Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni kush janë shenjat më me fat dhe ato ”të mallkuara” për këto dy ditë! – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni kush janë shenjat më me fat dhe ato ”të mallkuara” për këto dy ditë!

Publikuar

-

horoskop shenja te papjekura

DASHI-21. mars – 20. prill

Gjate kësaj jave duhet te gjeni mënyrën me te mire për te rregulluar problemet qe ju kane dale ne çift ju te dashuruarve sepse ne te kundërt situata mund te ndërlikohet akoma me tepër. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentet qe me pak i presin dhe jeta e tyre do marre një tjetër pamje. Kënaqësitë dhe emocionet kane për te qene shume te forta. Buxheti do ketë përkeqësime për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni. Po nuk i vute vetes fre keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti here pas here mund te ketë ndonjë shqetësim, por për fat asgjë alarmante. Ne pune do merrni atë qe meritoni sipas përpjekjeve qe keni bere. Familja pa probleme serioze.

DEMI-21. prill – 21. Maj

Do jepni maksimumin gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe do e ndryshoni për mire atmosferën e jetës ne çift. Edhe ata qe kane pasur probleme serioze do ndihen shume me te qete. Beqaret nuk do jene ne humorin duhur për te filluar menjëherë një lidhje. Financat do kenë aq shume përmirësime saqë edhe vete do habiteni. Do keni mundësi te kryeni shpenzime dhe te shlyeni edhe te gjitha borxhet. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Shmangni dietat drastike sepse do keni probleme serioze. Kujdes duhet te bëjnë edhe ata qe vuajnë nga diabeti. Ne pune nuk do i keni gjerat aq te thjeshta, por ne fund do ja arrini qëllimit tuaj përfundimtar. Jeta familjare do ketë tronditje.

BINJAKET-22. maj – 21. qershor

Marrëdhënia juaj ne çift nuk do jete plotësisht e qete gjate kësaj jave. Do keni kundërshtime te njëpasnjëshme me atë qe keni ne krah dhe debatet do jene te zjarrta. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi për takime, por nuk do ndihen ende gati te hedhin hapa. Ne fakt me e mira është te presin dhe te binden plotësisht. Ne planin financiar duhet te tregoheni te logjikshëm me shpenzimet edhe sikur situata te jete me e normalizuar. Gjendja shëndetësore do jete shume e mire se me pare. Do ndiheni energjike dhe ne forme. Edhe ne pune do keni goxha progres dhe do ndiheni me krenare për veten. Te papunët do marrin lajme pozitive. Ne familje do mbizotërojë një klime e ngrohte.

GAFORRJA-22. qershor – 22. korrik

Mundohuni te mos e provokoni partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe te mos e bëni xheloze atë sepse do habiteni nga reagimi qe mund te ketë. Beqaret duhet te tregohen sa me te arsyeshëm qe te munden pasi vetëm kështu do gjejnë personin me te përshtatshëm dhe me te dashur. Sektori i financave do jete shume i kënaqshëm pasi kohet e fundit keni marre te gjitha masat. Sektori i shëndetit do jete tej mase delikat dhe i trazuar. Shqetësimet do i keni ne pjese te ndryshme te trupit. Ne pune ambicia do ju çojë edhe me lart nga sa e kishit menduar ndonjëherë. Te gjithë do arrijnë objektivat nëse tregohen te duruar dhe te matur. Me familjaret tregohuni te sinqerte.

LUANI-23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e mbrojtur nga yjet gjate kësaj jave. Do dashuroheni me pasion me partnerin dhe zemra do ju rrahe me fort se asnjëherë me pare. Beqaret do presin me padurim takimet e caktuara nga miqtë dhe do magjepsen pas personave qe do shohin. Për ta ka shume gjase qe gjerat te ndryshojnë njëherë e përgjithmonë. Ne planin financiar mundohuni te mbani gjendjen te stabilizuar dhe t’i lini për ne javët ne vazhdim zgjidhjen e problemeve te hershme. Shëndeti do përmirësohet dite pas dite, ndërkohë qe te enjte do jene ne forme perfekte. Ne pune nuk do ju mungoje as motivimi e as energjia për ta rritur atje ku keni dashur. Ne familje do flisni hapur dhe do i zgjidhni mosmarrëveshjet.

