Connect with Us

Këto janë shenjat më naive të zodiakut

Aktualitet

Këto janë shenjat më naive të zodiakut

Publikuar

-

Ka disa shenja që janë naive më shumë se të tjerat, më poshtë j’u sjellim listën

Peshqit

Peshqit janë padyshim një nga shenjat më naive të zodiakut. Të udhëhequr nga Neptuni,zoti i oqeanit, jetojnë me kokën në hënë,ose në një planet tjetër.Jetojnë shumë të shkëputur nga realiteti dhe kjo i bën që të jenë naivë.

Gaforrja

Gaforrja është më pak naive se Peshqit, por nëse e krahason me Bricjapin, hmm ka probleme. Ata janë të lidhur me realitetin, vetëm se kanë tendencë për të interpretuar realitetin në mënyrën e tyre. Kjo i bën që të jenë shumë të larguar nga realiteti.

LEXO EDHE:  Cilat janë shenjat më besnike të horoskopit?

Demi

Demi ka një tendencë të fortë për të jetuar nëpër ëndrra fantastiko-shkencore, sidomos nëse janë të dashuruar.Gjithsesi Demi ka një të veçantë, nëse zbulon se e kanë mashtruar bëhet uragan, kështu që mos i dil para./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Gjirokastër/ Gruaja shkon në spital dhe sulmon infermiren më thikë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Gjirokastër/ Gruaja shkon në spital dhe sulmon infermiren më thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Gjirokastër.

Mësohet se një grua ka shkuar në spitalin rajonal “Omer Nishani” dhe ka qëlluar me thikë një infermiere.

Sipas të dhënave të para, agresorja dyshohet të jetë person me probleme të shëndetit mendor.

Ndërkohë, infermierja ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Akoma nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gënjeshtra u është bërë ves”/ Tabaku nxjerr zbuluar ministrinë: Si mashtroi me raportin e Moody’s

Publikuar

-

Nga

Gënjeshtra u është bërë ves”/ Tabaku nxjerr zbuluar ministrinë: Si mashtroi me raportin e Moody'S

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar sërish, lidhur me raportin e fundit të Moody’s për vlerësimin e ekonomisë, duke i’u përgjigjur ministres së Financave Anila Denaj  e cila më herët tha se se qasjet destruktive të opozitës nuk e ndihmojnë  Shqipërinë.

Teksa ka publikuar dhe një pjesë të raportit, Tabaku shkruan se Moody’s nuk ka bërë asnjë renditje pozitive.

Gënjeshtrat e përditshme dhe propaganda nuk e shndërrojnë të zezën në të bardhë, por gtrabitësit dhe xhandarët e ekonomisë do të marrin përgjigjen e merituar, vijon mëtej Tabaku.

“Gënjeshtra u është bërë ves dhe ai del me shpirtin politik.

Raporti i fundit i Moody’s nuk ka bërë ASNJË renditje pozitive (si thote vete Moody’s sepse nuk ka pasur qellim renditjen) por vlerësimin e ekonomisë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Ja çfarë do të ndodhë me shenjat

LEXO EDHE:  Horoskopi 27 Korrik 2016

Ashtu si raportet e tjera ekonomike nga FMN tek OECD flasin për një kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni. Moneyval flet për pastrimin e parave dhe e ka klasifikuar Shqipërinë në listën gri, Banka Botërore dhe BERZH raportojnë për një krizë të thellë ekonomike dhe recesion me 9% rënie.

Në vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa për të ndihmuar njerëzit dhe ekonominë qeveria vazhdon avazin: vjedh dhe gënjen.

Gënjeshtrat e përditshme dhe propaganda nuk e shndërrojnë të zezën në të bardhë. Ndryshimi është i pandalshëm. Kohë më të mira do të vijnë për shqiptarët dhe biznesin. Grabitësit dhe xhandarët e ekonomisë do të marrin përgjigjen e merituar.”/CNA.al

Raporti i Moody’s/ Denaj i përgjigjet opozitës: Qasjet destruktive nuk e ndihmojnë Shqipërinë

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

4 viktima dhe 83 raste me Covid-19/ Në Infektiv shtrohen edhe moshat e reja

Publikuar

-

Nga

4 viktima dhe 83 raste të reja/ Në Infektiv shtrohen edhe moshat e reja

Gjatë 24 orëve të fundit, sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë, janë regjistruar 83 raste të reja me Covid-19, ndërsa kanë humbur betejën 4 persona, po aq sa edhe një ditë më parë. Tashmë numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka mbërritur në 93, ndërsa lajmi pozitiv i kësaj të diele, është shërimi i 65 të infektuarve. Për nga rastet ditore, Tirana vijon të sjellë shifra ditore shqetësuese, thuajse sa gjysma e gjithë qyteteve të tjera së bashku.

Shtrimet në spital

Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një pacient 75-vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81-vjeçare nga Tirana. Situata në spitalin infektiv vijon të paraqitet e rënduar.  Në 24 orët e fundit ka shtim të pacientëve edhe të moshave të reja. Aktualisht janë të shtruar 72 pacientë në spital, 8 pacientë janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 4 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rënde.

LEXO EDHE:  Horoskopi 27 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi 27 Korrik 2016

Rastet ditore dhe shpërndarja 

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 83 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 38 raste në Tiranë, 12 në Berat, 6 në Durrës, nga 4 raste në Shkodër, Elbasan, Vlorë, 3 raste në Krujë dhe Kukës, 2 raste në Urën Vajgurore dhe Përmet, nga 1 rast në Lezhë, Mirditë, Gjirokastër, Bulqizë, Himarë.  Në 24 orët e fundit janë shëruar 65 qytetarë, duke e çuar në 1946 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë. Në vendin tonë aktualisht janë 1415 persona aktivë me COVID-19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës.

Statistika (12 Korrik 2020)

Testime totale 32 353

Raste pozitive 3454

Raste të shëruara 1946

Raste Aktive 1415

Humbje jete 93

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: Tiranë 591 Durrës 223 Shkodër 180 Vlorë 113 Lezhë 63 Fier 29 Kukës 43 Korçë 32 Elbasan 36 Berat 39 Gjirokastër 25 Dibër 18. CNA.al

LEXO TE PLOTE