Çifti perfekt/Zbulo se cilat janë shenjat e horoskopit me të cilat përshtatesh më mirë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Çifti perfekt/Zbulo se cilat janë shenjat e horoskopit me të cilat përshtatesh më mirë

Publikuar

-

burrat qe bejne per vete vajzat

Dashi

Dashi ka si partner perfekt Luanin. Ata të dy kanë përsonalitete surprizuese, të cilat bashkohen në një pikë. Në fund të ditës Luani është shumë argëtues dhe i jep Dashit atë që do.

Demi

Demi ka si partner perfekt Virgjëreshën. Ajo do të vlerësojë tek Demi shumë cilësi, mbi të gjitha sigurinë që jep ky i fundit në një lidhje. Nga ana tjetër Demi është e vetmja shenjë që mund të përballojë kritikat e drejtpërdrejta të Virgjëreshës.

Binjakët

Një partner ideal për Binjakët janë të lindurit nën shenjën e Peshores. Këta persona janë shumë miqësorë dhe sjellin gjithnjë alegri në momentin kur hyjnë në jetën tuaj. Krah  një personi të tillë do ta humbni sensin e kohës dhe do të jetoni momente të paharrueshme.

Gaforrja

Gaforrja do të ishte një partnere ideale për Akrepin.Ky bashkim është i mbushur me pasjon si dhe me sponatanitet. Gaforrja arrin që ta menaxhojë shumë mirë anën e komplikuar të personalitetit të Akrepit.

Luani

Luani do të bënte një çift perfekt me një të lindur të Shigjetarit. Të dy e duan shumë jetën e vrullshme dhe bashkë do të mund të hyjnë në aventura të cilat do të sjellin kujtime të paharrueshme.

Virgjëresha

Bricjapi do të ishte partneri ideal i Virgjëreshës. Këto dy shenja kuptohen shumë mirë, pasi janë të dyja shenja toke dhe mendojnë pak a shumë njësoj. Janë shokë, në kërkim të së njëjtës gjë. Ky mirëkuptim bën që të kuptohen dhe të  krijojnë çiftin ideal.

Peshorja

Peshorja është partnere ideale për Ujorin. Ata do të mund të gjejnë lumturinë krah njëri-tjetrit. Me një partner të shenjës së Ujorit jeta juaj do të marrë sërish kuptim dhe do të fitojë një sens lumturie dhe qetësie.

LEXO EDHE:  Monika Kryemadhi: Me Ilir Metën nuk bëj politikë, po bëj dashuri

Akrepi

Partneri perfekt për një Akrep është një i lindur nën shenjën e Peshqve. Këta të fundit janë shumë bashkëpunues dhe dinë se si ta përballojnë humorin e Akrepit.

Shigjetari

Shigjetari bën çift perfekt me Dashin. Kjo do të jetë një lidhje e shenjuar nga emocione shumë të forta, sepse të dyja këtp shenja janë ekspresive si dhe shumë impulsive.  Një tjetër element i rëndësishëm në këtë raport është liria që të dy shenjat i japin njëra-tjetrës.

Bricjapi

Bricjapi krijon një çift perfekt me Demin. Ky është një kombinim fantastik, pasi Demi dhe Bricjapi kanë shumë të përbashkëta, duke qenë se janë të dyja shenja toke. Kjo lidhje do të funksionojë shumë mirë pasi të dy individët do t’i dedikohen në maksimum.

Ujori

Ujori do të ndërtojë një çift perfekt me një të lindur nën shenjën e Binjakëve. Ata do të duan që të kalojnë shumë kohë bashkë si dhe do të zhvillojnë shumë biseda. Të dyja shenjat e duan lirinë dhe janë gjithnjë gati për aventura.

Peshqit

Peshqit janë partnerë perfektë për Gaforret. Një Gaforre, është gjithçka ëndërron një Peshk sa i takon partnerit romantik. Ata do të kenë një lidhje të mbushur me gëzim dhe qetësi. Bashkë do të jetojnë një histori dashurie, të lumtur dhe të qetë./Cna.al

 

Aktualitet

Tronditet Elbasani/ Ekzekutohet me armë zjarri një person

Publikuar

-

By

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në qytetin e Elbasanit.

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur në një lokal në afërsi të qendrës së qytetit.Ku për pasojë ka humbur jetën një person.

Mësohet se shënjestër e të shtënave ka qenë një jurist.

Policia ka mbërritur menjëherë nën vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave./CNA.al

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Igli Tare ndihmon Milanin / Supermesfushori do shitet më lirë

Publikuar

-

By

Lazio raportohet se do të ulë çmimin e mesfushorit Sergey Milinkovic-Savic për Milan-in.

Verën e kaluar, Real Madrid, Manchester United dhe Paris Saint-Germain kërkonin shërbimet e lojtarit, tani mesa duket ka mbetur vetëm klubi kuqezi.

Tuttosport thekson se Lazio mund të ulë pretendimet për mesfushorin. Presidenti Lotito thuhet të kërkojë 85 milonë euro që të ndihmojë Milan ta blejë verën e ardhshme.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Arta Dade zbulon si erdhi Edi Rama në krye të PS-së

Publikuar

-

By

Edi rama kryetar i PS

Ish-deputetja e PS-së, Arta Dade, ka folur rreth zgjedhjes së Edi Ramës në krye të Partisë Socialiste, në vitin 2005.

Sipas Dades, në vitin 2005 ishte një grup i mirë socialistësh përfshi edhe ata që vendosën të zgjidhnin Edi Ramën si kryetar.

Dade shfaqet e penduar për zgjedhjen e Ramës kur thotë që: më mirë do të ishte të zgjidhje ish presidenti Rexhep Mejdani, i cili ishte kandidaturë konkuruese me Ramën.

“Në 2005 ishim një grup i mirë, që vendosëm të zgjidhnim në krye të Partisë, Edi Ramën, i cili garonte përballë Rexhep Mejdanit. Rama vinte nga një sukses në Bashkinë e Tiranës, ku e ktheu kryeqytetin në metropol. Kjo ishte një arsye bindëse që mund të sillte ndryshim. Asokohe më kishin thënë se më mirë do të ishte të kishit zgjedhur Mejdanin pasi atë edhe po të kishit pakënaqësi e hiqnit, ndërsa Edi Ramën hajde hiqe… Në këtë krizë që jemi unë kam dhënë mendimin që Edi Rama duhet të tërhiqet për të mirën e Shqipërisë edhe të PS-së. Le të rrijë kryetar i PS-së, por të zgjedhë një kryeministër tjetër”,-tha Dade në studion e emisionit “Provokacija”, në TV “ABC News”./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Trending

Read previous post:
Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Close