Connect with Us
Arkiva Ditore
Arkiva Javore
Arkiva Mujore
Arkiva Vjetore
Politikë 13:23 - 18 Tetor, 2019

Vendimi i madh për negociatat/ Meta: Mos humbasim shpresat

Pak orë para vendimit të madh për çeljen ose jo të negociatave për Shqipërinë, Presidenti Ilir Meta ka folur nga Kukësi. Meta shprehet se nuk duhet...

Politikë 13:19 - 18 Tetor, 2019

Dështojnë negociatat/ Hahn: Ky është një zhgënjim ekstrem

Liderët e Bashkimit Europian përfundimisht nuk arritën të kishin një dakordësi për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Lajmi është bërë i ditur nga...

Politikë 13:15 - 18 Tetor, 2019

U akuzua për abuzime me pronat/ Apeli liron drejtorin e Kadastrës së Durrësit

Gjykata e Apelit ka liruar kreun e kadastrës së Durrësit, Liridon Pula. Gjykata ka vendosur masën “Detyrim paraqitje” për Pulën. Pula u arrestua pas dyshimeve se...

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 13:10 - 18 Tetor, 2019

“Rama u çmend”/ Vasili “zbulon”  haluçinacionin me të cilin jeton kryeministri

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, të cilin e bën përgjegjës për...

Politikë 12:58 - 18 Tetor, 2019

“Puç institucional”/ Skënder Gjinushi thumbon Metën: Ka marrë avokat Fugën

Skënder Gjinushi është emëruar në krye të Akademisë së Shkencave i ëhstë përgjigjur akademikut Artan Fuga i cili tha se ky emërim është në kundërshtim me...

Sociale 12:54 - 18 Tetor, 2019

Manastirliu në Fier/ Nis rehabilitimi i Pediatrisë, shërbim me standarde për 40 mijë fëmijë

Nis rehabilitimi i Pediatrisë në spitalin rajonal të Fierit. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu inspektoi paraditen e sotme punimet për rindërtimin me themel...

Politikë 12:46 - 18 Tetor, 2019

Gjinushi në krye të Akademisë së Shkencave/ Fuga: Puç institucional,të çohet në Gjykatë

Akademiku Artan Fuga thote se sot në Akadaminë e Shkencave është bërë një puç institucional. Pas mbledhjes së ASH-së për emërimin e Skëndër Gjinushit në krye...

Kronika 12:34 - 18 Tetor, 2019

4 ton kanabis në banesë/ Pranohet gjykimi i shkurtuar për të pandehurn e grupit “Habilaj”

Në Gjykatën për Krimet e Rënda është mbajtur sot seanca gjyqësore në ngarkim të Armando Koçerrit, i cili është pronari i banesës në fshatin Babicë të...

Politikë 12:29 - 18 Tetor, 2019

Gazetarja zbulon prapaskenat e bisedimeve në Bruksel/ Apeli i fortë për politikën shqiptare

Gazetarja Fatjona Mejdini ka reaguar në lidhje me çështjen e hapjes së negociatave për Shqipërinë. Në një postim në rrjetet sociale, Mejdini shkruan se vendimi per...

Opinione 12:23 - 18 Tetor, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Të gjitha rrugët të çojnë në zgjedhje!

Më shumë se mosçelja e negociatave duhet të na shqetësojë Majlinda e Parlamentit. Kemi probleme të rënda me integrimin e brendshëm, ndërkohë që pretendojmë integrimin e...