Connect with Us

Shënim/ Kur imoraliteti bën moral

Aktualitet

Shënim/ Kur imoraliteti bën moral

Publikuar

-

Dy deputetët e Partisë Demokratike, Ervin Salianji dhe Grida Duma kanë reaguar dhe mbajtur qëndrim publik sot në lidhje me dy ngjarje të ndryshme.

Deputetja Grida Duma, ndërsa publikon një video nga një auditor bosh, është shprehur në mbështetje të studentëve, të cilët protestojnë kundër ligjit për Arsimin e Lartë.

Ndërsa deputeti Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me skandalin e publikuar mbrëmë në emisionin “Stop”, ku një gjykatës i kërkon një nëne favore seksuale, në këmbim të dhënies së kujdestarisë së fëmijës së saj. Deputeti në qëndrimin e tij në rrjetet sociale, dënon fenomene të tilla.

Ervin Salianji pak kohë më parë është përfshirë në një video-skandal erotik, ku është kapur duke shkëmbyer biseda perverse në sallën e parlamentit, me G.D, që në atë kohë nga disa media u identifikua si Grida Duma.

Nga ana tjetër deputetja Duma në 48 orët e fundit nuk po ndalet në qëndrimet e saj në media dhe rrjetet sociale, pas publikimit të mbiemrit të saj të vërtetë, të ndryshuar në vitin 1948. Ndërkohë, Grida Duma ka reaguar për studentët, ndërsa Salianji për video-skandalin seksual të publikuar mbrëmë në Stop.

Por, në këtë rast mund të themi se është fiks rasti kur imoraliteti bën moral.

Grida Duma dhe Ervin Salianji të dy janë produkte të UET të Henri Çilit, mbështetësit dhe sponsorit kryesor të ligjit për Arsimin e Lartë, i cili u bë shkak që studentët sot të dalin në rrugë. Salianji dhe Duma janë njerëzit që në vitin 2015, kur ligji u bë lëmsh nuk dolën kurrë hapur kundër tij dhe së bashku me Lulzim Bashën, Alfred Lelën dhe deputetin i ri Romeo Gurakuqi ishin pjesë e kastës së Çilit në mbështetje të atij ligji.

LEXO EDHE:  Basha nga çadra/Rruga e vetme për zgjedhje të lira

Sot, Grida Duma bën moral për Ligjin e Arsimit të Lartë, kur ai ligj është produkt i interesave klienteliste të universiteteve private me qeverinë dhe nga ana tjetër Ervin Salianji del e shpreh qëndrimin e tij për skandalin favoreve seksuale, të kërkuara nga një gjykatës, ndërkohë që është i vetmi deputet në historinë e demokracisë në parlamentin shqiptar, që është kapur në një video-skandal erotik, që shkëmben mesazhe perverse dhe gjuhë të neveritshme me G.D.-në./ CNA.al

“Godet” deputeti i video-skandalit erotik/ Ndjej neveri ndaj favoreve seksuale

Video-Grida Duma në një komunikim ndryshe/ Leksioni politik që na dhanë studentët

Ekskluzive-Video e deputetit në bisedën perverse/Shk……, pleh.., q..

Zbulohet kur u regjistrua video-skandali “Salianji-GD”

Fotot dhe teksti i plotë i bisedës së deputetit/ …vetëm më dërrmove

Ekskluzive/ CNA.al paralajmëron foto të tjera për skandalin “Salianji GD”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Pikë e zezë”/ Artan Hoxha sulmon Top Channel: More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Publikuar

-

Nga

Çuçi ministër i Brendshëm/ Hoxha: Bledi më ka marrë në pyetje si hetues për shkrimet e mia

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar Top Channel, lidhur me programin që ka transmetuar mbrëmjen e sotme.

Hoxha është tallur me emisionin “Përputhen” ku njihen të rinjtë, pasi është publikuar një video ku dy prej konkurentëve zihen me njëri-tjetrin.

Ai thotë se qytetarët janë duke pritur Top Channel që të publikojë përgjime për Ndraghetën, ndërsa televizioni ka publikuar sherrin e “Përputhen”.

LEXO EDHE:  Studentët bashkohen me diasporën/ Sot protestohet për këto kauza

LEXO EDHE:  Strazimiri i përgjigjet Xhafajt: Së bashku me Ramën dhe Çakon jeni...

More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Mileti pret ndonjë përgjim për Ndraghetën, ata i shfaqin video-boksin e Përputhen….

Pikë e zezë, thuaj…

Meqënëse këtë javë, produksioni nuk ka sajuar dot ndonjë ndeshje boksi, do japim ritransmetim videon e boksit, të javës së kaluar.

Ububuja…”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Pogradec/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

I dehur në timon, me shpejtësi skëterrë/ Shoferi përplaset me shtyllën elektrike

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Korcë, në afërsi të fshatit Buçimas.

Mësohet se një makinë ka përplasur një këmbësor me iniciale P.Gj., i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë moti i keq.

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:40, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Buçimas, Pogradec, një automjet dyshohet se ka aksidentuar këmbësorin shtetasin P. Gj., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga ana e Policisë, po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj“, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Studentët bashkohen me diasporën/ Sot protestohet për këto kauza

LEXO EDHE:  Studentët bashkohen me diasporën/ Sot protestohet për këto kauza

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Mësohet se një automjet ka përplasur një kalimtare tek Rruga Transballkanike në Vlorë.

Kalimtarja është dërguar në gjendje të rëndë me urgjencë në spital teksa ndodhet në sallën e operacionit.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M. Ll, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE:  Foto-Basha dhe Berisha ulen këmbëkryq mes protestuesve

LEXO EDHE:  Basha nga çadra/Rruga e vetme për zgjedhje të lira

 

 

 

LEXO TE PLOTE