Connect with Us

Ja se çfarë tregon grupi i gjakut për ju

Aktualitet

Ja se çfarë tregon grupi i gjakut për ju

Publikuar

-

Grupi A

Personat që kanë grupin A të gjakut, qoftë me Rh negative, apo pozitive janë kokëfortë dhe të vendosur. Mania e tyre për të kontrolluar fshihet nën petkun e një njeriu nervoz dhe të brishtë. Duke qenë kështu, ata e kamë shuëm të lehtë që të fshehin karakteristikat e personalitetit të tyre.  Sipas disa teorive, gratë që i përkasin këtij grupi gjaku, nuk duan as të martohen e as të bëhen nëna. Burrat nga ana tjetër, janë shumë të tërhequr nga gratë me grup gjaku 0 dhe kanë ëndërr të ndërtojnë familje.

Grupi AB

Shpesh kanë një personalitet shumë të mërzitshëm dhe depresionues, por edhe me këtë shpirt melankolik mund të jenë tërheqës. Nga ana tjetër ata mund të jenë  shumë të ashpër me veten si dhe me të tjerët.  Kërkojnë që të jetojnë në harmoni me shoqërinë, por nuk dinë që të mbajnë marrëdhënie personale me racionalitet dhe qetësi.

Grupi 0

LEXO EDHE:  Pagesa përmes Messenger-it edhe në grupe

Personat që i përkasin këtij grupi gjaku kanë një personalitet shumë të qetë, ata kanë vizion të qartë dhe sillen shumë mirë me të tjerët.  Këta persona kanë një aftësi të mahnitshme në fshehjen e emocioneve, ndaj dhe është shumë e vështirë që t’i njohësh. Kur bien në dashuri dinë ta respektojnë partnerin si dhe t’i japin kujdes dhe vëmendje.

Grupi B

Janë qenie të gëzuara dhe shumë entuziaste. Kanë një karakter për t’u admiruar, ndër të tjera janë të pavarur dhe shumë inteligjentë. Nëse njohni një person me këtë grup gjaku përgatituni për biseda të gjata dhe inteligjente. Personat me këtë grup gjaku nuk do t’i shkelin kurrë rregullat pa studiuar në detaje pasojat. Janë shumë kreativë dhe të paparashkikueshëm, ata e shohin jetën si një lojë pa fund./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Zbulohen pothuajse të gjitha, këto janë karakteristikat e 4 serive Galaxy S10

LEXO EDHE:  Të lindurit në këto data trashëgojnë karakteristika nga dy shenja të horoskopit

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Të lindurit në këto data trashëgojnë karakteristika nga dy shenja të horoskopit

LEXO EDHE:  Shikoni dhe mësoni/ Mënyra më e lehtë për t’i çjerrë maskën një gënjeshtari

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: