Connect with Us

Zbulohet një butak i ri, merr emrin Donald Trump

Life Style

Zbulohet një butak i ri, merr emrin Donald Trump

Publikuar

-

Presidentët amerikanë zakonisht marrin jo pak nderime, por Donald Trump do të donte ndoshta ta injoronte atë më të fundit. Një amfib i sapo zbuluar që e zhyt kokën në rërë ka marrë emrin e tij, ndoshta edhe si reagim ndaj komenteve të bëra nga Donald Trump në lidhje me ndryshimet e klimës.

“Dermophis Donald Trump është veçanërisht i ndjeshëm ndaj pasojave të ndryshimeve klimaterike dhe ekziston rreziku i zhdukjes si rezultat direkt i politikave të klimës së emër dhuruesit të tij”

LEXO EDHE:  Trump në Samitin e NATO-s/ Kërcënimet e Rusisë, shqetësim i thellë

Krijesa e vogël, e verbër, është një lloj Caeciliani që kryesisht jeton nën tokë, por ekspertët tërheqin vëmendjen tek një krahasim i dukshëm mes sjelljes së saj dhe zotit Trump.

Shkencëtarët më të njohur të botës janë dakord që ndryshimet e klimës janë të shkaktuara nga njeriu.

Por, Trump, administrata e të cilit ka ndjekur një axhendë pro karburanteve fosile, ka akuzuar këta shkencëtarë se kanë një axhendë politike dhe kanë vënë në dyshim faktin se njerëzit janë përgjegjës për rritjen e temperaturave të tokës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Nuk i mungon stili as në plazh/ Jonida Maliqi mahnit me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret shumë të njohura dhe të pëlqyera për publikun.
Gjithashtu ajo është edhe një prej femrave më me stil dhe elegancë në shoëbizin shqiptar.

Jonida Maliqi ka mahnitur fansat e saj me fotot e publikuara së fundmi në Instagram. Kësaj radhe Jonida k apozuar në plazh, ku është shfaqur me një gotë në dorë, nje fustan trasparent të zi që i tregon bikinin e zi dhe një kapele në kokë ku është pikturuar një flamingo.

LEXO EDHE:  Ylli Dylgjeri tallet me Ngjelën/Çfarë i tha Rama-Trumpit për Spartakun!

LEXO EDHE:  “Stop”/ Trump i kërkon nga Bankës Botërore që të mos i japë më kredi Kinës

Komentet e shumta nuk kanë munguar për Jonidën, të cilës edhe në plazh nuk i mungon stili./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Vera e bashkëpunimeve/ Cilat janë hitet shqiptare që do na shoqërojnë gjatë ditëve të nxehta

Publikuar

-

Nga

Vera ka ardhur dhe bashkë me te edhe hitet që do na shoqërojnë gjatë pushimeve.

Kjo mund të quhet pa dyshim vera e bashkëpunimeve! Këngëtarët shqiptarë kanë sjellë bashkëpunime dhe këngë mjaft të bukura për këtë sezon veror, duke synuar kështu “fronin e hitit të verës 2020”.

Disa nga bashkëpunimet që janë pëlqyer më së shumti nga publiku dhe do dëgjohen nëpër lokale dhe pube gjatë kësaj vere, janë: Dafina. Ledri, Lumi B-Aman,
Ghetto Geasy, Majk-Zhytem, Capital T, Ledri-DMT, Xhensila Myrtezaj, Ardian Bujupi-Panorama, Kida, Moziik-PP, Albana Skënderaj, Elgid Doda-Parajsa ime, Skerdi me Samantën dhe Cilljeta&Mars.

LEXO EDHE:  Trump-Erdogan bisedojnë në Shtëpinë e Bardhë

LEXO EDHE:  “E ndaluar”! Fjalët që Donald Trumpin nuk e lejojnë t’i nxjerrë nga goja

Të gjitha janë bashkëpunime që ja vlen të dëgjohen dhe të na shoqërojnë gjatë ditëve të nxehta të verës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nuk i lë vend imagjinatës me fotot e saj/ Kylie Jenner tërbon ndjekësit me format shpërthyese

Publikuar

-

Nga

Nuk i lë vend imagjinatës me fotot e saj/ Kylie Jenner tërbon ndjekësit me format shpërthyese

Miliarderja Kylie Jenner nuk ndalet me pozat seksi. Së fundi mbretëresha e Instagramit me 183 milionë ndjekës i ka çmendur fansat e saj teksa ka treguar format bombastike.

Fotot e saj kanë marrë me miliona pëlqime vetëm pak orë pas publikimit të tyre duke e kthyer atë në vajzën më të ndjekur dhe të komentuar në rrjet.

Kylie është bërë e njohur fillimisht falë formave të sj bombastike të cilat tërhoqën vëmendjen e miliona fansave duke e komentuar atë si vajzën më seksi.

LEXO EDHE:  Si është dita e Donald Trump/ Kur zgjohet dhe sulmet e forta

LEXO EDHE:  3 burrat më të pasur në botë humbën milionat për shkak të Donald Trump

Kylie përveç një modeleje Instagrami, është një biznesmene e cila ka disa kompani me të cilat është kthyer në miliarderen më të re, ndonëse ky status është rrëzuar sërish nga revista “Forbes”.

Për më tepër ne kemi përzgjedhur fotot më seksi të Kyliet, të cilat mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE