A do të kthehet Neymar te Barcelona?/ Babai i tij i surprizon të gjithë me këtë përgjigje – CNA
Connect with us

Aktualitet

A do të kthehet Neymar te Barcelona?/ Babai i tij i surprizon të gjithë me këtë përgjigje

Publikuar

-

Babai i Neymar iu është përgjigjur raporteve mediatike të orëve të fundit, që e vendosin përsëri djalin e tij në rrugën e kthimit te Barcelona. Ai mohoi zërat se agjenti i vetë lojtarit kishte kontakte të drejtpërdrejta me presidentin Bartomeu, në përpjekje për të materializuar operacionin e ribashkimit në “Camp Nou”.

Duke përdorur llogarinë e tij në Instagram, babai i yllit Brazilian të PSG-së i ka konsideruar të gjitha “fake news” (lajme të rreme). Informacionet e “El Mundo” flisnin për bisedime të avancuara tashmë, të ndodhura në fund të dhjetorit të kaluar, kur Neymar ishte në Brazil.

LEXO EDHE:  E pranon dhe vetë Messi/ Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!

Kjo media spanjolle shkruajti se vetë babai i sulmuesit është i bindur që “nënshkrimi i Neymar me PSG-në ishte i gabuar”. Babai, edhe në rolin e përfaqësuesit të loijtarit të kombëtares braziliane, nuk i ka kapërdirë dot këto thashetheme dhe ka përdorur rrjetin social për t’i përcaktuar ato si “lajme të rreme” dhe “lajme të çmendura”.

Aktualitet

Debati për ministrat/ Përplasen Balla-Spaho

Publikuar

-

By

Kreu i grupit Parlamentar socialist Taulant Balla, ka reaguar pas kërkesës së Opozitës për debat, në lidhje me shkarkimet dhe emërimet në Qeveri.

“Duhet dikush të citojë një nen të rregullores, kur kërkoni diçka. Në rregulloren e Kuvendi ka nen për emërim shkarkim të Presidentit”, ka thënë ndër të tjera Balla.

Gjatë kohës që Balla fliste, kreu i grupit parlamentar të PD –së Edmond Spaho, ka reaguar, duke kundërshtuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Këngëtari shqiptar bëhet baba: Vijnë në jetë binjakët dhe fotoja e parë nga spitali është dashuri

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shkarkimet dhe emërimet në qeveri/ Opozita kërkon debat

Publikuar

-

By

Dy përfaqësuesit e opozitës në Parlament, kreu i grupit parlamentar i PD-së, Edmond Spaho dhe kreu i grupit të LSI-së Petrit Vasili kanë kërkuar debat.

Spaho ka kërkuar që shqyrtimi i dekreteve të bëhet me debat.

“Shqyrtimi i dekreteve për ndryshimin e qeverisë të bëhet me debat.

Njofto se do të zhvillohet debat për shkarkimin dhe emërimin e ministrave.”-tha demokrati.

Ndërsa, Vasili i kërkoi llogari kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit,  se pse nuk tha emrat e deputetëve që do të flasin sot.

LEXO EDHE:  E pranon dhe vetë Messi/ Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!

“Nuk ka asnjë pikë të rregullores që ndalon diskutimin dhe debatin, po prisnim që të njoftoni listën e personave që do të flasin. Kërkoj të di nuk njoftuat në përputhje me rregulloren.”-u shpreh deputeti i LSI-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dekretimi i ministrave të rinj/ Nis seanca e jashtëzakonshme parlamentare

Publikuar

-

By

seanca e jashtezakonshme parlamentare

Ka nisur seanca e  jashtëzakonshme e parlamentare,  ku pritet miratimi dhe  Votimi i Dekreteve të Presidentit të Republikës për shkarkim dhe emërim të  shtatë ministrave dhe një zëvendëskryministri.

Në seancë, ashtu siç kishin paralajmëruar ndodhet edhe Opozita.

Më herët, Presidenti Ilir Meta  ka konfirmuar dekretimin e shkarkimit të Lindita Nikollës, Niko Peleshit, Mirela Kumbaros, Damian Gjiknurit, Arben Ahmetajt, Sonila Qatos, zv/kryeministres Senada Mesi.

Ndërsa ka konfirmuar dekretimin për emërim të Elisa Spiropalit, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, Erion Braçes, Zv.Kryeministër, Blendi Çuçit, Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Eduard Shalsit, Ministër i Sipërmarrjes dhe Biznesit, Belinda Ballukut, Ministre e Infrastrukturës dhe energjisë, Anila Demaj, Ministre e Financave Dhe Ekonomisë,  Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë si dhe  Elva Margariti, Ministre e Kulturës.

