Connect with Us

Ja si të dobësoheni duke ngrënë hudhra

Life Style

Ja si të dobësoheni duke ngrënë hudhra

Publikuar

-

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinat e gjithë botës. Ka një shije të veçantë dhe e bën më të veçantë ushqimin. Nëse e ha të gjallë mund të shërbejë për të parandaluar si dhe për të kuruar shumë sëmundje.

Hudhra mund të normalizojë hipertensionin, kolesterolin si dhe të parandalojë sëmundjet koronare si dhe infarktin. Hudhra ndër të tjera ka një efekt detoksifikues  si dhe ndihmon në pastrimin e infeksioneve intestinale, në normalizimin e tretjes, ndër të tjera mund të trajtojë dhe problemet e impotencës.

LEXO EDHE:  Bëni flokët të shëndetshëm me anë të hudhrës

Hudhra duhet ngrënë e gjallë në mënyrë që të merren të gjitha benefitet e saj. Ajo është shumë e mirë për përmirësimin e sistemit imunitar, por para se ta konsumosh është mirë të marrësh këshillën e mjekut apo farmacistit. Gratë shtatzënë nuk duhet ta konsumojnë, ashtu si dhe personat që i janë nënshtruar së fundmi ndërhyrjeve kirurgjikale.

Nëse përzien 4 thelpinj hudhre me mjaltë dhe e konsumon përbërjen çdo mëngjes do të mund të humbësh peshë si dhe do të ndjehesh më i shëndetshëm./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Momente intime mes Beatrix dhe Donaldit/ Çfarë po ndodh mes dyshes?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pas daljes së Semit, raporti mes Donaldit dhe Beatrixës duket se po bëhet edhe më i ngushtë.

Të gjithë banorët brenda shtëpisë po aludojnë se mes tyre ka pëlqim dhe për këtë ata bazohen tek veprimet e tyre.

Brenda shtëpisë ata po shfaqen çdo herë e më të afërt.

Së fundi nuk kanë munguar as momentet intime mes tyre, kur Trixa shihet e shtrirë në prehrin e tij ndërsa Donaldi e përkëdhel tek dora.

Një moment tjetër, i cili po komentohet shumë në rrjet është mënyra se si Donaldi sheh Trixën teksa ajo fle.

LEXO EDHE:  Një ide ndryshe për të ngrënë

LEXO EDHE:  Hudhra poshtë jashtëkut ju shpëton nga pagjumësia

Nuk dihet se si do ta komentojnë Donaldi dhe Beatrix këtë raport të tyre, por ndjekësit tashmë e kanë shumë të qartë atë që po ndodh./ CNA.al

 

 View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më shau nga robt dhe më kërcënoi”/ Antonela flet për sherrin me Valonin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Antonela Berisha edhe pse ka pak ditë që është bërë pjesë e Big Brother Vip është ambientuar shumë shpejt me banorët dhe ka filluar menjëherë lojën.

Ajo është përfshirë në shumë debate me banorët e tjerë.

Antonela në një bisedë me Donaldin ka treguar pse është prekur nga Valoni dhe ka qarë.

Ajo shprehet se Valoni e ka ofenduar shumë keq madje është ndjerë dhe e kërcënuar nga ai.

LEXO EDHE:  Hudhra poshtë jashtëkut ju shpëton nga pagjumësia

LEXO EDHE:  Studim/ Hudhra mund të luftojë kancerin

Ta tha që më shau me rob. Nuk tallem, dhe më kërcënoi, më tha që do ma kishte kthyer kryet mbrapsh”, ka thënë ndër të tjera Antonela./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ish banori i Big Brother tregon të preferuarin e tij/ Zbulon konkurrentët më të fortë mes vip-ave

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Bjordi Mezini është një personazhet më të pëlqyer nga publiku që nga pjesëmarrja e tij në Big Brother dhe lidhja e dashurisë me të ndjerën, Adelajda.

Në një intervistë në emisionin Top Albania Radio, “Live From Tirana”, Bjordi ka treguar se kush janë sipas tij konkurrentët më të fortë në Big Brother.

“Shoh një Donlad shumë të fortë, nuk e di pse por është shumë i fortë. Arjolën e kam edhe mikeshë dhe bëj tifo për të, është një konkurrente e fortë dhe e denjë. Është edicion i vështirë dhe i paparashikueshëm. Nuk e prisja dalejn e Semit.Beatrixa është shumë e mirë. Beniada dhe Einxhel nuk janë në preferencat e mija. Sara është vajzë shumë e këndshme në shumë aspekte. Para “Big Brother VIP” nuk e njihja por është pozitve. Monika më duket shumë pasionante, përjeton gjithçka. Kjo është pikë e fortë, por mendoj se duhet që t’i lemë pak llafet”, ka thënë Bjordi.

LEXO EDHE:  Studimi/ Hudhra ngadalëson plakjen

LEXO EDHE:  Studimi/ Hudhra ngadalëson plakjen

Ndërsa për raportin mes Dj Pm dhe Sara, Bjordi shprehet se dashuria mes tyre nuk do të zhvillohet kurrë.

As ata të dy nuk janë të qartë se çfarë ndiejnë. Afeksioni ka qenë i natyrshëm. Mund të lindë dashuria por që besoj se nuk do të zhvillohet kurrë. Është shumë e vështirë”, vijon me tej ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE