Reagimet e Metës për Cakajn/ Rama: Mos i merrni seriozisht – CNA
Connect with us

Aktualitet

Reagimet e Metës për Cakajn/ Rama: Mos i merrni seriozisht

Publikuar

-

Presidenti Meta, kryeministri Rama, kreu i PD, Basha

Kryeministri Edi Rama gjatë emisionit “Zonë e Lirë” në TV klan ka reaguar ndaj replikave në distancë të Presidentit Ilir Meta në lidhje me çështjen e Gent Cakajt.

Gjatë fjalës së tij, Rama ka thënë se kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka marrë paswordin e rrjeteve sociale të Presidentit Ilir Meta ose është duke shkruar ajo në vendin e tij.

Ose sipas tij Meta është në një gjendje të tillë që nuk di se cfarë është duke thënë.

“Unë i kërkoj publikut që të mos e marrë seriozisht, sepse ose faqen zyrtare të Metës nuk e përdor ai, ose e përdor Doktorresha e shkencave, me dy rr, ose i ka marrë passëordin e Facebook-ut dhe ka shkruar për të, ose pastaj Iliri është në atë gjendje që e kam parë edhe më parë, që bën thirrje që populli të marrë armët, se i hap gropën vetes me vendime irracionale, kur duhet të marrë nishan gojën kur ha se i shkon luga huq, kështu që nuk duhet marrë seriozisht ai tekst”./CNA.al

Aktualitet

Foto-Zjarri në Tiranë/ Forcat zjarrfikëse evakuojnë familjen

Publikuar

-

By

Pak më parë u raportuar për një zjarr në katin e katër të një banesë në afërsi të komisariatit NR.4

Nga zjarri raportohet të ketë pasur dëme materiale si dhe një 15 vheçare është dërguar në spital.

Forcat zjarrfikëse dhe ambulanca kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje.

CNA.al ka arritur të sigurojë disa foto nga vendngjarja si dhe foto të momentit kur zjarrfikësit evakuojnë familjarët që ndodheshin brenda godinës.

LEXO EDHE:  Profecia e Nikollë Lesit/ Epoka e Edi Ramës po vdes

Mësohet se zjarri është vënë nën kontroll nga zjarrfikësit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mos e beso po deshe!/ Ylli i Barcelonës turpëron keq Toni Kroos (Video)

Publikuar

-

By

Gjermania fitoi 3-2 ndaj Holandës në përballjet e tyre të kualifikueseve të Euro 2020. Një ndeshje spektakolare që dhuroi gola dhe emocione, një lojë fantastike nga “Tulipanët”, por në fund triumfues dolën “Panzerat”.

Dy prej tyre Kroos dhe De Jong kanë dhënë spektakël në tapetin e gjelbër madje ata kanë ndezur që tani “gjakrat” e sfidave që i presin në Spanjës mes Real Madridit dhe Barcelonës.

De Jong mbrëmjen e djeshme ishte fantastik me driblimin ndaj kundërshtarit të ardhshëm të “El Clasicos”.

LEXO EDHE:  Gazetari “sqaron” sëmundjen e Edi Ramës

21-vjeçari holandez kishte presionin e Toni Kroos, por me një kthesë në vend mesfushori i Ajax e lë pas shpine gjermanin.

Kujtojmë se De Jong është pjesë e Ajaxit, por prej 1 korrikut në sezonin e ardhshëm do të luajë me katalanasit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Skandali me lobimet ruse/ PD akuza prokurorisë

Publikuar

-

By

partia demokratike tirane

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka folur sot për dy letërporositë e ardhura nga SHBA dhe Skocia.

Nga rubrika “Opinion” në News 24,  ish-deputetja demokrate tha se Prokuroria e Tiranës ka bërë  veprime të paprecedenta duke shtuar se ka nxjerrë përfundime pa kryer më parë asnjë hetim mbi rastin e pretenduar për lobimin e selisë blu në  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe lidhjet e mundshme me Rusinë.

“Basha ka deklaruar para mediave ashtu siç ka deklaruar edhe në Prokurori. Është hera e parë që Prokuroria ka nxjerrë përfundime pa bërë hetime. Letër porositë e ardhura si nga SHBA ashtu edhe nga Skocia, janë porosi që janë deklaruar edhe në faqen zyrtare. Konkluzionet e Prokurorisë janë të paprecedenta përgjatë 30 viteve demokraci. Prokuroria po përdoret politikisht”, tha ajo.

Ajo foli edhe për aksionet politike dhe protesta e opozitës së bashkuar. Demokratja theksoi mes tjerash se qytetarët shqiptarë po tregojnë nga dita në ditë se janë të pa përfaqësuar nga kjo maxhorancë. Por ndryshe nga herët e tjera, PD-ja ka vendosur për protestë kombëtare me 13 prill, e cila do të fillojë në orën 18:00, ndërsa Çupi tha se kjo orë është vendosur për të shmangur temperaturat e larta.

LEXO EDHE:  “Hallatet” përplasin Ylli Dylgjerin me Ramën

“Protesta kanë vazhduar dhe mos të harrojmë se sot është bërë një muaj, që ky vend drejtohet nga një parlament ilegjitim. Protestat  do të jenë sa herë të këtë seancë plenare. Është hera e parë që ka një fluks të njëpasnjëshëm të protestave, ka një fluks të shtuar dhe pakënaqësia e qytetarëve është në rritje. Do të ketë, ka dy vite rresht, si në 2018 dhe në 2019 me target grupe të ndryshme. Do zhvillohet pasdite. Kështu është gjykuar. Skenari i opozitës është skenari i qytetarëve shqiptarë. Qeveria e ndershme të dalë nga votat e qytetarëve dhe jo nga votat e blera.”-tha Çupi.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:32 - 24 Mars, 2019

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Aktualitet09:03 - 24 Mars, 2019

Pas 20 vitesh/ Zyrtari i NATO-s:Bombardimi, ndjenjë dëshpërimi dhe lehtësimi

Sa herë që kujtohet fushata e sulmeve ajrore të NATO-s, e nisur më 24 mars të vitit 1999, personi i...

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Trending

Read previous post:
Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Close