LEXO EDHE:  Barcelona merr vendimin për trajnerin e sezonit të ri/ Ja cili do t'i drejtojë katalanasit

Të vetmit propozime të Ramës që nuk u dekretuan për shkarkim dhe emërim ishin Ditmir Bushati dhe Genc Cakaj, për Ministrinë e Jashtme. Pas këtij ngërçi, Rama, e vetemërua Ministër i Jashtëm, por ende nuk është dekretuar nga Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

masakra ku u vrane 45 vete ne recak masakra ku u vrane 45 vete ne recak
Aktualitet10:47 - 15 Janar, 2019

Masakra e Reçakut/ Ende nuk ka drejtësi

20-vjet kanë kaluar nga masakra në Reçak të Shtimës në Kosovë dhe asnjë shenjë nuk ka që të bëjë lidhjen...

Aktualitet13:54 - 13 Janar, 2019

Foto/ Zgjidhet ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi

Është zgjedhur personi i cili do të drejtojë Ministrinë e Mbrojtjes në Greqi. Menjëherë pas dorëheqjes së Panos Kammenos nga...

Aktualitet13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë...

Aktualitet11:43 - 13 Janar, 2019

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes në Greqi

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka dhënë dorëheqjen. Kammenos, i cili njëkohësisht është edhe lider i partisë ANEL, ka...

Aktualitet14:49 - 12 Janar, 2019

Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Aktualitet10:02 - 12 Janar, 2019

Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Aktualitet19:46 - 11 Janar, 2019

Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Aktualitet18:53 - 11 Janar, 2019

Skandali në Pashaliman/ Reagon Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pas vjedhjes së tre armëve automatike në bazën ushtarake të Pashalimanit...

Aktualitet15:29 - 11 Janar, 2019

Thirrja e Alia Asllanit më aktuale se kurrë/ Mbushni xhepe, mbushni arka, të “pabrek” ju gjeti dreka, milionier ju gjeti darka!

Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani,...

Aktualitet13:49 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Albin Kurti zë ngushtë Ramën

Debati për mosdekretimin e Gent Cakaj ka përfshirë të gjithë spektrin politik në Kosovë. Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta,...

Aktualitet13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë...

Aktualitet10:10 - 11 Janar, 2019

“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Kultura09:19 - 11 Janar, 2019

Konkurs poetik, për dëshmorin Bylbyl Hazir Breçani

“Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë”, “Qytetar Nderi”...

Aktualitet01:08 - 11 Janar, 2019

VIDEO-Përplasje në fakultetin e drejtësisë/ Policia futet në ambientet ku janë ngujuar studentët

Policia private qe ruan godinen, është futur rreth ores 00.30 minuta, në ambientet e brendëshme të Fakultetit të Drejtësisë, ku...

Aktualitet21:02 - 9 Janar, 2019

Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Aktualitet17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim....

drejtesia, vettingu, kalimi drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet11:18 - 9 Janar, 2019

Kreu i Gjykatës së Kurbinit del para Vettingut/ KPK zbulon pasurinë e fshehur

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, do të japë sot vendimin për Kryetarin e Gjykatës së Kurbinit, Alfred Gjonin, vendim i...

Aktualitet09:42 - 9 Janar, 2019

Video/ Festivali i akullit dhe borës

Në Kinë është hapur Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave të akullit dhe borës. I vendosur në provincën e Heilongjangut...

Aktualitet09:35 - 9 Janar, 2019

Epopeja e një kinemaje

Korça ka qenë një nga qytetet e para në Shqipëri që i hapi rrugë ekranit të madh të kinemasë përmes...

Aktualitet20:17 - 8 Janar, 2019

Shkatërrohet grupi i mafjes në Itali/ Shqiptarë të përfshirë, ja emrat

Një grup kriminal është shkatërruar ditën e sotme nga policia italiane. Bëhet fjalë për një grup mafjoz, të përfshirë në...

Aktualitet15:38 - 8 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit Perika Gjezi

Perika Gjezi (1949-2010) ka lindur në vitin 1949 në qytetin e Korçës. Aktivizohet që në moshë shumë të re në...

Aktualitet09:02 - 8 Janar, 2019

Ekipi negociator i Kosovës sot në Bruksel/ Çfarë pritet të diskutohet

Për herë të parë ekipi negociues i Kosovës me Serbinë, takon sot në Bruksel Federica Mogherinin, që është ndërmjetësuese në...

Aktualitet19:36 - 7 Janar, 2019

Temperaturat e ulëta/ IGJEUM jep alarmin, tregohuni të kujdesshëm këto ditë

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga një mot i acartë, me temperatura shumë të ulëta të cilat shpesh...

Aktualitet17:51 - 7 Janar, 2019

Negociatat me Serbinë/ Ekipi i Kosovës të martën në Bruksel

Për herë të parë ekipi negociues i Kosovës me Serbinë, takon të martën në Bruksel Federica Mogherinin, që është ndërmjetësuese...

Aktualitet16:51 - 7 Janar, 2019

42 vjeçarja rrëfen rrëmbimin dhe degradimin ndaj lëndëve narkotike/ “20 burra për…”

Një 42-vjeçare ka rrëfyer për mediat sesi u rrëmbye dhe u shit për skllave seksi në moshën 19-vjeçare. Kur ishte...

Trending

Read previous post:
Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Close