrin Mbretëror të Sovranit Britanik.

Ai përbën një pjesë të Crown Jewels të Anglisë që mbaheshin me famë në Kullën e Londrës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Princesha bën veprimin që i habiti të gjithë/ Refuzon ndihmën vjetore prej 1.6 milionë euro

Publikuar

-

Nga

Princesha bën veprimin që i habiti të gjithë/ Refuzon ndihmën vjetore prej 1.6 milionë euro

Princesha Catharina-Amalia, trashëgimtare e fronit Holandez, ka thënë se ajo nuk dëshiron të pranojë shumën prej 1.6 milion eurosh në vit që i takon pasi të mbushë 18 vjeç.

Amalia, vajza e madhe e mbretit Willem-Alexander, e cila doli me rezultate të larta në provime, në një letër drejtuar Kryeministrit Holandez Mark Rutte, shkruan se nuk mund t’i pranojë këto para sidomos në një kohë kur studentët e tjerë janë në vështirësi për shkak të pandemisë.

“Më 7 dhjetor 2021 do të bëhem 18 vjeç dhe sipas ligjit, do të marr një ndihmë. Kjo është diçka e pakëndshme, sidomos në një kohë të tillë ku mund të ofroj kaq pak në këmbim dhe kur studentët e tjerë po përjetojnë një periudhë shumë më të vështirë për shkak të Covid-19. Unë dua t’i fitoj ato para dhe t’i mos i marr me pa të drejtë”, është shprehur ajo.

LEXO EDHE:  Përpjekjet e fundit për të shpëtuar martesën/ Kim Kardashian dhe Kaney West marrin vendimin

LEXO EDHE:  Si ta bëni ish-in tuaj xheloz sipas shenjës së zodiakut

Princesha Amalia, e cila do të mbushë 18 vjeç në dhjetor të këtij viti, gjithashtu tha se do të kthejë 300,000 euro që ajo merrte të ardhura çdo vit kur ishte studente. Përveç kësaj, ajo tha se nuk do të kërkojë as 1.3 milionë euro për mbështetjen e familjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

E pazakontë/ Meteorologu i propozon për martesë partneres para tornados

Publikuar

-

Nga

Padyshim që ky është propozimi për martesë më i pazakontë. Meteorologu Tom Bedard ka propozuar për martesë partneren e tij Maday gjatë një gjutmimi për tornado.

Bedard kishte planifikuar me përpikmëri propozimin martesës për të dashurën Raya Maday, për muaj me radhë. Gjithçka që i duhej ishte një tornado.

Bedard dhe Maday u takuan në një ngjarje vjetore të Shoqatës Amerikane të Meteorologjisë në New Orleans në 2016. Pas pak kohësh , të dy u punësuan për të punuar në Accuweather në zyrën e kompanisë në Wichita, Kansas, në të njëjtën kohë dhe ata shprehen se vitet që kan ëkaluar bashkë ishin fantastike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE