“S’kam qënë asnjëherë pa burrë!” Rita Lati zbulon të pathënat e jetës sentimentale – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

“S’kam qënë asnjëherë pa burrë!” Rita Lati zbulon të pathënat e jetës sentimentale

Publikuar

-

Rita Lati ka zbuluar dje arsyen pse nuk u martua më pas ndarjes nga bashkëshorti. E ftuar në emisionin “Rudina” ajo foli pa dorashka dhe tha se nuk është martuar sepse nuk e duron dot një burrë në shtëpi, por pa burrë nuk ka qënë asnjëherë.

“S’më donte asnjë burrë… E di si është puna… Burra ka sa të duash, s’kam qënë asnjëherë pa burra ose pa një burrë. Por burrë në shtëpi nuk e duroj dot. Të vijë dhe të ikë biri i botës, të rrijë aq sa më duhet mua. Aq sa dua unë dhe asnjë sekondë më shumë se më shqetëson” – u shpreh aktorja e njohur e humorit.

Kryesore Show Biz

Andrra Destani ndryshon look/Por ndjekësit e saj nuk e kanë pritur aspak mirë

Publikuar

-

Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, përflitet gjithnjë për look-un e saj tërheqës dhe ëmbëlsinë që e karakterizon.

Bukuroshja së fundmi ka ndryshuar look dhe duket vërtet mjaft bukur!

Ajo ka publikuar një foto në llogarinë e saj në Instagram ku shfaqet bjonde, mirëpo shumë nga ndjekësit e saj nuk e kanë pritur aspak mirë dhe i kanë komentuar se duket më bukur brune se sa bjonde.

Për hir të së vërtetës shijet janë relative dhe çdokush mendon ndryshe për diçka të caktuar. Po juve si ju pëlqen më shumë, bjonde apo brune?

Rikujtojmë se Andrra dhe Sinani janë prindër të një vogëlushi që quhet Ansi.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

U ekzekutua te dera e shtëpisë, këngëtarja shqiptare i bën dedikimin prekës Jurgen Kurtit

Publikuar

-

I shpëtoi burgut për një akuzë vrasjeje dhe një tjetër dhune, por Jurgen Kurti, personazh i njohur për drejtësinë shqiptare u vra mbrëmjen e djeshme poshtë pallatit ku banonte, ku i kishin zënë pritë.

Ndarja e tij nga jeta trishtoi familjarët të cilët u bënë dëshmitarë të pamjeve të frikshme. Por vdekja e 26-vjeçarit ka trishtuar edhe këngëtaren Fjolla Morina, e cila tregoi se e kishte mik Jurgenin.

Në një postim në Instagram, Fjolla shprehet: “U prehsh në paqe shoku im” , duke e shoqëruar postimin me një emoji zemre dhe një tjetër duke qarë.

Kurti ka qenë akuzuar për vrasjen e të atit dhe dhunimin me pasojë vdekjen e një tregtari në Durrës së bashku me dy persona të tjerë.

Në rastin e parë autorësinë e vrasjes së babait të tij, Artur Kurti e mori daja Leonard Ristani, ndërsa në rastin e dytë në vrasjen e Agim Arapit në Durrës u dënua vëllai i vjehrrit, pavarësisht se u arrestuan të tre.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

George Clooney për Meghan Markle dhe princin Harry: “Trajtimi që i bëhet nga media është i padrejtë”

Publikuar

-

Ai është një mik shumë i mirë i çifti mbretëror dhe ishte një nga të ftuarit vip në dasmën e Meghan dhe Harry vitin që kaloi, besoj se e kujtoni që fustani i Amal Clooney në ceremoni mori më shumë vëmendje se vetë nusja.

Gjithsesi, meqë mundësitë që ta pyesni vetë George Clooney-n nuk janë të shumta, le të shikojmë çfarë ka thënë ai në intervistën e fundit në “Good Morning Britain”, pikërisht për Princin Harry dhe partneren e tij.

Sipas aktorit, mbulimi që i bëhet çiftit të monarkëve nga mediat dhe gazetarët është shumë i padrejtë dhe i kalon caqet e sjelljes normale, megjithatë kjo gjë duket se nuk i shqetëson shumë ata. “Shumicën e kohës është e padrejtë…E kam parë kur mediat i janë kthyer kundër për shkak të disa arsyeve komplet qesharake dhe më është dukur pa sens pasi Meghan nuk ka bërë asgjë, thejsht ka jetuar jetën e saj. Ajo është një vajzë e re vërtetë e sjellshme dhe e zgjuar, dhe së bashku me Harry-n formojnë një çift shumë të bukur. Ju ndoshta nuk e vini re, por trajtimi që i bëhet atyre është shumë i padrejtë- thotë protagonist i filmit “Money Monster”, i cili më pas shtoi-“ Ajo ka qenë një aktore shumë kohë përpara se të bëhej dukeshë dhe ka qenë në vëmendjen e publikut dhe më parë. Meghan di si ta përballojë median, kështu që mendoj se po ja del mirë. Ajo nuk ankohet, madje i përballon të gjitha me guxim. Ata të dy janë një çift shumë i mirë, janë të sjellshëm dhe mund të bësh shumë qef nën shoqërinë e tyre. “

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që George flet për Meghan dhe Harry-n, pasi para pak kohësh tha se publiku britanik duhet të kishte nxjerr mësim nga trajtimi që i bën Diana-s dhe ta mirëpresin Meghan si pjesë të familjes mbretëore.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Close