Connect with Us

Ironizon deputeti/ Na u mbush Shqipëria me autostrada e aeroporte 3D

Aktualitet

Ironizon deputeti/ Na u mbush Shqipëria me autostrada e aeroporte 3D

Publikuar

-

Kryetari i Grupit Parlamentar i PD-së,Edmond Spaho në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar projektet 3D të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Shqipëria është mbushur me autostrada, aeroporte, porte dhe konvikte 3D nga pelivani i Surrelit

“Pasi u “vu” ne pune aeroporti i Kuksit dhe pasi u “ndertuan” aeroportet e Vlores dhe Sarandes tani po i vjen rradha aeroportit te Korces te “ndertohet” ne 3D. Kaq te lodhur jane nga “projektimi” dhe “ndertimi” saqe pertojne te marrin ndonje foto ne internet por vendosin per ilustrim foton e aeroportit te Tiranes.
U mbush Shqiperia me autostrada, aeroporte, porte, konvikte ne 3D te cilat i “projekton” dhe “nderton” pelivani i Surrelit.”-shrkuan Spaho./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Los Blancos”/ Arrest në burg me afat 40 ditore për një prej të arrestuarve (Emri)

Publikuar

-

Nga

Los Blancos

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg me afat 40 ditore për Gentian Manajn, i cili u vu në prangat e policisë në kuadër të operacionit “LOS BLANCOS.

Ai ishte pjesë e kartelit shqiptarë të drogës, që përfshinte tre kontinente dhe që merrej me trafikun nga vendet e Amerikës Latine në drejtim të vendeve të Bashkimit Europian.Hetimet lidhur me këtë kartel nisën në vitin 2015 pas një sherri në një lokal në Firence, pasi njëri nga të arrestuarit kishte një celular’ blackberry’ në te cilin u gjetën bisëdat e trafikantëve.

LEXO EDHE:  “Artan Hoxha shpëtoi Ramën nga burgu”/ Balla zbulon urdhër-arrestin

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Edi Rama nuk rrëzohet shpejt

Gjatë operacionit ranë në pranga 5 shqiptarë të cilët u prangosën në vendin tonë, ndërsa 5 të tjerë u prangosën jashtë shqipërie. Gentian Manaj u arrestua për llogari të autoriteteve italiane./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk mund të jemi edhe me Zotin edhe me djallin!

Publikuar

-

Nga

Nga Miron Çako

Ka disa të krishterë që jetojnë me dy standarte edhe me Zotin por edhe me djallin, dmth ata nuk i hapin luftë djallit, kanë frikë ta përmendin emrin e tij, madje akuzojnë edhe të tjerët sikur e teprojnë kur ata flasin për atë dhe tregojnë për punët e tij të liga.

Por Shkrimi i Shejntë thotë : “Prandaj u dukë Biri i Perëndisë që të shkatërojë punët e djallit”
Në lutjen Zotërore “Ati ynë” lutemi : “Mos na shtjerë në ngasje por shpëtona nga i ligu”
Sa qesharak dhe në pozicion të keq janë të tillët të krishterë që edhe me Zotin duan ta kenë mirë por edhe djallin ta marin me të mirë, ashtu siç na thuhet në këtë histori të pazakont.
“Një ditë, një plak hyri në kishë dhe mori dy qirinj.

Njërin e ndezi përpara ikonës së Krishtit, ndërsa tjetrin e mori me vete .
Neokori, ai që kujdeset pë qirijntë i tha me kureshtje :-Përse e more me vete qiriun edhe nuk e ndeze si tjetrin?-Këto do ta ndez në shtëpi për djallin.
Po përse e bën këtë? -Pyeti i çuditur neokori.
-E ndez , sepse nuk jam edhe aq i sigurtë, nëse do të shkoj në parajsë apo jo ?
Nqs shkoj në ferrë, do të jetë mirë ta mar me të mirë të ligun”.

Ky veprim i këtij plaku duket sa qesharak edhe foshnjarak, sepse djalli kurrë nuk bëhet mik as me ata që e adhurojnë, i shërbejnë, i bëjnë flijime, i ndezin edhe qiri edhe marin me të mira, por duhet tē dinë ata që mendojnë si ky plak mendjelehtë se në ferr nuk ka vende pushimi për disa admirues të djallit, aty të gjithë vuajnë shumë edhe pa ngushëllim, madje do të vijë dita që do të vuaj edhe vetë djalli me demonët përjetësisht, ashtu si na thuhet te Zbulesa:Dhe djalli që i mashtronte , u hodh në liqenin e zjartë…dhe do të mundohet ditë e natë në jetë jetëve” (Zbulesa 20-10)

LEXO EDHE:  Zgjedhjet lokale/ Rama presion deputetëve

LEXO EDHE:  “Monika dhe Luli do marrin Noc Rrokun”/ Agron Duka nxjerr zbuluar Ramën

Ky pozicion në mes Zotit dhe djallit është pozicioni më i keq i një njeriu që thotë se beson. Ai as me Zotin nuk është sepse është frikacak edhe nuk i hap luftë të keqes, as me djallin nuk bëhet mik, sepse djalli është i ligë edhe e uren njeriun që është krijuar sipas ikonës të Perëndisë( Zanafilla 2 -26).

I krishteri i vërtet duhet të jetë i ndëgjegjësuar dhe i ekujlibruar.
I ndërgjegjësuar se ne kemi dhe jemi në një luftë shpirtërore për jetë a vdekje me :”frymat e mbrashta në vendet qiellore ” (Efesianëve 6-12)
Të ekilibruar dmth as ta mbivlerësojmë të keqen duke u marë vetëm me atë nga kureshtja dhe nga krenaria dhe as ta nëvletësojë atë nga pabesia dhe frika.
Apostull Jakovi na thotë: Nështrohuni Perëndisë , kundërshtoheni djallin edhe ai do të arratiset prej jush!(Jakovi 4- 7).

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fotot ndër vite/ Si ka ndryshuar anti-socialistja e “çmendur”, Elisa Spiropali

Publikuar

-

Nga

Elisa Spiropali, sot Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, dikur ishte ndër personat që luftoi më shumë kundër PS-së, për ta nxjerrë në opozitë.

Elisa Spiropali ishte një ndër aktivistet e lëvizjes “Mjaft”, në kohën kur drejtohej nga Erion Veliaj. Ajo mbante postin e drejtores së politikave në këtë lëvizje, por që më pas e la për t’iu bashkuar Partisë Socialiste.

Por, kalimi nga Mjafti tek Partia Socialiste, ka qënë mjaft “frytdhënës” për Elisa Spiropalin, e cila fillimisht u zgjodh si kryetare e të rinjve socialiste.

Pas një eksperience disa vjeçare në krye të FRESSH, me të ardhur në pushtet, Spiropali u emërua si drejtoresha e Doganave, post në të cilin u shoqërua nga disa skandale që fillojnë me korrupsionin në dogana, por edhe akuzat për kontrabandë me mallrat e akcizes. Duket se dogana i dha jo pak Elises, e cila duket në foto sesa ka ndryshuar.Pra, Elisa Spiropali, luftoi për të nxjerrë PS-në në opozitë dhe për të marrë vetë pushtet, më pas erdhi drejtoreshë më Rilindjen, ndërsa sot është ministre.

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Edi Rama nuk rrëzohet shpejt

LEXO EDHE:  Tritan Shehu korrigjon Ramën/ Provokim apo padije?!

“99-çja” e Veliajt dhe Mjaft, sot zhgryhet në pushtetin e socialisteve, të cilët i luftonte si e “çmendur.”

Dikur një vajzë me bluzë të grisur, sot në luks mban leksione ekraneve. Foto më poshtë flasin vetë.

LEXO TE PLOTE