HOROSKOPI i EROSIT/ Ja me cilat shenja do të “ndizeni” nën çarçafë në 2019-ën – CNA
Connect with us

Life Style

HOROSKOPI i EROSIT/ Ja me cilat shenja do të “ndizeni” nën çarçafë në 2019-ën

Publikuar

-

Viti i ri ka filluar dhe ka shumë pyetje që do t’u bëhen Yjeve për të zbuluar sesi do të jenë 12 muajt e ardhshëm, por sfera e erosit është sigurisht një nga më interesantet dhe stimulueset për kuriozitetin tonë. Çdo shenjë zodiakale do ta përjetojë seksualitetin në mënyra të ndryshme dhe Yjet do të jenë një udhëzues i çmuar për të kuptuar të gjitha dëshirat më intime. Horoskopi na zbulon me cilat shenja do të ndizemi nën çarçafë.

DASHI – Plutoni këtë vit mund t’ju mbajë pa frymë për një Akrep interesant, i cili do t’ju bëjë të luftoni shumë për ta fituar atë. Atraksioni seksual që ju bashkon do të ketë më të mirën e gjithçkaje dhe së bashku mund të kaloni disa net me pasion të nxehtë. Një tjetër shenjë me të cilën mund të argëtoheni nën çarçafë është Luani: ai do t’ju pushtojë me zjarrin e tij. Mes jush ndoshta nuk do të ketë bujë të madhe, por marrëveshja erotike do të jetë aq e lartë sa të arrijë yjet!

DEMI – Urani në shenjën tuaj, duke filluar nga muaji mars, do t’ju udhëheqë për të bërë zgjedhje të pazakonta dhe do t’ju bëjë të ndiheni një tërheqje e fortë për njerëzit ekstravagantë, jashtë linjave dhe diametralisht kundër jush. Me Ujorin do të keni një kuptim seksual magjik dhe sublime. Do të jetë diversiteti juaj që kurrë nuk do t’ju lejojë të lodheni nga shkëmbimi i përkëdheljeve të ëmbla dhe djegëse. Për ndezje më të butë dhe romantike, gjithmonë mund të mbështeteni në një nga shenjat tuaja të preferuara të zodiakut: Peshqit!

BINJAKËT – Jupiteri në opozitë për pothuajse të gjithë 2019-ën ndoshta nuk do t’ju garantojë marrëdhënie të qëndrueshme dhe madje edhe dëshira juaj seksuale do të përjetojë ulje dhe ngritje. Megjithatë, ka disa shenja, me të cilat ju gjithmonë mund të argëtoheni nën çarçafë, edhe kur jeta juaj është shumë e çrregullt. Ky është Shigjetari, me të cilin do të vendosni një marrëdhënie dashurie-urrejtjeje, e cila do ta bëjë seksin shumë të nxehtë dhe me Ujorin, me të cilin do të argëtoheni duke flirtuar, duke luajtur dhe duke kërcyer edhe me përdorimin e lodrave të seksit.

GAFORRJA – Me Saturnin dhe Plutonin në kundërshtim gjatë gjithë vitit nga shenja e Bricjapit, shumë marrëdhënie do të jenë më të ndritshme dhe nganjëherë mund të gjendeni në prag të tradhtimit të partnerit me dikë me të cilin, në çdo rast, nuk do të ketë asnjë lidhje sentimentale. Në të vërtetë, shenjat zodiakale nga të cilat do të ndiheni më të tërhequr seksualisht, do të jenë vetëm Bricjapi dhe Virgjëresha, të cilët me gjithë reputacionin e tyre për të qenë të akullt dhe afektiv, do të dinë të kënaqin dëshirat më të ndaluar dhe ëndrrat erotike.

LUANI – Me Jupiterin në formë të mirë gjatë gjithë vitit, jeta juaj seksuale do të jetë plot gjallëri dhe e zjarrtë. Bëhuni gati për të mbajtur ritme shumë intensive. Apeli juaj i seksit do të jetë i jashtëzakonshëm. Për të kënaqur çdo dëshirë, mund të mbështeteni te Peshqit, të cilët do të përmbushin edhe dëshirat, për të cilat nuk jeni as vetë të vetëdijshëm. Një shenjë tjetër që do t’ju bëjë që të përjetoni përvoja të paharrueshme do të jetë Peshorja. Do t’ju mbushë me komplimente edhe në momentet më intime, duke e bërë atmosferën magjike dhe speciale.

VIRGJËRESHA – Planetët në Bricjap do t’ju bëjnë që të jetoni një vit shumë luhatës sa i përket jetës seksuale. Do të ndryshoni momentet e pasioneve të mëdha me periudha të ligëta, në të cilat do të preferoni të mendoni për diçka tjetër. Gaforrja do të jetë një prej shenjave, me të cilat do të ndiheni rehat nën çarçafë: mes jush do të ketë një kuptim të fortë fizik dhe një mirëkuptim të fortë mendor. Për ju është thelbësore që, madje edhe në seks, të ketë një prirje intelektuale dhe për këtë arsye Binjakët do të jenë gjithashtu një partner stimulues.

LEXO EDHE:  Nuk  reziston dot askush/ Këto janë shenjat më joshëse të zodiakut

PESHORJA – Saturni në aspektin disharmonik do ta bëjë 2019-ën tuaj shumë sfidues edhe në frontin e erosit. Ju do të keni ndjenjën se çdo natë e pasionit mund të përputhet me një premtim që nuk ndiheni të aftë për ta mbajtur. Ndër shenjat që do t’ju tërheqë më shumë do të jetë Bricjapi, sepse nuk do të kërkojë angazhim emocional nga ana juaj. Me Gaforren do të ndodhë pikërisht e kundërta: edhe nëse ndjeni një tërheqje të fortë seksuale, do të keni të vështirë të hapni zemrën tuaj.

AKREPI – Për ju nuk ka rëndësi nëse transitet janë të favorshëm apo jo: ju gjithmonë keni një shkallë të lartë pasioni në shtrat! Neptuni do t’ju bëjë të jetoni seksualitetin tuaj me një notë romanticizmi që do t’i bëjë partnerët tuaj të kënaqur. Një nga shenjat që do ta ndezin më lehtë pasionin tuaj do të jetë Dashi: së bashku do të jeni të ndezur dhe grindjet tuaja do t’i japin shtysë një maratone të mrekullueshme seksi. Ndërkohë, nëse doni të provoni diçka të re, Demi do të kënaqë çdo perversion tuajin.

SHIGJETARI – 2019-ta do të jetë një vit i paharrueshëm në shumë mënyra, duke përfshirë natyrisht edhe atë erotik/seksual. Ju do të jeni dashnori ideal për të gjithë ata që kërkojnë një person të pasionuar, të zjarrtë dhe në të njëjtën kohë qesharak dhe argëtues. Binjakët do të kalojnë me ju momente shumë të lumtura: do të kaloni orë e orë duke folur për seksin dhe do të jetë shumë emocionuese për të dy. Me Dashin ndërkohë fjalët do të jenë të pakta, por zjarri do të jetë i gjallë dhe do t’ju mbajë zgjuar për net të tëra që vështirë të harrohen.

BRICJAPI – Për të përjetuar erosin në harmoni me yjet, këtë vit mund të zgjidhni nëse do të lidhni veten me fluksin e Saturnit ose Plutonit. Në rastin e parë, do të pëlqeni të luani pjesën e personit të rreptë dhe pastaj të ktheheni në një zjarr me ngjyra të ndezura nën çarçafë. Kjo mënyrë së vepruari do të bëjë që shenja e Peshores të humbasë kokën. Në rastin e dytë, seksi do të jetë një nga elementët kryesorë të vitit 2019 dhe do të jeni të lumtur të bëni shaka të djallëzuara, madje edhe me njerëz të panjohur të shenjës së Akrepit.

