Ju paralajmëruam! Gjatë 2019-ës duhet t’i keni patjetër këto gjëra në dollap për të qënë “in” me modën – CNA
Connect with us

Fashion

Ju paralajmëruam! Gjatë 2019-ës duhet t’i keni patjetër këto gjëra në dollap për të qënë “in” me modën

Publikuar

-

Teksa dhjetori po na jep dalëngadalë lamtumirën, ka ardhur momenti që të shohim të gjitha gjërat e mira dhe të këqia që na dha dhe të shohim përpara drejt 2019-ës! Përsa i përket modës, ka qënë një vit perfekt që na solli shumë trende të reja si dhe shumë të tjera u rikthyen. Më poshtë do t’ju listojmë të gjitha trendet që do të na shoqërojnë edhe përgjatë 2019-ës!

Trikot e thurura

Trikot e thurura ishin një dashuri më vete përgjatë 2018-ës dhe duket se nuk do të na ndahen edhe gjatë 2019-ës! Ndaj xhinset me bel të lartë kombinojini me një bluze të thurur dhe rrip në mes, për të përballuar temperaturat e ulëta.

Kanatjeret

Po, ky është stili që të gjithë folën në javën e modës në Milano. Është një formulë shumë e thjeshtë që nuk gabon asnjëherë në stil! Prisni të shihni të tilla kombinime gjatë verës.

Xhinset e lirshme

Na falni, por xhinseve të ngushta i kemi dhënë lamtumirën gjatë këtyre 12 – muajve dhe do të vijojmë ta bëjmë këtë edhe gjatë 2019-ës! Këtë vit do të inspirohemi në vitet ’90, me xhinset që vijnë të gjata deri në fund të këmbëve dhe i kombinojmë në mënyrë perfekte me çizmet.

Çizmet

Nuk ekziston asgjë në këtë botë, që nuk kombinohet dhe kthehet në një veshje me stil. Askujt nuk i shkonte në mendje se sa bukur do të dukeshin çizmet  e tilla, me fustane apo veshje serioze.

Pantallonat me kuadrate

I pamë gjatë 2018-ës dhe nuk do të largohet më nga moda! Rrugët e qyteteve më zë të modës do të mbushen me pantallonat me kuadrate që mund të kombinohen shumë lehtë me triko si dhe këmisha.

Fustanet e thurura

Kemi rënë kokë e këmbë në dashuri me këtë stil shumë elegant. Edhe nëse e vishni në këtë mënyrë, apo e kombinoni me një palë xhinse, ky trend nuk zhgënjen asnjëherë.

Aksesorët për flokët

Kudo në rrjetet sociale, i shohim fashionistet me shumë aksesorë të ndryshëm në kokë! Nga rrethi për kokën tek karficat, mos harroni t’i jepni sa më shumë gjallëri pamjes tuaj.

Xhaketa xhins

Xhaketat e xhinsit nuk kanë ikur asnjëherë nga moda dhe këtu do të jenë edhe për 2019-ën! Madje ku ka më mirë sesa një look nga koka tek këmbët me material xhinsi.

Fundi prej mëndafshi

Të gjithë e kemi një fund të tillë në dollap, por edhe nëse nuk e keni, çfarë prisni që ta bëni tuajin. Nuk mund të jesh fashioniste ose adhuruese e modës, nëse nuk pozon me një fund prej mëndafshi.

Fashion

Këtë dimër, kjo pulovër pushtoi Instagram-in

Publikuar

-

bluze dhe pulover

Në 2018-ën e pamë që shumica e trendeve ishte rikthim nga ato të viteve ’90-të.  Dhe kur menduam se pamë gjithçka, vumë re se Instagram-i po “pushtohej” nga trendi i preferuar i adoleshentëve të viteve ’90-të.

Golfi me jakë të rënë! Tani e dini për çfarë po flasim ajo jo? Kjo pulovër jo vetëm që është kthyer në të preferuarën e të gjithëve, por po përshtatet në çdo pamje të mundshme, që nga më sportivja e deri tek ajo më klasikja.

