Connect with Us

Skandali me portalin e punësimit/ Kushtet që duhen plotësuar për tu shpallur fitues

Aktualitet

Skandali me portalin e punësimit/ Kushtet që duhen plotësuar për tu shpallur fitues

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berrisha ka publikuar denoncimin e një qytetari për mashtrimin që bëhet në portalet e punësimit.

Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e qytetarit, i cili thotë se ka konkuyruar tre herë në portalin e punësimit dhe gjithmonë ka dalë i fundit.

Më tej, denoncuesi sqaron edhe tre kushtet që duhen plotësuar për tu shpallur fitues.

Pershendetje Z.Sali Berisha

“Dua te bej nje denoncim dhe ju lutem publikojeni!Po behen afro tre here qe do konkuroj ne portali i indermjereve per tu punesuar ne Korce!Jam nje student me mesatare rreth 7 dhe gjithmone dal nga fundi.A thua si Z.Berisha?Po ja ta shpjegoj une:

Qe te dalesh ne fillim te listes dhe me shume pike duhet te jesh se pari me PS,se dyti duhet te vesh te takosh drejtorin e Spitalit Ardit Konomi ti vertetosh qe je me PS qe te telefonoje ne Ministri te te rritin piket ne dosje,

LEXO EDHE:  Veliaj i G99 dhe Rilindjes/ Tendera me 99.99%

Se treti duhet te kalosh nga Drejtori i Shendetit Publik Mikel Ligori ti tregosh qe je me Ps po dhe po dhe nje 500 E kalon direkt ne te parat.E pastaj vijne ata te Portalit dhe na vendosin sipas rradhes!Ky eshte portali i ndrikull Ogertes!Zoti Berisha jemi bere te ikim naten jo diten nga ky vend!

Anonim ju lutem”-shkruan qytetari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

76-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Ambasada e SHBA uron me vargjet e Naim Frashërit

Publikuar

-

Nga

76-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Ambasada e SHBA uron me vargjet e Naim Frashërit

Me vragje të poetit të madh Naim Frashëri, ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë.

Përmes një postimi të shpërndarë në  faqen zyrtare, theksohet se SHBA nderon ditën e Çlirimit të Shqipërisë.

“Me këto vargje frymëzuese nga poeti i madh Naim Frashëri, ne nderojmë Ditën e Çlirimit të Shqipërisë”, shkruan ambasada./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Covid-19 “paralizon” sistemin arsimor/ Zbulohet si do zhvillohet mësimi në shkollën në Korçë

Publikuar

-

Nga

Covid-19 “paralizon” sistemin arsimor/ Zbulohet si do zhvillohet mësimi në shkollën në Korçë

Shpërthimi i koronavirusit ka paralizuar sistemin arsimor në vend.

Shkolla 9 vjeçare “Sotir Gurra” në Korcë ka njoftuar nxënësit dhe mësuesit se mësimi ditët në vijim do të zhvillohet i alternuar sipas vendimit të ri të Ministrisë, pra online dhe në shtëpi.  Dy ditët e para, turni i parë do të zhvillojë mësim në shkollë, ndërsa turni i dytë në shtëpi.

Tre ditët e tjera do të jetë e anasjellta, pra turni i parë do zhvillojë mësim online, ndërsa turni i dytë në shkollë. Rregulli është vendosur vetëm për nxënësit e klasave 6-9, ndërsa klasat e arsimit fillojnë do të vijojnë mësim normalisht në shkollë.

LEXO EDHE:  Skandali me byzylykët elektronikë/Tërhiqet kompania private, do dorëzojë pajisjet

LEXO EDHE:  Foto-Testi skandaloz/ Si u tall me maturantët Besa Shahini

Rreth një muaj më parë, mësimi në shkollën “Sotir Gurra” u ndërpre për shkak të shpërthimit të rasteve me Covid pasi rezultuan 7 mësues të infektuar. Pas dezinfektimit total për të ruajtur shëndetin e mësuesve dhe nxënësve, të gjithë u rikthyen sërish në shkollë./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bëri ‘lëmsh’ Schillerin me Qemal Stafën/ Vasili ‘kryqëzon’ Ramën: Shkollëpaku ‘shkëlqen’ me injorancën e tij

Publikuar

-

Nga

Bëri ‘lëmsh’ Schillerin me Qemal Stafën/ Vasili ‘kryqëzon’ Ramën: Shkollëpaku ‘shkëlqen’ me injorancën e tij

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka ‘shpërthyer’ në ironi ndaj kryeministrit Rama pasi ngatërroi vargjet e Friedrich Schillerit me ato të Qemal Stafës.

Ndërsa Rama shkruan se se vargjet: “E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë. Një jetë e re po lulëzon gërmadhash” janë të Qemal Stafës, Vasili e quan atë shkollëpak dhe thotë se ato janë vargje të Friedrich Schillerit dhe janë shkëputur nga drama e tij Wilhelm Tell.

Shkollepaku “shkelqen” me injorancen e tij!

Edi Rama, Shkollepaku, i ve ne gojen e Qemal Stafes fjalet: “E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë.Një jetë e re po lulëzon gërmadhash.”

Shkollepak jane vargje te Friedrich Schillerit dhe jane shkeputur nga drama e tij Ëilhelm Tell dhe jo te Qemal Stafes.

I mirenjohuri Skender Luarasi e dha si teme hartimi ne 19 qershor 1935 nxenesve te tij ku bente pjese jo vetem Qemal Stafa, por edhe Arshi Pipa, Xhemal Broja, Elez Braha etj.

P.S. Ne foto gjeni brockullen e Shkollepakut, por do gjeni edhe kujtimet e Skender Luarasit dhe pjesen nga Shchiller ku jane shkeputur dy vargjet qe bene lemsh Shkollepakun”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Veliaj i G99 dhe Rilindjes/ Tendera me 99.99%

LEXO EDHE:  Zbulohet skandali/ Si i mashtroi Rama qytetarët me dëgjesën publike në Fier

 

LEXO TE PLOTE