UJORI – Për ju nuk ka pasur shpikje më të mirë të miqve të shtratit, me të cilët mund të argëtoheni nën çarçafë pa tabu dhe pa detyrim. Shigjetari do të jetë ai, me të cilin do të jeni në gjendje të hyni më lehtë në sintoni: ju do të përjetoni të gjithë kamasutrën dhe nuk do të keni shumë pendim edhe nëse jeni të zënë me njerëz të tjerë. Surprizë e vitit ndërkohë, do të jetë Demi. Dëshira e tij e qetë dhe e fortë e trupit do t’ju tërheqë në një planet që nuk e njihni ende: kënaqësia është e garantuar!

PESHQIT – Gjatë gjithë vitit, me Neptunin nga ana juaj, do të jeni në kërkim të ëmbëlsisë dhe butësisë edhe në sferën seksuale. Ju do të ndjeni një tërheqje të fortë për njerëzit që duken vite dritë larg nga ju. Me shenjën e Virgjëreshës do të jeni në gjendje të lini veten të lirë plotësisht me shpresën (ose iluzionin) që të jeni në gjendje të nxirrni edhe pak romancë nga ai. Luani do t’ju habisë me mbrëmje të mrekullueshme: seksi midis jush do të jetë superlativ, por shkëndijat mund të jenë të shkurta.

Kuriozitete

Pa dhimbje/Zbuloni metodën më efektive të heqjes së qimeve të fytyrës

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

Ndër metodat më të njohura për heqjen e qimeve të fytyrës janë trajtimet me lazer dhe kremërat e ndryshme, të cilat mund të japin rezultate të mira, por gjithashtu mund të shkaktojnë skuqje dhe irritim të lëkurës për shkak të ndjeshmërisë së lëkurës së fytyrës ndaj kimikateve, që ato përmbajnë.

Kjo është arsyeja pse gjithmonë është më mirë të provoni një metodë më natyrale. Më poshtë mund të gjeni recetën natyrale e cila do të largojë qimet tuaja të fytyrës në më pak se 15 minuta dhe do të lërë lëkurën tuaj të butë.

Receta natyrale:

Përbërësit: 2 lugë gjellë mjaltë 1 lugë gjelle pastë miell tërshëre 2 lugë gjelle lëng limoni Si ta përgatisni këtë masë? Shtypeni tërshërën derisa të krijohet një masë sikur pudër dhe më pas shtoni edhe përbërësit e tjerë derisa sërish të krijoni një masë homogjene. Vendoseni këtë masë në zonën ku keni problem dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta.

LEXO EDHE:  Magjia e zezë/ Shenjat  që tregojnë se jeni prekur nga energjia e errët

Më pas pastrojeni fytyrën me ujë të vakët dhe gjithçka përfundoi. Vendoseni një krem hidratues më pas dhe përsëriteni këtë proces dy deri tri herë në javë për një muaj me radhë. Edhe vetë do të shihni se do të mahniteni me rezultatet!

Në fakt, kjo recetë është përdorur në Lindjen e Mesme për shekuj me radhë dhe jo vetëm që heq qimet e fytyrës por gjithashtu e bën lëkurën tuaj të duket më e shëndetshme dhe plot shkëlqim. Gjithkush që e ka provuar të paktën një herë thonë se ata janë të habitur nga rezultatet e shkëlqyera. Receta është e pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë, një kombinim i fuqishëm që bën mrekulli për lëkurën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë kuptimi ka emri i çdo shteti? Kjo hartë i tregon të gjitha

Publikuar

-

Çfarë do të thotë në të vërtetë emri i një shteti?  Kjo hartë i ka të gjitha përgjigjet. Tregon shpjegimin historik të emrit të çdo vendi, nisur nga gjuha që është folur në to që nga kohët më të hershme.

Shumë faktorë duken se kanë influencuar në emrin e shteteve, duke filluar që nga pozicioni gjeografik, klima apo natyra. Për shembull, Andorra do të hotë: “Vend i mbuluar nga shkurret”, ndërkohë që Spanja është “Vendi që ka shumë lepuj”. Pra duket qartë që emri i tyre është vendosur në varësi të karakteristikave natyrore. Njësoj siç është dhe emri i Shqipërisë, që përkthet “Vend i shqiponjave”, por sigurisht ju këtë e dini.

Në disa raste, emri i shtetit i është vënë nga njerëzit që jetojnë aty, për shembull Maqedoni do të thotë: “Vendi i njerëze të gjatë”. Ndërkohë disa vende kanë emra poetikë dhe shembull për këtë mund të marrim shtetet e Amerikës së Jugut. Argjentina do të thotë: “Toka që shtrihet në anë të lumit të argjendë”. Po që Venezuela do të thotë “Venecia e vogël” e dinit? Gjithsesi ka dhe emra shtetesh si Papua New Guinea, që përkthehet “Njerëz me flokët kaçurrrela”, që duket sikur i kanë rënë shkurt. Francezët duhet të jenë krenarë për emrin që mbajnë, pasi Francë do të thotë: “Vend i njerëzve të fortë”.

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

SHBA fiton çmimin si emri më i dukshëm nga të gjithë, sepse tashmë të gjithë e dinë që do të thotë  :”Shtetet e Bashkuara të Amerikës”. Kjo hartë është krijuar nga “Credit Card Compare” dhe jo vetëm që jep më shumë informacion për çdo vend të botës, por ka potencialin për ta bërë udhëtimin drejt këtyre destinacioneve më interesante, sepse nëse do jeni duke shkuar drejt Kinës mund ti thoni të gjithëve që po shkoni në “Mbretërinë e Mesme”.

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Sipas shenjës së horoskopit/Çfarë mendojnë të tjerët për ty?

Publikuar

-

Dashi

I lini njerëzit të besojnë se jeni të aftë për të përballuar gjithçka. Të tjerët mendojnë se e keni përherë përgjigjen gati dhe se nuk ka asnjë vështirësi në botë që mund t’ju vërë poshtë. Vlerësoheni për sinqeritetin dhe trasparencën. Ajo që nuk pëlqehet te ju është shpesh arroganca dhe fakti që në shumë raste nuk i matni fjalët.

Demi

Njerëzit admirojnë korrektesën tuaj. Jeni të organizuar, të tjerët ju marrin shembull dhe gjithmonë janë sy e veshë për të dëgjuar propozimin apo këshillën tuaj të radhës. Mendimet i keni të prera me thikë dhe kurrsesi nuk pranoni të bëni kompromise apo tolerime. Kjo është ajo që nuk shkon te ju sipas të tjerëve, s’duhet të jeni më kaq të patundur.

Binjakët

E para gjë që spikatet te ju është sensi i humorit. Jeni interesantë, argëtues dhe njerëzit i besojnë sensit tuaj të gjykimit. E dinë fare mirë se ju do të jeni përherë aty për t’i ndihmuar dhe inkurajuar. Por ndonjëherë bëheni më sarkastikë seç duhet, arsye kjo përse njerëzit mendojne se jeni arrogantë.

Gaforrja

Kudo cilësoheni gjerësisht si shenjtorë, pasi mundoheni të zgjidhni problemet e të tjerëve dhe të siguroheni që të gjithë rreth e rrotull janë të lumtur. Njerëzit vlerësojnë dhembshurinë tuaj, sensin e lartë të humorit, kreativitetin dhe fantazinë. Por mendojnë se ndonjëherë kërkoni të keni kontrollin e gjithçkaje dhe të vendosni mundësisht pikat mbi çdo i.

Luani

Mënyra si flisni, visheni, qeshni apo qëndroni ju veçon në mesin e të gjithëve. Njerëzit presin gjëra të mëdha nga ju dhe vlerësojnë energjinë si dhe forcën për të kapërcyer çdo problem. E keni të pamundur të mos merrni rolin e liderit kudo ku ndodheni. Në disa raste ama i bëni të tjerët të mendojnë se jeni shumë më ambiciozë se ç’duhet, të ftohtë dhe gati- gati egoistë.

Virgjëresha

Të tjerët ju besojnë çfarëdolloj pune pasi kanë krijuar përshtypjen që analizoni gjithçka në detaje (jo se nuk ndodh). Njerëzit vijnë te ju kur kanë nevojë të vendosin ekuilibrat në jetë dhe të marrin një mendim të mirëargumentuar. Kushdo ka besim në përzgjedhjen që ju u bëni rrobave, librave apo shfaqjeve në teatër. Në përgjithësi ama i vendosni vetes shumë barriera dhe njerëzit mendojnë se jeni tepër të ftohtë

LEXO EDHE:  Nuk mbahen fare/ Të lindurit e këtyre shenjave shkojnë në shtrat me kë t’i dalë përpara

Peshorja

Konsideroheni njerëz shoqërorë dhe të mirëkuptueshëm. I bëni të tjerët të ndihen mirë, i kuptoni, nuk i paragjykoni kurrsesi dhe jeni krejt pa komplekse. Megjithatë, për disa persona, nisur nga kryelartësia dhe vetëbesimi që mbartni në vetvete jeni djalli dora vetë.

Akrepi

Njerëzit kanë gjithmonë interes të dinë se cili është mendimi juaj për një çështje të caktuar. Është misteri që ju mbështjell ai që i intrigon të tjerët. Ata tërhiqen nga sensualiteti juaj dhe fantazojnë vazhdimisht sikur t’ju kishin në krah. Ia dilni t’i motivoni të tjerët, t’u ktheni humorin ama shpesh edhe i zhgënjeni, bëni premtime që s’i mbani kurrë.

Shigjetari

Njerëzit e admirojnë sensin tuaj të humorit dhe dhembshurinë që ju karakterizon. Jeni përherë gati për të ndihmuar dhe bashkëpunuar me dikë. Keni një shpjegim për gjithçka dhe kjo është ajo çka të tjerët i mahnit te ju. Jeni shpirtra të lirë, gjë që i bën të tjerët të mendojnë se kurrë nuk do të kenë një marrëdhënie të qëndrueshme me ju, qoftë miqësore apo dashurore. Jeni totalisht të paparashikueshëm.

Bricjapi

Shoqëria ju njeh si shumë realistë, ndaj për çdo herë që kanë një problem ju telefonojnë menjëherë. Dini ç’të thoni në momente të tilla dhe si t’i jepni forcë të tjerëve. Por teksa disa e vlerësojnë këtë, të tjerët preferojnë t’ju mbajnë larg kur kanë probleme. Jeni shumë të ftohtë dhe pa ndjenja për ta.

Ujori

Keni kaq shumë dashuri për të dhënë, sa nuk dëshironi gjë tjetër veçse disa miq interesantë, një marrëdhënie dashurore të shkëlqyer dhe një botë më të mirë ku njerëzit të mund të jetojnë të lumtur. Goxha shumë po kërkoni apo jo? Sado që përpiqeni të dukeni një lider, të tjerët e dinë fare mirë se shpesh jeni të tupshëm, të ndrojtur dhe plot pasiguri.

Peshqit

Për të tjerët nuk jeni aspak ambiciozë, kërkoni veçse një jetë të qetë, të lumtur plot me dashuri. Ju tërheqin aktivitet e reja dhe kërkoni të jeni sa këtu, atje. Jeni ëndërrimtarë dhe vazhdimisht shkëputeni nga realiteti (bashkë me të edhe nga përgjegjësitë) dhe fantazoni pa ndalim. Kjo është arsyeja pse njerëzit shpesh mendojnë se jeni naivë, të paqëndrueshëm dhe të papjekur.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Trending

Read previous post:
Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Close