Fiks Fare publikon skandalin/ 400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Fiks Fare publikon skandalin/ 400 euro për dy vula të zonës Shengen. Falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit

Publikuar

-

“Fiks fare” denoncoi me zë dhe figurë një person, i cili kundrejt 400-500 euro, arrinte të kalonte qytetarë të ndryshëm në zonën Shengen.

Personi punonte si taksist në afërsi të doganës së Kapshticës në Korçë dhe, duke bashkëpunuar me policë grekë, bënte manovra me vulat në pasaportë. Një qytetar u ankua në “Fiks Fare” se në vitin 2015, kur sapo kishte përfunduar afatin 3 mujor të qëndrimit në zonën Shengen, kontaktoi me këtë person.

Pasi i tregoi problematikën i tha se nëse pranonte të paguante 500 euro ai i rregullonte të shkonte sërish në Greqi. “500 eurot i donte që t’ia jepte edhe një polici grek që kishin marrëveshje bashkë. Ky person i kombinonte ditët me vulat në pasaportë. Nëse kisha hyrë në datën 1 janar në Greqi, në datën 3 janar kisha dalë nga Italia”, thotë qytetari, i cili me këtë kombinim fitonte edhe rreth 3 muaj të tjerë qëndrim në zonën Shengen.

Më tej shton se në vitin 2015, e kontaktoi këtë person në Korçë. “Po prisnim poshtë një pallati. Pasaporta hidhet nga një pallat e mbështjellë. Atje u tremba se çfarë po ndodhte” thotë ai, ndërsa pohon se pasi mori pasaportën, ka udhëtuar po me këtë person drejt qytetit të Kozanës në Greqi. “500 eurot ia kam dhënë pasi kam shkuar në Kozanë. Më pas kam marrë një vizë punë 1-vjeçare. Mu dha rasti të ikja në Zvicër, pasi kisha të fejuarën time. Kam kaluar transit në Gjermani dhe më pas në Zvicër. Në datën 9 dhjetor 2018 kam tentuar të iki në Zvicër nga Maqedonia. Në Zvicër më ndaluan. Më thanë s’ke lekë dhe bileta kthyese. Ata më kanë thënë se do më bënin një verifikim të vogël. Rezultoi se kisha dy vula false. Pasaportën ma nxorën jashtë përdorimit. Më kanë dhënë disa dokumente dhe më kanë çuar në Maqedoni. Në Maqedoni s’kisha dokumente identifikimi dhe më çuan sërish në Zvicër. Shkova në Zvicër dhe më dhanë pasaportën dhe më thanë se do marrësh dënimin” thotë qytetari. I pyetur nëse e njeh këtë person, thotë se po, ndërsa kërkon vetëm që emri i tij të jetë i pastër dhe çdo gjë e ka bërë për një jetë më të mirë.

Pas denoncimit, qytetari shkon në Doganën e Kapshticës dhe kërkon taksistin. I tregon dikujt karakteristikat dhe ata e njohin direkt. Niset me një taksist tjetër drejt qytetit të Korçës. Aty takon personin në fjalë, hipin në makinë dhe qytetari e pyet nëse e mban mënd. Taksisti i pohon se po, e mban mënd si fytyrë. Ai pranon veprimet në vitin 2015, ndërsa habitet se çfarë i ka ndodhur këtij qytetari. I thotë se nuk vendos Zvicra nëse është false apo jo, pasi qytetari ka kaluar disa herë të tjera pas vitit 2015 në zonën Shengen. Në një moment i kërkon qytetarit që të nxjerrë një pasaportë tjetër dhe këtë të vjetrën ta deklarojë si të humbur.

Pasi i shpjegoi të gjithë procedurën, taksisti i thotë se qytetari duhet patjetër që të bëjë pasaportë të re. Ia merr pasaportën e vjetër, i shikon të gjitha shenjat e vendosura nga Greqia dhe Zvicra. Madje, i shpjegon kur vendosen shkronjat F ose G. Në një moment, kur po shikonte pasaportën, i thotë këto fletë ku janë vendosur këto shenja nuk kanë çfarë i duhen qytetarit dhe s’ka përse t’ia tregojë policisë shqiptare. I merr pasaportën dhe ia gris fletët një e nga një. Qytetari i kërkon fletët e grisura, por ai i thotë se s’kanë çfarë i duhen dhe ia gris në copa të vogla dhe i hedh nga dritarja e makinës.

Në fund, qytetari i kërkon çfarë veprimi të ndjekë tani, pasi ka hall se mos i digjet sërish pasaporta. Ai i thotë se ia rregullon ai, me një polic që njeh dhe e gjitha kushton 400 EURO!

TAKIMI ME TAKSIXHIUN-FALSIFIKUES

Qytetari – Si kalove?
Falsifikuesi – Hajde (në makinë). Po kemi udhëtuar ndonjëherë bashkë ne?
Qytetari – Njëherë po. S’e mbaj mënd fare?
Falsifikuesi – Po të mbaj mënd kështu si fytyrë. Nëma ta shoh çikë (pasaportën).
Qytetari – Tani problemi është i madh aty. Kur kemi kaluar bashkë atëherë?!
Falsifikuesi – Ëëë.
Qytetari – Mora faks pune në Greqi. Është kjo këtu e para. Pasi kaluam bashkë.
Falsifikuesi – Hëë.
Qytetari – Mbas 2 vitesh, në momentin që pagova siguracionin u lidha me një gocë në Zvicër. Edhe shkova 5 muaj andej, po kalova transit në Gjermani. Shkova për në Zyrih. Ata me thanë mua kjo vulë është false, ato dy që kemi bërë bashkë.
Falsifikuesi – Po cila vulë thotë?
Qytetari – Kjo që më ke dhënë ti atëherë.
Falsifikuesi – Po çlidhje kanë ato më, ato s’dalin?
Qytetari – Shikoje, shikoje, shikoje. Ja ta nxjerrë unë.
Falsifikuesi – Hë mor hë.
Qytetari – Shikoje, shikoje ta nxjerr unë.
Falsifikuesi – Ti ke hyrë që atëherë.
Qytetari – Po pra këtu nuk gjej asnjë lloj problemi, kurse në Zvicër direkt më nxorën.
Falsifikuesi – Cilat vula janë false, s’po marr vesh.
Qytetari – Ja ku m’doli.
Falsifikuesi – Hëë
Qytetari – Këto që kemi kaluar bashkë.
Falsifikuesi – Këto janë italiane mo burrë.
Qytetari – Po pra.
Falsifikuesi – Po ç’lidhje ka Italia me Zvicrën, ma thuaj pak asnjëra nuk ka lidhje me tjetrën.
Qytetari – Shiko s’i e kanë vënë aty.
Falsifikuesi – Sa herë të kanë vënë aty.
Qytetari – Shiko false.
Falsifikuesi – Ej je mirë nga trutë. Edhe njëherë, F është përditë, hape fletkën edhe shkronja F është përditë që s’ke pasur ditë
Qytetari – Ata s’më thanë ashtu mua, ata më thanë do shkosh do ndërrosh pashaportën do marrësh pashaportë të re, se kjo paska vula false.
Falsifikuesi – Kur u ktheve këtu nuk të dhanë asnjë lloj letre.
Qytetari – Jo nuk më dhanë asnjë lloj letre.
Falsifikuesi – Po kur dole nga shqiptari çfarë të thanë?
Qytetari – Po asnjë gjë, thjesht më futën atë në sistem dhe nuk më thanë asnjë gjë.
Falsifikuesi – Po kur erdhe ti që andej? Po ik o nxirre pashaportën dhe hajde.
Qytetari – Aman o burrë unë ngela s’iki dot as andej as këtej.
Falsifikuesi- Pse s’ikën?
Qytetari – Se unë tani dogja dhe letrat e Greqisë, se doja të ikja në Zvicër.
Falsifikuesi- Ku i ke letrat e Greqisë?
Qytetari – Ja kjo ishte
Falsifikuesi- Ka afat kjo?