VIRGJERESHA-23. gusht – 23. shtator

Partneri do jete ai qe do e udhëheqë lidhjen tuaj gjate kësaj jave dhe juve nuk do ju pëlqejë aspak kjo gjë. Mundohuni te tregoheni sa me te kuptueshëm dhe tolerante sepse me inat dhe kokëfortësi vetëm sa do e përkeqësoni marrëdhënien. Për beqaret do jete një periudhe goxha premtuese dhe e mbushur me takime interesante. Për pjesën me te madhe do ketë ndryshime pas te mërkurës. Për financat do përkujdeseni pafundësisht dhe do luftoni edhe me veten qe te ulni shpenzimet. Shëndeti do jete me i kënaqshëm se me pare, megjithatë nuk do mungoje ndonjë dhimbje koke si pasoje e lodhjes. Ne pune do bëni çdo përpjekje te mundshme për te arritur qëllimet përfundimtare. Familja pa vështirësi.

PESHORJA-24. shtator – 23. tetor

LEXO EDHE:  I largojnë njerëzit/ Këto janë shenjat më intimiduese të zodiakut

Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje.

AKREPI-24. tetor – 22. nëntor

Përfitonin sa me shume nga ndikimi pozitiv i yjeve gjate kësaj jave për te folur me hapur me partnerin e për te zgjidhur disa mosmarrëveshje te hershme. Nëse i shmangni ende sqarimet situata sa do vije e do ndërlikohet. Beqaret nuk duhet te heqin dore nga parimet e tyre, por mire do jete te mos kërkojnë gjera te pamundura e te parealizueshme. Ne planin financiar do keni gjate gjithë kohës mbështetjen e Plutonit dhe do dini nga vështirësitë ku keni rene. Sektori i shëndetit do ketë përmirësime te njëpasnjëshme sepse gjithë kohës do dini si te përkujdeseni për veten. Ne pune jepuni prioritet gjerave me urgjente e lërini për me pas te tjerat. Jeta familjare do jete e tensionuar.

SHIGJETARI-23. nëntor – 21. Dhjetor

Jave shume e paqëndrueshme ka për te qene kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do i thoni njeri tjetrit fjale te gabuara te cilat mund te lëndojnë pafund. Beqaret do kenë një jave te zakonshme. Për ta nuk do mungojnë takimet, megjithatë rastet nuk do jene aq te mira sa për te filluar lidhje serioze. Ne planin financiar, me shume se kurrë do ju duhet te tregoheni largpamës dhe te kujdesshëm. Duke pasur edhe pak ndihme nga familja keni për te arritur atje ku doni. Shëndeti nuk do jete i keq, por po u treguat edhe me te kujdesshëm me ushqimin gjendja do përmirësohet akoma me tepër. Ne pune duhet te ndiqni me përpikmëri planet qe keni bere qe te arrini majat. Jeta familjare do jete e begate.

BRICJAPI-22. dhjetor – 20. Janar-Ndikimi i yjeve do jete mjaft i favorshëm për sektorin e ndjenjave gjete kësaj jave. Do merreni vesh për mrekulli me partnerin dhe do i lini pas krahëve disa probleme te se shkuarës. Edhe beqaret do kenë një jave fantastike gjate se cilës do njohin princin e kaltër me te cilin do kalojnë jetën. Financat kane për te qene shume me te mira për ata te fushës se artit dhe atyre qe merren me fushën imobiliare. Shëndeti vetëm dy ditët e para mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël nga lodhja, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli. Ne pune do jeni profesioniste te vërtetë dhe do arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Jeta familjare nuk do ketë asnjë lloj te papriture te pakëndshme.