 

Për ta stiluar nuk ka asnjë formulë të veçantë, mund thjesht ta adaptoni sipas stilit tuaj të veshjes.

Për tu frymëzuar edhe më, hidhini një sy fotove më poshtë.

Si të dukesh chic dhe ngrohtë në të njëjtën kohë?

Kush tha që nuk ka vend për ngjyrën e bardhë në dimër?

Trendet më të famshme të momentit në Instagram, në një foto të vetme.

Ngjyrat e ëmbla dhe ato pastel e bëjnë golfin me jakë të rënë pulovrën më të famshme në Instagram dhe jo vetëm.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Tetë trendet që duhet t’u themi lamtumirë në 2019-n, pa derdhur pikë loti

Publikuar

-

trende 2019

E pranojmë që 2018-ta solli disa trende të papritura!

Por duhet të mësojmë se disa prej tyre janë të përkohshme dhe nuk do të na duhen gjatë 2019-s.

Mund që të bëni një vend në dollap dhe të prisni vitin e rikthimit të tyre në modë, ose thjesht t’u thoni lamtumirë.

1.Pallto prej pelush arushi – pasi janë mbushur të gjithë.

2.Streçet e çiklistëve – nuk janë aspak komode.

3.Printet e leopardit – është kohë për të bërë pak pushime prej tij.

4.Kapela oversized – sepse na u mbush gjithë Instagarm-i.

5.Këpucët, çantat apo aksesorët plastikë – s’janë aspak estetikë për syrin.

6.Çanta prej druri – s’janë aspak praktike.

7.Çantat e vogla – nuk janë funksionale.

8.Atletet-çorape – thjesht sepse nuk ka ngelur asnjë pa blerë një palë të tilla.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Këto janë kombinimet më të papërshtatshme të zodiakut

Publikuar

-

Dashi dhe Demi

Janë të dy me karakter të fortë dhe kanë opinione tashmë të konsoliduara. Këto të dyja janë disa nga arsyet pse këto dy shenja nuk mund të shkojnë mirë bashkë, pasi karakteristikat e mësipërme mund të sjellin konflikte mes tyre. Gjithsesi nëse arrijnë të gjejnë një rrugë komunikimi, mund të kenë një lidhje të qetë, nëse nuk e rrijnë dot këtë marrëdhënia mes tyre mund të shndrrohet në një bombë me sahat.

Gaforrja dhe Ujori

Bashkëjetesa mes tyre mund të jetë shumë e komplikuar, mbi të gjitha sepse Ujori ka një personalitet pak kontrollues, që kërkon gjithnjë të korrigjojë gabimet e të tjerëve. Kjo nuk i pëlqen aspak Gaforres, e cila nuk e duron dot kur dikush i vë në  pah gabimet.

Virgjëresha dhe Shigjetari

Shigjetari e do shumë lirinë, kështu që kjo shenjë mund të shndrrohet në barrë për të tjerët.  Mbi të gjitha pasi ata janë njerëz që priren të ndjekin instinktin, duke lënë kështu mënjanë edhe kujdesin bazë në lidhje me higjenën. Duke e njohur mirë Virgjëreshën e dimë shumë mirë që nuk do ta pëlqejë aspak këtë neglizhim të Shigjetarit./Cna.al

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

masakra ku u vrane 45 vete ne recak masakra ku u vrane 45 vete ne recak
Aktualitet10:47 - 15 Janar, 2019

Masakra e Reçakut/ Ende nuk ka drejtësi

20-vjet kanë kaluar nga masakra në Reçak të Shtimës në Kosovë dhe asnjë shenjë nuk ka që të bëjë lidhjen...

Aktualitet13:54 - 13 Janar, 2019

Foto/ Zgjidhet ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi

Është zgjedhur personi i cili do të drejtojë Ministrinë e Mbrojtjes në Greqi. Menjëherë pas dorëheqjes së Panos Kammenos nga...

Aktualitet13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë...

Aktualitet11:43 - 13 Janar, 2019

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes në Greqi

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka dhënë dorëheqjen. Kammenos, i cili njëkohësisht është edhe lider i partisë ANEL, ka...

