Connect with Us

Foto-Si e ndryshoi luksi i shfrenuar dhe operacionet Monika Kryemadhin

Aktualitet

Foto-Si e ndryshoi luksi i shfrenuar dhe operacionet Monika Kryemadhin

Publikuar

-

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është një ndër personazhet e politikës shqiptare në këto 28 vite.

Një njeri që mban edhe titullin “Doktoreshë” dhe që është paguar për shumë e shumë vite si deputete nga taksat e shqiptarëve. Vajza e ardhur nga Dibra, që u martua me “sheikun” nga Skrapari, Ilir Metën. Të dy të zbritur në Tiranë pa pasuri, thjeshtë dhe vetëm si studentë.

Filluan karrierën në FRESH si politikanë dhe një ditë të bukur u zgjuan milionerë, për të mos thënën miliarderë, që në fakt do të ishte fjala e duhur.

Me një pasuri marramendëse dhe luks të shfrenuar, Monika Kryemadhi përtej parave të shumta të siguruara nga korrupsioni i pushtetit, nga ajo dhe bashkëshorti i saj në këto 28 vite, ka ndryshime të mëdha edhe në pamjen e saj.

LEXO EDHE:  Pas ndarjes së bujshme, këto foto dëshmojnë se Cardi B ia fali të gjitha Offset

Mesa duket luksi i shfrenuar dhe operacionet kanë bërë të sajën. Fotot më poshtë tregojnë si ka qënë Monika Kryemadhi në fillimet e saj në FRESH dhe si është sot.

Këto foto mjaftojnë për të treguar se Monika është simboli i asaj çfarë thamë më lart, që pasurinë e ka shfrytëzuar edhe për të ndryshuar pamjen e saj.

Një pasuri mjaft e dyshimtë, që në rast se duam të kemi një reformë të vërtetë në drejtësi e në rast se duam të zbulohen të vërtetat e mëdha, SPAK gjithçka duhet ta fillojë nga Monika Kryemadhi dhe bashkëshorti i saj.

Foto-Flet për varfërinë/ Kryemadhi e mbuluar në luks

Dosja Meta-Kryemadhi/ Një sprovë për Reformën në Drejtësi

Pasuri marramendëse/ Meta dhe Kryemadhi “të zhytur” në luks

Zbardhet pasuria/ Monika Kryemadhi paguhet më shumë se Meta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Spartak Ngjela: Begeti, ishte një bandit, vagabond edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria

Publikuar

-

Nga

Shqipëria po bëhet gati të paguajë në arbitrazh 109 milion euro për një vendim të gabuar për mbylljen në mënyrë arbitrare të një televizioni.

Para këto që në vend se të shkojnë për investitorin Françesko Begeti, do të mund të injektoheshin fare mirë në ekonomi.

Por avokati Spartak Ngjela për Rtv Ora thotë se 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare dhe madje edhe ai si Rama do të kishte bërë të njëjtën gjë.

Ngjela: 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare, GDP e Shqipërisë është 27 miliardë euro. Mirë bëri se ai ishte një bandit, vagabond, nuk e di kush e kishte sjellë. Edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria, asgjë nuk bëri. Edhe firmën Serenisima që kishte mbikalimin e Fierit, e parë sa ndenji pa e bërë, është firmë që e kanë sjellë skraparlinjtë.Do ta kapin atë. Edhe ajo me prishje kontrate ka ndodhur, po pse nuk po e bënte mbikalimin e Fierit. Këto ishin banda që i ka sjellë korrupsioni. Rama nuk i hoqi të gjithë, duhet ti kishte hequr të gjitha. Për çfarë i donim këtu? Begetin e konsideroj rrezik kombëtar, shteti nuk ka kontratë me një bandit. Kontrata do të prishej në mënyrë të njëjashme por ti do të shpëtosh kombin. Ata që e kanë sjellë nuk do të shpëtojnë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agim Doçi për opozitën: Autogoli më i rëndë ka qenë djegia e mandateve

Publikuar

-

Nga

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, poeti Agim Doçi tha se opozita më interesante është në rrjetet sociale.

Doçi: Opozita më interesante është në rrjetet sociale. Aty e kanë hequr për 13 minuta, e kanë bërë llumë Bashës. Opozita parlamentare është me një dyshim. Autogoli më i rëndë ka qenë djegia e mandateve. Edhe gazetat e huaja janë marrë me çështjen e parlamentit të Shqipërisë. Ka segmente që këtë lloj opozite parlamentare me skualifikuar që në momentin e parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Protesta e 27 janarit/ Zbardhet skenari zyrtar i opozitës

LEXO EDHE:  “E kam paralajmëruar që në vitin 2008”/ Bamir Topi zbulon paradoksin e protestës së Metës

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE