Connect with Us

Vrau gruan dhe kunatën me thikë/ Zbulohet dëshmia tronditëse e 34-vjeçarit

Aktualitet

Vrau gruan dhe kunatën me thikë/ Zbulohet dëshmia tronditëse e 34-vjeçarit

Publikuar

-

vrasja e dy motrave ne ballsh te fierit

Autori i vrasjes së 31-vjeçares dhe motrës së saj 18-vjeçare më 2 janar, Gazmend Musta ka dalë para trupës gjyqësore të Krimeve të Rënda, e cila ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg.

Ai deklaroi se vrau gruan pasi e kishte ajo kishte ofenduar. “Gruan e godita me thikë sepse më ofendoi, s’duroja më”-deklaroi Musta para togave të zeza shkruan tch.

Përlpasjet midis tyre kanë nisur gjatë drekës së 2 janarit ku e ftuar ishte edhe 18-vjeçarja Merisa Caushi.

Gentiana Musta ka kërkuar që të shkojë për vizitë tek prindërit e saj,  të cilët jetonin në fshatin Drizar, por Gazmend Musta ka kundërshtuar.

Pas disa debateve të vazhdueshme 31-vjeçarja i ka thënë bashkëshortit se do të merrte fëmijët dhe do të shkonte vetë në fshat.

LEXO EDHE:  Berisha: Dëshmia ime në prokurori përbën sekret

Kjo gjë ka zemëruar së tepërmi Gazmendin, i cili është shprehur se ai ishte burri i shtëpisë dhe vendoste ai se çfarë do të bëhej.

Menjëherë pas sherrit, ai ka marrë thikën dhe ka goditur bashkëshotren, ndërsa motra e saj ka ndërhyrë për ta ndihmuar, por edhe ajo ka rënë pre e sulmit.

Mësohet se çifti jetonte prej kohësh në një banesë me qira në lagjen “5 Shkurti” në Ballsh. 34-vjeçari ishte emigrant në Greqi dhe ishte kthyer për festat e fundvitit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Infektohet nga COVID-i ylli i filmave indianë bashkë me vajzën 8-vjeçare

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur indiane, Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya janë prekur nga koronavirusi. Ato kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Sipas CNN, testimi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativë. Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë, Maharashtra Rajesh Tope me një postim në Tëitter.

LEXO EDHE:  Berisha: Dëshmia ime në prokurori përbën sekret

LEXO EDHE:  Çështja “Babale”/ Ylli Rakipi bën garipin me prokurorin

“Aishwarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kalojë sa më shpejt këtë situatë dhe i urojmë shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai vendi ku ajo jeton, është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 persona pozitivë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

31 raste të reja me Covid në Greqi/ 4 u zbuluan gjatë kontrolleve në portat hyrëse të vendit

Publikuar

-

Nga

31 raste të reja me Covid në Greqi/ 4 u zbuluan gjatë kontrolleve në portat hyrëse të vendit

Autoritetet greke njoftojnë për 31 raste të reja me coronavirus, nga të cilat 4 janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes në vend.

4 raste u zbuluan gjatë kontrolleve të bëra në portat hyrëse të vendit, 3 raste kanë ardhur vullnetarisht për kontroll,6 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 8 në njësinë periferike të Selanikut, 8 në njësinë rajonale të Imathia, 1 në njësinë rajonale të Halkidiki, 6 në njësinë rajonale të Kozan dhe 1 në njësinë rajonale të Kastoria.

LEXO EDHE:  Ngjarja e Bularatit/ Artan Hoxha jep detajet tronditëse

LEXO EDHE:  Sherr në bilardo/ Plagoset me thikë i riu

Fatmirësisht gjatë 24 orëve nuk u shënua asnjë vdekje, ndërkohë që 10 pacientë janë të intubuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kur del vajzë ta lë në prehër”/ Vasili “merakoset” për Ramën: Pandemia kërkon Edin

Publikuar

-

Nga

“Kur del vajze ta lë në prehër”/ Vasili “merakoset” për Ramën” Pandemia kërkon Edin

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama “ka humbur”.

Vasili ngre pyetje se ku ndodhet kryeministri në këtë kohë pandemia teksa thotë se e ka zanat të fshihet.

“Pandemia kërkon Edin!!
Kryeministri i përditshem i pandemisë në FB në TV në Tëiter, ka humbur!
Ku është Edi kryepidemiologu, kryeinfeksionisti dhe kryestatististicieni i pandemisë?
Ku u zhduk kryestrategjisti qe i tregoi vendin OBSH? Ku është tribuni antitestim dhe antimaskë? Ku është kampioni qe e nxori Shqipërine të parën në botë?
Është fshehur sic e ka zanat.
Eshte shejtan i madh Edi.
Gjithmone kur del djalë e rrëmben vetë Edi, ndersa kur del vajze ta le në preher sic po jua le tani eksperteve te pandemise”, shkruan Vasili./CNA.al

LEXO TE PLOTE