Policia mëson se Xhengiz nuk është vetëvrarë/ Ja çfarë do të ndodhë sot në “Xhenet” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Policia mëson se Xhengiz nuk është vetëvrarë/ Ja çfarë do të ndodhë sot në “Xhenet”

Publikuar

-

Melisa tregohet e dhunshme me punonjëset e psikiatrisë dhe telefonon Arzun pa autorizim. Arzu planifikon të arratiset me Melisën pasi ajo të dal nga psikiatria. Arzu vendos të shpërngulet ng vila e Sojerëve. Orhan i tregon Arzus se Xhengiz ka tentuar vetëvrasje. Melisës i japin qetësuesa asi nuk i bindet urdhërave të spitalit dhe Selma tronditet kur shikon gjendjen e saj. Xhengiz del nga operacioni i gjallë, por mbetet në gjendje kritike. Xhenetit i tërheq vëmendje sjellja e Kajas në spital. Selim qan në krahët e Nilgynit.

Selma vendos të nxjerr Melisën nga spitali, por e detyron atë të premtoj se nuk do t’i afrohet më Xhenetit. Ozlem i kthehet kundër Arzus kur e shikon në spital dhe i kërkon asaj të largohet. Nilgyn i mban qëndrim Arzus. Kaja i rrëfen Arzus se ka për të vrarë Xhengizin dhe ka për të përfunduar punën që ka nisur. Mahir nxehet kur shikon Melisën në shtëpi dhe kërkon ta rikthej atë në psikiatri. Melisa shpreh mirënjohje ndaj Selmës për faktin që ajo e ka nxjerrë nga spitali.

Selim jep deklaratën e tij në polici duke këmbëngulur se Xhengiz nuk kishte natyrë vetëvrasëse. Policia kontrollon shtëpinë e Xhengizit dhe informon familjen se sipas raportit mjekësor mund të mos ketë qenë vetëvrasje. Nilgyn shikon fotografitë e Xhengizit duke varrosur Rizan e shokuar. Arzu qëndron në vilë për t’u kujdesur për Melisën. Selma e ndalon Arzun që të largoj Melisën nga familja. Melisa përgjon bisedën e tyre dhe mëson se Arzu quhej Xhavidan 23 vite më parë.

Kaja pyet Nilgynin nëse ka ndonjë informacion rreth arsyes së vetëvrasjes së Xhengizit, por ajo e mohon. Selim kundëërshton Kajan duke këmbëngulur se Xhengiz nuk ka kryer vetëvrasje. Ai betohet për hakmarrje ndaj personit që ka tentuar të vras të atin. Melisa fillon të mendoj se Mukades mund t’i ketë thënë të vërtetën. Nilgyn gjen një foto të Arzus që Xhengiz e mbante të fshehur dhe uron vdekjen e Xhengizit.

LEXO EDHE:  Melisa i shpëton jetën Xhenetit dhe i kërkon falje për gjithçka, ja ç’do ndodhë sot

Melisa vazhdon mjekimin ën shtëpi, ku doktori porosit familjen që të krijojë një ambient të qetë për të. Arzu rrëfen se s’mund të jetë e qetëndërsa bashkëshorti i saj pret një fëmi nga një tjetër grua. Mahir akuzon Arzun se nuk e ka dashuruar atë kurrë dhe do ta kishte tradhëtuar me dikë tjetër edhe nëse Ozlem nuk do të ekzistonte. Melisa merr furçën e Arzus për t’i bërë analizë AND dhe betohet se nuk do t’a fal të ëmën nëse është mamaja e Xhenetit.

Mukades dyshon se Kaja është personi që ka tentuar të vras Xhengizin. Selim kupton se Xhengiz është personi që i ka dërguar Xhenetit pazëllat. Arzu gënjen Melisën duke i thënë se nuk i ka fshehur asaj asgjë. Selim vendos t’ia tregoj Xhenetit këtë gjë. Nilgyn takon Xhengizin në spital ku i tregon atij se e di që ka vrarë Rizan dhe i uron atij vdekjen. Xhengiz dëgjon gjithçka. Orhan këshillon Mahirin të mos divorcohet nga Arzu, pasi në të kundërt pasuria mbetet në duart e saj. Mahir nuk pranon dhe rrëfen se do të ndërtoj një jetë me Ozlemin dhe fëmijën e tyre.

Aktualitet

Foto/ Familjarët e viktimës mbërrijnë në vendngjarje

Publikuar

-

By

26 vjeçari Jurgen Kurti u ekzekutua në afërsi të shtëpisë së tij teksa ecte në këmbë në drejtim të saj.

Ai u qëllua me armë zjarri nga një automjet tip “Benz” në ecje.

Kurti në vitin 2016 ishte i dyshuar për vrasjen e babait të tij dhe një vit më pas për vrasjen e një biznesmeni në qytetin e Durrësit porn ë të dyja rastet mori pafajësinë.

LEXO EDHE:  Melisa i shpëton jetën Xhenetit dhe i kërkon falje për gjithçka, ja ç’do ndodhë sot

Jurgeni ishte djalë i vetëm dhe është një emër i njohur në kryeqytet për shkak të bizneseve edhe lidhjeve që ai ka me vipat.

Në fotot e mëposhmte shfaqet momenti kur familjarët e viktimës kanë mbërritur në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Çfarë? Kim Kardashian publikon videon me këngën e reperit shqiptar në sfond

Publikuar

-

Kim Kardashian është padiskutim një nga femrat më të komentuara në gjithë botën për look-un e saj, por jo vetëm.

Ajo gjatë gjithë kohës publikon foto dhe video të ndryshme ku në të shumtën e rasteve shfaqet me motrat e saj.

Së fundmi bukuroshja ka publikuar një video, teksa ndodhet në makinë me të motrën  Kourtney Kardashian dhe në sfond dëgjohet kënga “My Year” e reperit të famshëm shqiptar Gashi, i cili jeton në Amerikë.

Këngëtari ka reaguar përmes një postimi në Twitter ku shkruan: “Kim Kardashian që postoi këngën time më bëri mua shumë të lumtur!”

LEXO EDHE:  Melisa i shpëton jetën Xhenetit dhe i kërkon falje për gjithçka, ja ç’do ndodhë sot

Në të tilla raste fjalët janë të tepërta, pasi suksesi i reperit të njohur flet vetë!

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si dukej çifti Ermal-Ariana në vitin 2008/Këngëtari hap albumin e dasmës

Publikuar

-

Ermal Fejzullahu është ndjerë nostalgjik dhe ka hapur albumin e vjetër të para 11 viteve.

Këngëtari ka publikuar disa foto që i përkasin vitit 2008, kohë kur ai ka lidhur kurorë me partneren Ariana Fejzullahu.

Ndonëse të rinj në moshë, Ariana dhe Ermali kanë plot 11 vite martesë pasi janë martuar në moshë fare të re.

Vitet ikin shpejt dhe as vetë Ermali nuk e beson, pasi ka parë këto foto dhe i ka ndarë me miqtë në Instagram.

LEXO EDHE:  Melisa i shpëton jetën Xhenetit dhe i kërkon falje për gjithçka, ja ç’do ndodhë sot

Ai ka publikuar edhe dy foto të fëmijëve të tij kur ishin të vegjël, Arti dhe Buna.

 

Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Ariana, u përfolën se do të bëhen prindër për herë të katërt, por gjithçka ishte vetëm në kuadrin e thashethemeve.

Çifti ka 3 fëmijë, dy vajza Buna dhe Era dhe një djalë që quhet Art.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Close