Qytetari – Mbaroi në korrik. Po ato të kuqet që kam marr në Zvicër GH ça është ajo. E kupton ti unë ë çova në polici dhe s’e sqaronin dot ata.
Falsifikuesi- Po kjo ça është? Është BG
Qytetari – Po s’po e di, BG
Falsifikuesi- Varju to..t këtyre. Dëgjo shokun ik nxirë pashaportën dhe fute gjëkundi në ujë, ose shiko bëju një fotokopje këtyre t’i kesh. Po këto s’të pijnë ujë ty të kanë mbaruar
Qytetari – Këto as që bëhet fjalë më se unë s’kaloj, unë thashë mos bëhej ndonjë gjë nga ana e këtyre , mos bëje ndonjë shtyrje të vizës mos ta rregulloja të paguaja ndonjë siguracion aa. Ta vazhdojmë
Falsifikuesi- Po pfff s’guxoj unë me fallco pastaj ata aty të zë belaja ça thua or burrë
Qytetari – Po kjo nuk është fallco, kjo thjeshtë ka mbaruar. Unë them që ta shtysh
Falsifikuesi- Ore do të shtysh ditët që të rrish në Greqi? Apo të rrish në Zvicër?
Qytetari – Të kaloj ta thyej njëherë këtu në Greqi, të kaloj njëherë këtej që të duket një vulë që kam hyrë… Ja më thuaj ti ça…
Falsifikuesi- Prishe këtë pashaportë fare, fute në vaj ose laje a më kupton?
Qytetari – Po edhe të nxjerr të re
Falsifikuesi- Edhe nxirre pashaportë te re se ty të japin
Qytetari – Po më japin
Falsifikuesi- të japin se ti e ke nxjerrë këtë që në 2014 ke 5 vjet
Qytetari – Po kam hallin mos na hapin ndonjë problem policia jonë atje e më thonë pse e ndërron pashaportën
Falsifikuesi- Ku ooo??
Qytetari –Apo të bëj denoncim që më ka humbur?
Falsifikuesi- Më ka humbur o thuaji, më ka humbur pashaporta a më jep dot një pashaportë , më kupton ? Edhe tani këto ti kanë bërë F-ë ata. Ty të kanë bërë F-në këtu. Shikon, shikon! F, F. Ç’ne F aty?
Qytetari – Veçse aty dhe tek ajo e fundit. Gabimisht me atë të fundit e kam parë edhe unë se ajo është vulë fallco, po kjo vula është e doganës shqiptare. S’ka lidhje ajo me atë që kemi bërë bashkë .
Falsifikuesi- Po kjo që nuk njihet fare këtu ça është kjo? Pse s’të kanë vënë…
Qytetari –Vulë shqiptare
Falsifikuesi- Jo nuk është shqiptare kjo, as greke.
Qytetari – Greke është
Falsifikuesi- Greke , greke. Kur ke hyrë herën e fundit ti mo?
Qytetari – Në Greqi?
Falsifikuesi- Eee
Qytetari – Në Greqi duhet të kem qenë në maj, prill maj dhe kam dal të 2018-tës
Falsifikuesi- Dëgjo shokun tënd , ik nxirre pashaportën dhe do vish. Do vish po del në sistem prapë që e ke pasur pashaportën këtej , ke shkelë ditët. Do vish të kalojmë me polic, kur të jetë ai polici tim këtu. Herën e parë , që të marrësh vulën të rregullt, më kupton? Këtë Grise fare
Qytetari – Si pazar sa mund të bëhet?
Falsifikuesi- Po e rregullojmë
Qytetari – E dua e dua t’i gjej se ti e di unë nuk jam i pasur.

LEXO EDHE:  Abuzohej seksualisht nga babai/ Fiks Fare strehon 9-vjeçaren

***
Qytetari – Isha në Zyrën e Emigracionit, ata më thanë se duhet të ikësh në Tiranë se në Elbasan… Unë i thash, po unë në Tiranë jam. Po atje duhet të shkosh te zyra e përgjithshme …
Falsifikuesi – Për çfarë do shkosh aty?
Qytetari – Po te zyra e emigracionit, të shikoj ça dënimi kam marrë nga Zvicra.
Falsifikuesi – Po atë e shikojmë me avokat ne.
Qytetari – Dëgjo një çik, për atë që më ke çuar ti (vulën).
Falsifikuesi – Po unë të kam çuar …
Qytetari – Ok, në 2015-ën!
Falsifikuesi – Po 2015-ën, para 3 vitesh, 4 vitesh.
Qytetari – Pastaj kam bërë dokumentet, kam nxjerrë këtë. Ja shikoje, afërsisht ka dalë viza pastaj/.
Falsifikuesi – Eee. Po aty greku që hyre s’të kanë thënë gjë?
Qytetari – Jo.
Falsifikuesi – Në 2016-ën ke hyrë këtu pranë. Në 2016-ën. Në 2017-ën ke dalë, në 2017-ën ke hyrë prapë.
Qytetari – Po pra, s’kam pasur asnjëherë probleme. Kurse sapo vajta në Zvicër, këto me nxorën. Më bënë verifikime mi nxorën këto dy që kemi marrë bashkë.
Falsifikuesi – Këto janë të Evropës po them mo. Si s’ti nxori Greqia?! Po kë ke …
Qytetari – Kjo që kemi vënë bashkë, që kemi marrë bashkë. Atyre i rezultoi se është false. Ja këto të dyja (vulat).
Falsifikuesi – Po ti ke vënë këtë mo të q… r… Mos e dorëzo fare këtë (pasaportën).
Qytetari – Apo ta gris, të bëj denoncim?
Falsifikuesi – Grise, grise. Nëma këtu, nëma. Ku të kanë vënë shënim. E kam kështu thuaju. E kam pashaportën e grisur (i gris fletët e pasaportës me vulat false). Na, na. Ma grisi fëmija thuaji. Edhe këtë grise, që mos ta shikojnë ata. Se ta shënojnë këta tanët. Më kupton? Ta shënojnë këta dhe s’futesh dot në doganën shqiptare. (Vazhdon të grisë pasaportën).
Qytetari – Mi jep këto të grisurat, t’i fus … Mos i hedh, mos i hedh.
Falsifikuesi – Ja, avash, avash.
Qytetari – Aman të lutem.
Falsifikuesi – Këto merri dhe bëjua kështu, ma ka grisur një nipçe (fletët e grisura i bën copa të vogla). Më kupton o? Ma ka grisur nipçja pashaportën, prandaj erdha nxora tjetrën thuaj. Kaq. Se aty s’ka emër. Ja grisi mirë! Ejj, o shiko, dëgjo shokun. Mos ta shikojnë ata.
Qytetari – Aman, ne hallexhinj jemi.
Falsifikuesi – Hajde këtu pastaj dhe flasim.
Qytetari – Më thuaj afërisht sa të përgatis. Ta nxjerr për 3-4 ditë pashaportën.
Falsifikuesi – Pashaportën vete që nesër ti, ose grise. Ose fute në lavatriçe. Ore thuaj më humbi fare. E merr (të renë) pastaj të ikim.
Qytetari – Afërsisht sa, ta di. Ta them sinqerisht.
Falsifikuesi – Tani 400 evro do paguash se s’bën për kokën e fëmijëve.
Qytetari – Janë shumë.
Falsifikuesi – Ore mirë hajde të shikojmë, ça të bëjmë. Nëma 5 mijë lekë (rruga e taksisë). Nxirr pashaportën dhe…

 

 

Aktualitet

Krizë në çift? Justin Bieber dhe Hailey Baldwin u japin fund gojëve të liga

Publikuar

-

Një ditë pasi u shfaqën duke debatuar në park, Justin Bieber dhe bashkëshortja e tij Hailey Baldwin dukeshin të lumtur teksa shijonin ditën në plazh.

Çifti u dallua duke shijuar rrezet e diellit, ndërsa temperaturat shënuan 27 °C në Kaliforni.

Fundjava në plazh vjen vetëm disa ditë pasi ylli i pop-it u tha fansave, sepse po kalonte disa momente të vështira.

Mes zërave se martesa e tyre po has probleme, shijimi i një fundjave në plazh ishte mënyra më e mirë për të treguar se gjërat do të rregullohen.

Ata u fotografuan duke qeshur, ndërsa qëndronin në buzë të oqeanit.

Modelja 22-vjeçarja tregonte trupin e tonifikuar me rroba banjet rozë, e cila si aksesor kishte zgjedhur vathët rreth.

Ndërsa kurrizi i Bieber ishte mbuluar nga shenja të errëta, që ngelen nga teknika e vendosjes së gotave dhe të thithjes, një nga më të përdorurat nga yjet e Hollivudit. Ky trajtim të ofron qetësi dhe ndihmon në problemet me dhimbjet dhe presionin e gjakut.

LEXO EDHE:  Abuzohej seksualisht nga babai/ Fiks Fare strehon 9-vjeçaren

Më pas Hailey reagoi përmes një postimi në Insta Story, që duket se ishte lidhur me krizën në çift, ku shkroi:

“Mos besoni se çfarë lexoni në internet njerëz. Lajm i rremë”.

Justin reagoi pak ditë më parë përmes një postimi në llogarinë e tij Instagram, ku u shpreh se kishte nevojë për lutjet tona.

“Thjesht doja t’ju mbaja të informuar paksa rreth asaj që po kaloj. Kam hasur shumë vështirësi. Ndihem shumë i shkëputur nga bota dhe i çuditshëm. Shpeshherë bëj hapa pas, kështu që nuk jam i shqetësuar, thjesht doja t’ju kërkoja që të luteni për mua. Zoti është besnik dhe lutjet tona vërtet dëgjohen”, shkroi Justin.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pasuria natyrore përballë varfërisë/ Dom Gjergj Meta jep alarmin: Fshatrat po zbrazen

Publikuar

-

By

I ftuari i mbrëmjes në emisionin “A Show” ishte Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta, i cili foli për problemet e zonës ku shërben.

Dom Gjergji tha se njerëzit janë shumë të varfër në këto zona dhe të vetmen mënyrë që shohin si mundësi është braktisja e fshatit.

Më tej solli në vëmendje problemin e zbrazjes së fshatrave të verilindjes.

“Zona që unë përfaqësoj është shumë e varfër, pavarësisht se pasuritë nëntokësore janë të mëdha. Ky është një paradoks i frikshëm. Para se të vija në këtë studio mora një mesazh nga një banor i Bulqizës, i cili më tha ta lexoj mesazhin: Ka 70 vjet që nxjerr krom Bulqiza thuaj dhe është vendi më i varfër në Shqipëri.Varfëria e dytë përveç asaj materiale është ndjesia që ndjehen të braktisur. Është pak tragjike pasi ato zona janë të lëna pas dore, mungon infrastruktura, rrugët, fshatrat po braktisen nga njerëzit. Një fshat i bukur atje që deri para 9 vitesh kishte 100 nxënës sot ka vetëm 1 nxënës. Kur shkoj atje për meshë s’kam asnjë person të ri. Fshatrat e verilindjes po zbrazen”,- tha Dom Gjergj Meta. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Duka pret ambasadorin hungarez / I bën një ftesë për në “Loro Boriçi”

Publikuar

-

By

Presidenti i FSHF-së Armand Duka, takoi sot në ambjentet e institucionit të futbollit, ambasadorin e Hungarisë në Tiranë, Lorant Balla. Bashkëpunimi i mëtejshëm për futbollin ishte në qendër të bisedës mes ambasadorit, presidentit të FSHF-së dhe Sekretarit të Përgjithshëm, Ilir Shulku.

Gjatë takimit, Presidenti Duka njohu Ambasadorin Balla me zhvillimet e mëdha që ka njohur futbolli shqiptar gjatë viteve të fundit, të cilat njohën kulmin me kualifikimin historik të Shqipërisë në finalet e kampionatit Evropian “Francë 2016”. Ambasadori Balla është një njohës i mirë i gjuhës shqipe dhe shqiptarëve, pasi më herët ka shërbyer edhe si ambasador i Hungarisë në Kosovë.

LEXO EDHE:  Abuzohej seksualisht nga babai/ Fiks Fare strehon 9-vjeçaren

Presidenti Duka falenderoi ambasadorin e Hungarisë për mbështetjen dhe për kujdesin që ai po tregon në zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe në aspektin sportiv, si edhe e ftoi që të jetë edhe ai në stadium për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Turqi në stadiumin “Loro Boriçi”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Shkatërrohet grupi i mafjes në Itali/ Shqiptarë të përfshirë, ja emrat

Një grup kriminal është shkatërruar ditën e sotme nga policia italiane. Bëhet fjalë për një grup mafjoz, të përfshirë në...

Close