Connect with Us

Pse prokuroria nuk heton Edmond Spahon për 1 milionë dollarë piktura?!

Aktualitet

Pse prokuroria nuk heton Edmond Spahon për 1 milionë dollarë piktura?!

Publikuar

-

Rreth pesë ditë më parë, CNA.al në një shkrim denoncoi pasurinë miliona dollarë që zotëron kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho.

Në shkrimin e publikuar nga CNA.al në datën 23 dhjetor, ndër të tjera thuhet se një pjesë e pasurive të Spahos, që përmblidhte që nga banesa e përfituar nga Enti i Banesave, vila në Golem etj etj, mësohet se deputeti i PD, në bazë të deklaratave të tij (deklaratat) ka trashëguar së fundi nga babai rreth 40 piktura, asnjëra prej tyre, sipas deklaratës të vitit 2016, nuk e kalon vlerën 20 mijë lekë të reja.

Në po të njëjtën deklaratë Spaho thekson se ka përfituar edhe një shtëpi 64 m2 nga babai.

Në fakt në një shtëpi me këtë sipërfaqe, sikur në 2 apo 3 rrjeshta ti vendoste pikturat  Spaho vështirë se i sistemonte dot, pasi për t’ja dale mbanë, ato duhet të ishin ose në ndonjë kuti ose me madhësi sa një fletë A4. Ç’ka nënkupton se origjina e pikturave është mjaft e dyshimtë.

LEXO EDHE:  Prokurori i “fajdexhinjve”/ Nga borxhi për pushime në Turqi tek televizori me kredi

Por, edhe pse denoncimi është bërë prej pesë ditësh, nga ana e prokurorisë nuk ka ende asnjë reagim.

Minimalisht pas këtij denoncimi prokuroria duhej të niste hetimet kryesisht në lidhje me pasurinë e Edmond Spahos dhe pikturat e tij.

Sa më shumë vonon hetimi i prokurorisë, aq më shpejt zhduken gjurmët për një pasuri marramendëse.

Elisabeta Imeraj dhe Arta Marku nuk mund të bëhen avokate dhe të fshehin pasuritë e çmendura të politikanëve.

Mosveprimi i prokurorisë i shndërron ato në avokate të politikanëve, që mbrojnë ministrat hajdutë të qeverisë dhe ortakët e Ramës në opozitë. Edmond Spaho është rasti më domethënës./ CNA.al

Edmond Spaho fsheh mbi një milionë dollarë piktura?!

Edmond Spaho, kërmilli që fsheh pasuri marramendëse

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Akuzoi Ramën për Vettingun e politikanëve/ Balla i kundërpërgjigjet Spahos

LEXO EDHE:  Prokurori i “fajdexhinjve”/ Nga borxhi për pushime në Turqi tek televizori me kredi

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Prokurori i Llallës në SPAK/ Si u pasurua Klodjan Braho në 9 vite?

LEXO EDHE:  Hetimet për Tahirin/ Dështon Prokuroria?

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: