Lidhjet midis shenjave për këtë vit, kush do jenë personat që do kërkoni – CNA
Connect with us

Life Style

Lidhjet midis shenjave për këtë vit, kush do jenë personat që do kërkoni

Publikuar

-

Nisja e këtij viti të ri do të sjellë shumë ndryshime përsa i përket lidhjeve të erosit të çdo shenje.

Nisur nga kërkimi i butësisë e deri tek aventurat këto janë lidhjet e mundshme të zodiakut.

DASHI – Plutoni këtë vit mund t’ju mbajë pa frymë për një Akrep interesant, i cili do t’ju bëjë të luftoni shumë për ta fituar atë. Atraksioni seksual që ju bashkon do të ketë më të mirën e gjithçkaje dhe së bashku mund të kaloni disa net me pasion të nxehtë. Një tjetër shenjë me të cilën mund të argëtoheni nën çarçafë është Luani: ai do t’ju pushtojë me zjarrin e tij. Mes jush ndoshta nuk do të ketë bujë të madhe, por marrëveshja erotike do të jetë aq e lartë sa të arrijë yjet!

DEMI – Urani në shenjën tuaj, duke filluar nga muaji mars, do t’ju udhëheqë për të bërë zgjedhje të pazakonta dhe do t’ju bëjë të ndiheni një tërheqje e fortë për njerëzit ekstravagantë, jashtë linjave dhe diametralisht kundër jush. Me Ujorin do të keni një kuptim seksual magjik dhe sublime. Do të jetë diversiteti juaj që kurrë nuk do t’ju lejojë të lodheni nga shkëmbimi i përkëdheljeve të ëmbla dhe djegëse. Për ndezje më të butë dhe romantike, gjithmonë mund të mbështeteni në një nga shenjat tuaja të preferuara të zodiakut: Peshqit!

BINJAKËT – Jupiteri në opozitë për pothuajse të gjithë 2019-ën ndoshta nuk do t’ju garantojë marrëdhënie të qëndrueshme dhe madje edhe dëshira juaj seksuale do të përjetojë ulje dhe ngritje. Megjithatë, ka disa shenja, me të cilat ju gjithmonë mund të argëtoheni nën çarçafë, edhe kur jeta juaj është shumë e çrregullt. Ky është Shigjetari, me të cilin do të vendosni një marrëdhënie dashurie-urrejtjeje, e cila do ta bëjë seksin shumë të nxehtë dhe me Ujorin, me të cilin do të argëtoheni duke flirtuar, duke luajtur dhe duke kërcyer edhe me përdorimin e lodrave të seksit.

GAFORRJA – Me Saturnin dhe Plutonin në kundërshtim gjatë gjithë vitit nga shenja e Bricjapit, shumë marrëdhënie do të jenë më të ndritshme dhe nganjëherë mund të gjendeni në prag të tradhtimit të partnerit me dikë me të cilin, në çdo rast, nuk do të ketë asnjë lidhje sentimentale. Në të vërtetë, shenjat zodiakale nga të cilat do të ndiheni më të tërhequr seksualisht, do të jenë vetëm Bricjapi dhe Virgjëresha, të cilët me gjithë reputacionin e tyre për të qenë të akullt dhe afektiv, do të dinë të kënaqin dëshirat më të ndaluar dhe ëndrrat erotike.

LUANI – Me Jupiterin në formë të mirë gjatë gjithë vitit, jeta juaj seksuale do të jetë plot gjallëri dhe e zjarrtë. Bëhuni gati për të mbajtur ritme shumë intensive. Apeli juaj i seksit do të jetë i jashtëzakonshëm. Për të kënaqur çdo dëshirë, mund të mbështeteni te Peshqit, të cilët do të përmbushin edhe dëshirat, për të cilat nuk jeni as vetë të vetëdijshëm. Një shenjë tjetër që do t’ju bëjë që të përjetoni përvoja të paharrueshme do të jetë Peshorja. Do t’ju mbushë me komplimente edhe në momentet më intime, duke e bërë atmosferën magjike dhe speciale.

VIRGJËRESHA – Planetët në Bricjap do t’ju bëjnë që të jetoni një vit shumë luhatës sa i përket jetës seksuale. Do të ndryshoni momentet e pasioneve të mëdha me periudha të ligëta, në të cilat do të preferoni të mendoni për diçka tjetër. Gaforrja do të jetë një prej shenjave, me të cilat do të ndiheni rehat nën çarçafë: mes jush do të ketë një kuptim të fortë fizik dhe një mirëkuptim të fortë mendor. Për ju është thelbësore që, madje edhe në seks, të ketë një prirje intelektuale dhe për këtë arsye Binjakët do të jenë gjithashtu një partner stimulues.

