Connect with Us

Mbesa e ish-Presidentit “çmendet” për Krishtlindje, pozon nudo

Kryesore Show Biz

Mbesa e ish-Presidentit “çmendet” për Krishtlindje, pozon nudo

Publikuar

-

Beniada Nishani (Jakiç), e njohur si mbesa modele e ish-Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, vazhdon të bëjë bujë me pozat e saj të guximshme si modele në Itali.

Por, kësaj here provokimi i saj në prag Krishtlindjesh u ka bërë përshtypje të gjithë ndjekësve, pasi pozon e zhveshur nudo si Eva para mëkatit, në pritje të Adamit. Fotoja e realizuar nga Alberto Buzzanca ka shkaktuar shumë reagime, madje, mes së cilëve ka edhe nga ata që këto foto nudo po i shtyjnë “të vrasin veten”.

26- vjeçarja, e cila ka marrë pjesë edhe në disa emisione televizive në Itali si “Le Iene”, po spikat me format e saj. Pasi ka qenë e përzgjedhura e revistës “GQ Italia” dhe ka pozuar për “Maxim” e “Playboy”, pak javë më parë ajo pushtoi sallonet e “Moto GP”- së për “Ducati”-n.

Ndërkohë që temperaturat po bien, Beniada i ka ngritur ato me fotot e reja ,duke u shndërruar së fundmi në imazhin nr.1 të pozave topless në Itali. Ajo sapo ka realizuar një set të ri fotosh me fotografin e njohur të pozave topless dhe nudo në Itali, Alberto Buzzanca. Beniada ka postuar njërën prej tyre, ku shfaqet e bërë njësh me rërën, ndërsa ka hequr reçipetat.

Nuk kanë munguar komentet e shumtë të ndjekësve italianë, të cilët e komplimentojnë për guximin që ajo ka. Nuk është hera e parë që modelja e lindur në Durrës pozon topless. Vitin e kaluar, ajo së bashku me mikeshën e saj, Ines Trocchia, u fotografuan topless në Acme të Milanos, qendër e njohur arkitektonike.

Por Beniada Nishani (Jakiç) është imazhi i ri në showbiz-in italian, pasi po tërheq vëmendjen jo vetëm si modele, por edhe dhe showgirl. Pasi ka pozuar për fotografët më të famshëm në Itali, mes së cilëve Alberto Buzzanca apo Enrico Ricciardi, ajo iu përkushtua studimeve në aktrim me ambicien për të fituar role protagonisteje në kinema.

Po si ndihet ajo kur pozon topless? “Sa për fotot, kjo është e natyrshme për ne. Modele të famshme dhe aktorë të njohur kanë bërë foto apo filma, ku janë shfaqur plotësisht lakuriq dhe janë ngritur në majën e suksesit pas tyre, pra, janë bërë mjaft popullore, si Sofia Loren apo Kate Moss. Dua të them se vulgariteti nuk vjen nga pozat nudo. Mua mund të më vënë në siklet shumë gjëra të tjera, por jo të dal topless”.

LEXO EDHE:  Ëmbëlsira e Krishtlindjes: Mënyra si duhet ta hamë Panetonen që s’na e kishte thënë askush

Ndërsa në lidhje me pasojat e kësaj fame si modele, ajo tregon se ka bërë për vete shumë fansa nga Italia. “E vërteta është që kam marrë lule pa emër nga disa adhurues shqiptarë. Unë do doja të dija emrat e personave që m’i kanë dërguar, së paku për t’i falënderuar ata! Por mesazhet më të bukura që më kanë dërguar janë nga gratë, nënat apo vajzat e reja që duan të ndjekin karrierë në fushën e modelimit”.

Ndërsa komenteve si modelja interesante dhe mbesa e Bujar Nishanit dhe a ka ambicie politike, ajo iu përgjigjet: “Unë jam person shumë kurioz dhe e ndjeshme nga natyra, në kuptimin që dua të di në çdo kohë se çfarë ndodh në botë. Gjithmonë kam kërkuar për të shkuar në vendet më pak të zhvilluara të botës e për të ndihmuar njerëzit me më pak fat se vetja. Por ky është një nga qëllimet e mia të shumta. Në këtë aspekt mendoj se politika e vërtetë është kjo. Përveç kësaj, për mendimin tim, pas një politikani të madh, qëndron gjithmonë një grua e madhe”.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Mblidhet Këshilli I Emërimeve në Gjykatën e Lartë

LEXO EDHE:  Presidenti Meta u uron Festën e “Ujit të Bekuar” besimtarëve ortodoksë

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Njihuni me magjinë/ Traditat e Krishtlindjeve nëpër botë

LEXO EDHE:  Krishtlindjet, ja disa dhurata hi-tech me çmim të arsyeshëm

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së uron Ilir Metën për zgjedhjen President

LEXO EDHE:  Krishtlindjet, ja disa dhurata hi-tech me çmim të arsyeshëm

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: