Protesta e Unazës së Re/ Banori mesazh të fuqishëm Ramës – CNA
Connect with us

Aktualitet

Protesta e Unazës së Re/ Banori mesazh të fuqishëm Ramës

Publikuar

-

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë filluar protestën për mbrojtjen e banesave të tyre edhe mbrëmjen e sotme.

Protestuesit kanë vijuar me thirrjet se nuk do i lënë shtëpitë e tyre dhe se do e kundërshtojnë këtë projekt me çdo kusht.

Një nga banorët ka thënë se në qoftë se kryeministri Edi Rama kërkon heronj, atëherë le të shkojë t’i shkatërrojë banesat e tyre.

“Në qoftë se Edi Rama kërkon heronj atëherë guxo, unë jap jetën po shtëpinë nuk e lë. Pa mbaruar procesi gjyqësor këtu nuk shkel as Afrim Qëndro dhe as Edi Rama.”-tha ai.

Më tej po i njëjti person akuzoi Ramën se është i droguar dhe se është duke mbijetuar me doza droge.

“Edi Rama është i droguar dhe po mbijeton me qetësuesa, ashtu ka qeverisur Edi Rama me drogë.”-u shpreh protestuesi./CNA.al

Aktualitet

Nga Fino tek Braho/ Deputetët që kërkuan shkarkimin e Metës

Publikuar

-

Ilir meta per protesten

Mazhoranca ka dorëzuar sot kërkesën zyrtare për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta.

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dalë sot në një konferencë për shtyp duke e konfirmuar zyrtarisht kërkesën për shkarkimin e Presidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

PD letër Lleshajt/ “Bashës i rrezikohet jeta”

Publikuar

-

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka dërguar një letër ministrit të brendshëm, Sandër Lleshaj.

Bardhi i drejtohet Lleshajt lidhur me takimin që ka bërë  ky i fundit me punonjësin e Gardës së Republikës Feim Dollapi, duke i komunikuar, se Bashës i rrezikohet jeta.

Sipas Bardhit kjo gjë është interpretuar si e dyshimtë nga ana e Partisë Demokratike pasi sipas tyre Lleshaj me këtë veprim ka qëllim shantazhimin e opozitës.

Ndër të tjera Bardhi shprehet se ka qenë shoqëruesi i Bashës, ai që i ka informuar për takimin që është zhvilluar mes tij dhe ministrit të Brenshëm.

Sipas PD-së takimi është zhvilluar të premten në orën 15:00 në zyrën e Lleshajt në Ministrinë e Brendshme.

Sipas Bardhit, nëse ka një rrezik duhet që takimet të ishin bërë sipas protokollit dhe jo me shoqëruesin e Lulzm Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gënjeu për shkollimin/ Mashtruesi Erion Veliaj hesht për skandalin

Publikuar

-

By

erion veliaj kryetar bashkise tirane

Erion Veliaj po kërkon një mandat të dytë për të udhëhequr Bashkinë e Tiranës.

Ndonëse mbi supe mban një sërë skandalesh dhe akuzash, Veliaj me “duart me gjakun” e Ardit Gjoklajt, nuk i ndal propagandat dhe mashtrimet.

Në fakt për mashtrime dhe gënjeshtra ai është specializuar. Kryeqyteti i Shqipërisë, dyshohet se ka pasur në krye në këto katër vite, një kryebashkiak të pashkolluar, i cili ka gënjyer hapur, pavarësisht se s’ka diplomë.

CNA.al, me datë me datë 03.06.2019, i ka dërguar një kërkesë me shkrim, kryebashkiakut Erion Veliaj për të mësuar më shumë rreth shkollimit të tij, sigurisht për të qenë profesional dhe transparent me publikun, por kur kanë kaluar më shumë se dy javë, ende nuk kemi marrë përgjigje prej tij.

 

Se Veliaj ka mashtruar me shkollimin, është lëshuar alarmi nga ish zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka.

Sipas Mukës, Veliaj nuk ka diplomë të shkollës së lartë.

Veliaj e bëri publike diplomën në rrjete sociale në vitin 2015 për të treguar se e ka mbaruar masterin në Universitetin e Sussex.

Por, në atë që ai e quan diplomë, duket se mungojnë elementët e sigurisë.

“Dy diploma të lëshuara në të njëjtën ditë nga Universiteti i Sussex. Diploma e Veliaj pa vulë”, akuzonte ish zv.ministri i Arsimit në qeverinë e Ramës.

Diploma e masterit ka disa vula të pakopjueshme, kurse ajo e kryebashkiakut nuk ka asnjë lloj vule. Mungon vula e bardhë e shtypur me formën e emblemës së Universitetit, që ngjan me vulën noteriale.

Dyshimet se diploma që Veliaj ka publikuar në viti 2015 janë bërë më të forta, pasi “lali Eri”, duket se nuk ka ndonjë argument dhe dokument për të provuar të kundërtën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Trending

Read previous post:
Ligji për pagën e deputetëve/ Nxehet situata në Kuvendin e Maqedonisë

Në opinion ka nxitur debat diskutimi mes deputetëve rreth një ligj të veçantë që do të rregullojë standardin e deputetëve....

Close