PESHORJA – Saturni në aspektin disharmonik do ta bëjë 2019-ën tuaj shumë sfidues edhe në frontin e erosit. Ju do të keni ndjenjën se çdo natë e pasionit mund të përputhet me një premtim që nuk ndiheni të aftë për ta mbajtur. Ndër shenjat që do t’ju tërheqë më shumë do të jetë Bricjapi, sepse nuk do të kërkojë angazhim emocional nga ana juaj. Me Gaforren do të ndodhë pikërisht e kundërta: edhe nëse ndjeni një tërheqje të fortë seksuale, do të keni të vështirë të hapni zemrën tuaj.

AKREPI – Për ju nuk ka rëndësi nëse transitet janë të favorshëm apo jo: ju gjithmonë keni një shkallë të lartë pasioni në shtrat! Neptuni do t’ju bëjë të jetoni seksualitetin tuaj me një notë romanticizmi që do t’i bëjë partnerët tuaj të kënaqur. Një nga shenjat që do ta ndezin më lehtë pasionin tuaj do të jetë Dashi: së bashku do të jeni të ndezur dhe grindjet tuaja do t’i japin shtysë një maratone të mrekullueshme seksi. Ndërkohë, nëse doni të provoni diçka të re, Demi do të kënaqë çdo perversion tuajin.

SHIGJETARI – 2019-ta do të jetë një vit i paharrueshëm në shumë mënyra, duke përfshirë natyrisht edhe atë erotik/seksual. Ju do të jeni dashnori ideal për të gjithë ata që kërkojnë një person të pasionuar, të zjarrtë dhe në të njëjtën kohë qesharak dhe argëtues. Binjakët do të kalojnë me ju momente shumë të lumtura: do të kaloni orë e orë duke folur për seksin dhe do të jetë shumë emocionuese për të dy. Me Dashin ndërkohë fjalët do të jenë të pakta, por zjarri do të jetë i gjallë dhe do t’ju mbajë zgjuar për net të tëra që vështirë të harrohen.

BRICJAPI – Për të përjetuar erosin në harmoni me yjet, këtë vit mund të zgjidhni nëse do të lidhni veten me fluksin e Saturnit ose Plutonit. Në rastin e parë, do të pëlqeni të luani pjesën e personit të rreptë dhe pastaj të ktheheni në një zjarr me ngjyra të ndezura nën çarçafë. Kjo mënyrë së vepruari do të bëjë që shenja e Peshores të humbasë kokën. Në rastin e dytë, seksi do të jetë një nga elementët kryesorë të vitit 2019 dhe do të jeni të lumtur të bëni shaka të djallëzuara, madje edhe me njerëz të panjohur të shenjës së Akrepit.

UJORI – Për ju nuk ka pasur shpikje më të mirë të miqve të shtratit, me të cilët mund të argëtoheni nën çarçafë pa tabu dhe pa detyrim. Shigjetari do të jetë ai, me të cilin do të jeni në gjendje të hyni më lehtë në sintoni: ju do të përjetoni të gjithë kamasutrën dhe nuk do të keni shumë pendim edhe nëse jeni të zënë me njerëz të tjerë. Surprizë e vitit ndërkohë, do të jetë Demi. Dëshira e tij e qetë dhe e fortë e trupit do t’ju tërheqë në një planet që nuk e njihni ende: kënaqësia është e garantuar!

PESHQIT – Gjatë gjithë vitit, me Neptunin nga ana juaj, do të jeni në kërkim të ëmbëlsisë dhe butësisë edhe në sferën seksuale. Ju do të ndjeni një tërheqje të fortë për njerëzit që duken vite dritë larg nga ju. Me shenjën e Virgjëreshës do të jeni në gjendje të lini veten të lirë plotësisht me shpresën (ose iluzionin) që të jeni në gjendje të nxirrni edhe pak romancë nga ai. Luani do t’ju habisë me mbrëmje të mrekullueshme: seksi midis jush do të jetë superlativ, por shkëndijat mund të jenë të shkurtra.

Life Style

Njihet si “bima e mrekullisë”/ Ka përfitime të jashtëzakonshme për organizmin tuaj

Publikuar

-

Aloe vera njihet si një nga bimët mrekullibërëse për organizmin. Përveç kësaj ajo ka dhe veti kurative. Duhet theksuar që është një nga bimët që në kohën e Aleksandrit të Madh, aloe vera është përdorur për të shëruar plagët e ushtarëve të plagosur. Gjithashtu është përdorur si një produkt bukurie të cilën Kleopatra e përdorte për trajtimin e lëkurës.

Ky produkt ka disa përfitime shëndetësore, megjithatë duhet konsultuar gjithmonë me mjekun para se t’i përdorni produktet e saj sepse ndodh që në disa raste të caktuara të ketë edhe efekte anësore. Zbuloni se kur aloe vera funksionon dhe kur mund të shkaktojë efekte anësore.

Djegiet

Studime të ndryshme kanë treguar se si vajrat apo kremrat aloe vera mund të ndihmojnë në shërimin e shpejtë të djegieve, përfshirë edhe djegien nga dielli. Disa substanca të aloe verës lehtësojnë ënjtjet dhe përshpejtojnë procesin e shërimit, ndërsa disa të tjera ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës. Megjithatë duhet të konsultoheni paraprakisht me mjekun nëse:

-Keni djegie të rënda

-Nëse pjesa e djegur ju është infektuar

-Nëse pjesa e djegur merr shumë kohë për t’u shëruar

Psoriaza

Kremrat e ekstraktit të aloe verës ndihmojnë njerëzit që kanë lëkurë të thatë, kruajtje acarim dhe dhimbje si pasojë e psoriazës. Xheli i saj nuk duket të ketë të njëjtin efekt, prandaj konsultohuni me mjekun nëse kremi aloe vera mund t’ju ndihmojë të mbani nën kontroll psoriazën.

Ulçera

Disa studime tregojnë se aloe vera mund të parandalojë zhvillimin e virusit që shkakton formimin e ulcerave në gojë. Gjithashtu ekstrakti i aloe verës mund të ndihmojë në shërimin në shpejtë të ulcerave të shkaktuara nga ftohja dhe gripi.

Herpes gjenital

E njëjta familje e viruseve (herpes simplex) që shkakton plagë rreth gojës mund të shkaktojë plagë në pjesët intime. Në dy studime kërkimore, meshkujt që përdorën kremin aloe në këto plagë, patën një shërim më të shpejtë se ata që përdorën xhelin aloe. Një arsye për këtë mund të jetë se aloe duket se ngadalëson shumëfishimin e virusit.

Puçrrat në  fytyrë

Hulumtimet sugjerojnë se xheli aloe mund të ndihmojë në pastrimin e akneve nëse e përdorni atë dy herë në ditë së bashku me trajtimin e rekomanduar nga mjeku (shitur si Atralin, Retin-A dhe të tjerët). Në një studim të veçantë, mjekët aplikuan një krem standard 2-ditor për shërimin e plagëve tek një grup njerëzish pas dermabrasionit të fytyrës, një trajtim fytyre që e zbut lëkurën. Kur ata shtuan aloe vera në krem në njërën anë të fytyrës, u vërejt se ajo anë u shërua shumë më shpejt.

Dermatiti

Alergjia ndaj detergjenteve të caktuar, sapunëve, bakri ose nikel në disa bizhuteri mund të shkaktojnë ënjtje, skuqje dhe pezamtim të lëkurës. Aloe mund të ndihmojë në lehtësimin e këtyre simptomave së bashku me ato të dermatitit seborrheik, i cili shpesh prek pjesët që djersiten më shumë me vaj, si fytyra, shpina dhe gjoksi.

Kapsllëku

Aloe funksionon edhe si laksativ, në rastet kur vuani nga kapsllëku. Por, nga ana tjetër, mund të shkaktojë  dhimbje të stomakut, diarre dhe simptoma të tjera të pakëndshme. Ekspertët thonë se nuk ka kërkime të mjaftueshme për t’u siguruar që është e sigurt. Pra, është mirë që të përdorni më tepër ato opsione që i keni provuar më parë dhe kanë pasur rezultate pozitive. Bisedoni me mjekun ose farmacistin nëse nuk jeni të sigurt se cili laksativ është i përshtatshëm për ju.

Diabet

Ka dëshmi që tregojnë se aloe e marrë nga goja mund të ndihmojë në uljen e niveleve të sheqerit në gjak dhe kolesterolin Por mund të kundërveprojë me ilaçet si insulina duke shkaktuar rënie të sheqerit në nivele shumë më të ulëta se normalja. Studime të ndryshme kanë dalë në përfundime të ndryshme. Prandaj, duhet thënë se nuk është asgjë e sigurt që konsumi i aloe verës ndihmon për diabetin. Duhet të bëhen më shumë kërkime shkencore për të vërtetuar nëse funksion apo jo. Deri atëherë, përdorni mjekimet e rekomanduara nga mjeku.

Aloe, efektet që duhen shmangur

Aloe e përdorur nga goja, vetëm një gram në ditë, mund të shkaktojë mosfunksionimin të  veshkave. Mund të keni reaksion ndaj aloes nëse keni alergji edhe ndaj hudhrës, qepës, tulipanëve etj. Si një laksativ, aloe mund t’ju shkaktojë humbjen e mineraleve të elektrolitit si kaliumi, gjë që është problem nëse keni sëmundje të veshkave ose të zemrës. Aloe është e dëmshme edhe për të sapolindurit dhe gratë shtatzëna.

Kundërveprimet me ilaçet

Kremi dhe xheli i aloe verës janë të mira, ndërsa ndryshon puna nëse aloe verën e merrni nga goja, pasi mund të kundërveprojë me disa ilaçe, sidomos me diuretikët, holluesit e gjakut, ilaçe të caktuara për zemrën, ilaçet për diabetin etj.

Dhe mos harroni se aloe vera është një shtojcë dietike, jo një ilaç. Kjo do të thotë se është e vështirë të dish saktësisht se çfarë ka në çdo produkt aloe. Tregojini mjekut tuaj për të gjitha suplementët dhe medikamentet që merrni, duke përfshirë edhe aloe verën.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Rinovon qelizat dhe eleminon dhjamin e barkut/ 3 recetat që mund t’i përgatitni në kushte shtëpie

Publikuar

-

Uji në një përzierje me frutat, perimet dhe erëzat ndihmon metabolizmin të ndajë në mënyrë efikase vlerat ushqyese dhe antioksidantët. Gjithashtu ndihmon në rinovimin e qelizave të dëmtuara, eleminon fryrjen ose dhjamin e barkut. Ja 3 recetat që mund t’i përgatitni shumë thjesht në kushte shtëpiake.

Xhinxher me kastravec, limon dhe mente

Përbërësit:

– 1 kastravec i prerë në feta

– xhinxher

– 2 feta limon

– gjethe menteje

– pak kripë

– ujë

Në një enë, shtoni përbërësit dhe më pas ujë. Përzierjen vendoseni në frigorifer për 3 orë dhe më pas konsumojeni.

Limon dhe kastravec

Përbërësit:

– 1/2 kastravec

– 1 limon

– gjethe menteje

– ujë

Në fillim, ndani në feta kastravecin dhe limonin dhe më pas shtoni gjethet e mentes. Të gjithë përbërëst vendosini në një enë me ujë (diku te 1.5 litër) dhe lëreni një natë në frigorifer para se ta konsumoni.

Luleshtrydhe me borzilok dhe limon

Përbërësit:

– 10 kokrra luleshtrydhe

– 2 feta limon

– borzilok

Në enë, vendosni të gjithë përbërësit dhe më pas ujin. Kini parasysh që të shtoni shumë borzilok (diku te një grusht). Përbërjen lëreni në frigorifer për 3 orë para se ta shërbeni.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E pabesueshme/ Shkencëtari përhap alarmin, Grenlanda humb 1 miliard ton akull

Publikuar

-

“E pazakontë por jo e pashembullt”. Kështu thotë Thomas Mote një shkencëtar kërkimor në Universitetin e Gjeorgjisë, i cili studion klimën e Grenlandës i cili ka vene alarmin per shkrirjen e akullit.

Mbi 40% e Grenlandës ka përjetuar një humbje të një sasie të lartë të akullit, e cila llogaritet të jetë më shumë se 2 gigatonë (një gigaton është i barabartë me 1 miliard ton).

Grenlanda është një ishull me sasi të madhe akulli dhe është tepër e pazakontë që akulli të shkrihet në mes të qershorit.

Mote shpjegoi se si dëbora dhe akulli shkrihen nga fleta e akullit të Grenlandës, sidomos në fillim të sezonit gjë e cila e bën më të lehtë për t’u shkrirë më vonë gjatë verës.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Aktualitet08:27 - 4 Qershor, 2019

Brenda “dhomës së luftës”/ Kundër lajmeve të rreme

Nga Emma Graham-Harrison Dublin- Më shumë se 3 vite më parë, shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zukerberg, e hodhi poshtë...

Aktualitet12:28 - 3 Qershor, 2019

Thaçi delegacionit franko-gjerman/ Nuk pranojmë kërkesa të tjera për vizat

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takaur sot delegacionin e këshilltarëve të presidentit francez Macron dhe të Kancelares...

Trending

Read previous post:
“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Close