UJORI-21. janar – 19. shkurt

Jave aspak e mire kjo për ata qe janë ne një lidhje. Nga debatet e njëpasnjëshme qe do keni me partnerin do ndiheni ne ankth dhe ne merak te madh. Ata qe janë vetëm nuk duhet kurrsesi te kërkojnë t’i marrin me zor partnerin dikujt ne mënyrë qe te ndryshojnë statusin për vete. Nëse e bëjnë këtë shume shpejt do vuajnë edhe vete. Ekuilibri financiar do mbizotërojë ne çdo moment pasi ju do e dyfishoni maturinë. Po vazhduat kështu keni për ta përmirësuar tej mase situatën. Shëndeti do jete me i mire pas te enjtes sepse do merrni me më shume aktivitet fizik. Ne pune do e nisni me entuziazëm projektin e ri dhe do arrini atje ku keni menduar. Jeta familjare do jete e hareshme dhe e ngrohte.

PESHQIT-20. shkurt – 20. mars

Kjo do jete një jave vendimtare për ata qe janë ne një lidhje. Nëse keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje ne çift qe nga fillimi kësaj periudhe gjerat do fillojnë te ndryshojnë. Beqaret duhet te jene me te kujdesshëm dhe nuk duhet te besojnë verbërisht tek fjalët e bukura qe do ju thonë disa persona. Klima yjore do jete e përshtatshme qe ju te përmirësoni gjendjen financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi qe iu jepet sepse jo gjithmonë do gjendeni ne situata te tilla. Shëndeti gjithashtu do jete i shkëlqyer. Do keni energjinë qe do ju nevojitet. Ne pune klima do jete e trazuar ditët e para, por do ambientoheni dhe do dini çfarë hapash te hidhni. Ne familje do jeni me te organizuar.

Aktualitet

Aktorja e filmave me “pullë të kuqe”, do të kandidojë për guvernatore: Unë jam me ju!

Publikuar

-

Elena Berkova,një aktore ruse e filmave për të rritur ka njoftuar planet për të marrë pjesë në garën për vendin e guvernatorit në rajonin e saj Murmansk në Rusinë veriore.

Në postimin e saj ajo shkruante:

Çfarë probleme hasni në qytetin tuaj? Si është situata me çerdhet, shkollat, strehimin, spitalet ..? Dua të mësoj për jetën e përditshme Murmansk! Unë jam me ju.”

Duke folur për radio lokale, Berkova premtoi se do ta prezantojë programin e saj politik dhe qëndrimin e saj mbi problemet e rajonit sapo vendimi i saj të finalizohet.

LEXO EDHE:  Alarmi!/ Këto janë shenjat më të zakonshme të mpiksjes së gjakut

Megjithëse komentuesit më të shumtë ishin skeptikë, Elena njihet për ambiciet e saj për të filluar një karrierë politike.

Në vitin 2009, ajo njoftoi se do të kandidonte për kryetare bashkie në Soçi në qytetin jugor turistik të Rusisë dhe madje lëshoi ​​një video të fushatës, por asnjëherë nuk u regjistrua si kandidate.

Ndërsa në vitin 2017, ajo njoftoi se do të merrte pjesë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2018.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto/ Kush është viktima e atentatit në Elbasan

Publikuar

-

By

Mbrëmjen e sotme është qëlluar me armë zjarri shtetasi Ravik Gurra 45 vjeç me profesion avokat.

Viktima është i njohur si mik i fisit Çapja dhe është avokati i tyre. Gjithashtu mësohet se ai ka qenë avokati i Emiliano Shullazit.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave.

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Gjithashtu mësohet se forcat “Shqiponja” janë vënë në ndjekje të autorëve./CNA.al

Ngjarja e rëndë në Elbasan/ Identifikohet viktima

Tronditet Elbasani/ Ekzekutohet me armë zjarri një person

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjarja e rëndë në Elbasan/ Identifikohet viktima

Publikuar

-

By

Qyteti i Elbasanit, në vitet e fundit është kthyer në një sherrnajë të pandalëshme mes bandave. Në vijim të këtij trendi, mbrëmjen e sotme në këtë qytet është ekzekutuar me armë zjarri një person. Ngjarja kriminale ka ndodhur në ambjentet e jashtëme të një lokali në qendër të qytetit.

Mësohet se viktimë ka ngelur shtetasi, Ravik Gurra, 45 vjeç, me profesion avokat. Policia ndodhet në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Trending

Read previous post:
Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Close