Aktualitet14:49 - 12 Janar, 2019

Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Aktualitet10:02 - 12 Janar, 2019

Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Aktualitet19:46 - 11 Janar, 2019

Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Aktualitet18:53 - 11 Janar, 2019

Skandali në Pashaliman/ Reagon Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pas vjedhjes së tre armëve automatike në bazën ushtarake të Pashalimanit...

Aktualitet15:29 - 11 Janar, 2019

Thirrja e Alia Asllanit më aktuale se kurrë/ Mbushni xhepe, mbushni arka, të “pabrek” ju gjeti dreka, milionier ju gjeti darka!

Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani,...

Aktualitet13:49 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Albin Kurti zë ngushtë Ramën

Debati për mosdekretimin e Gent Cakaj ka përfshirë të gjithë spektrin politik në Kosovë. Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta,...

Aktualitet13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë...

Aktualitet10:10 - 11 Janar, 2019

“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Kultura09:19 - 11 Janar, 2019

Konkurs poetik, për dëshmorin Bylbyl Hazir Breçani

“Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë”, “Qytetar Nderi”...

Aktualitet01:08 - 11 Janar, 2019

VIDEO-Përplasje në fakultetin e drejtësisë/ Policia futet në ambientet ku janë ngujuar studentët

Policia private qe ruan godinen, është futur rreth ores 00.30 minuta, në ambientet e brendëshme të Fakultetit të Drejtësisë, ku...

Aktualitet21:02 - 9 Janar, 2019

Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Aktualitet17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim....

drejtesia, vettingu, kalimi drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet11:18 - 9 Janar, 2019

Kreu i Gjykatës së Kurbinit del para Vettingut/ KPK zbulon pasurinë e fshehur

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, do të japë sot vendimin për Kryetarin e Gjykatës së Kurbinit, Alfred Gjonin, vendim i...

Aktualitet09:42 - 9 Janar, 2019

Video/ Festivali i akullit dhe borës

Në Kinë është hapur Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave të akullit dhe borës. I vendosur në provincën e Heilongjangut...

Aktualitet09:35 - 9 Janar, 2019

Epopeja e një kinemaje

Korça ka qenë një nga qytetet e para në Shqipëri që i hapi rrugë ekranit të madh të kinemasë përmes...

Aktualitet20:17 - 8 Janar, 2019

Shkatërrohet grupi i mafjes në Itali/ Shqiptarë të përfshirë, ja emrat

Një grup kriminal është shkatërruar ditën e sotme nga policia italiane. Bëhet fjalë për një grup mafjoz, të përfshirë në...

Aktualitet15:38 - 8 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit Perika Gjezi

Perika Gjezi (1949-2010) ka lindur në vitin 1949 në qytetin e Korçës. Aktivizohet që në moshë shumë të re në...

Aktualitet09:02 - 8 Janar, 2019

Ekipi negociator i Kosovës sot në Bruksel/ Çfarë pritet të diskutohet

Për herë të parë ekipi negociues i Kosovës me Serbinë, takon sot në Bruksel Federica Mogherinin, që është ndërmjetësuese në...

Aktualitet19:36 - 7 Janar, 2019

Temperaturat e ulëta/ IGJEUM jep alarmin, tregohuni të kujdesshëm këto ditë

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga një mot i acartë, me temperatura shumë të ulëta të cilat shpesh...

Aktualitet17:51 - 7 Janar, 2019

Negociatat me Serbinë/ Ekipi i Kosovës të martën në Bruksel

Për herë të parë ekipi negociues i Kosovës me Serbinë, takon të martën në Bruksel Federica Mogherinin, që është ndërmjetësuese...

Aktualitet16:51 - 7 Janar, 2019

42 vjeçarja rrëfen rrëmbimin dhe degradimin ndaj lëndëve narkotike/ “20 burra për…”

Një 42-vjeçare ka rrëfyer për mediat sesi u rrëmbye dhe u shit për skllave seksi në moshën 19-vjeçare. Kur ishte...

Trending

Read previous post:
Tërmet në Shqipëri, ja epiqendra dhe sa ballë ishte

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, 21 km në Perëndim të Fierit. Sipas të...

Close