Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo! – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

Publikuar

-

Këto ditë kanë qenë shumë të zëna për Whatsapp, pasi ka qenë duke testuar disa nga risitë që pritet të dalin së shpejti për publikun. Disa prej tyre janë finalizuar me sukses dhe kanë filluar të përdoren, ndërkohë pritet që brenda disa muajsh të jenë lançuar të 7-ta pikat. Ana negative e të gjithë kësaj, është që këto javë mund të keni disa probleme të vogla, por siç thotë dhe një shprehje: Roma nuk u ndërtua për një ditë! Por cilat janë opsionet e reja?

Mesazhet zanore të njëpasnjëshme

Së shpejti do të keni mundësi të ruani dhe të dërgoni disa mesazhe zanore të njëpasnjëshme, pa pasur shkëputje. Si fillim në iOS, e më pas në Android, opsioni do të jetë i gatshëm për t’u përdorur pas një update-imi.

Sfondi i zi

Njësoj si çdo aplikacion tjetër teknologjik, Whatsapp do të sjellë “Dark mode”. Në mënyrë që leximi të jetë më i lehtë në orët e darkës, sfondi i zi është tepër i nevojshëm. Njëkohësisht, ky opsion bën që të harxhoni më pak bateri.

“Picture-in-picture”

Kjo risi bën të mundur që kur të dërgoni një link nga Facebook apo Youtube, të një materiali foto apo video, të mund ta shihni atë në një kuadrat brenda dritares së aplikacionit. Kështu nuk lind nevoja për të kaluar nga Whatsapp në aplikacionet e tjera.

LEXO EDHE:  Morena Taraku merr një tjetër dhuratë marramendëse,pas unazës me diamant gjigand

Shkurtore për thirrjet në grup

Ju mund të realizoni një thirrje në grup duke e nisur atë në fillim vetëm me një tjetër person, dhe më pas shton të tjerët. Por me updatimin e Ëhatsapp, bëhet e mundur që të zgjidhni paraprakisht të gjithë personat dhe t’i dërgohet thirrja të gjithëve njëkohësisht. Koha është e vyer!

“Media preview”

Doni të shikoni një foto apo animim të dërguar pa shkuar në aplikacion? Mos u shqetësoni sepse pikërisht për këtë bëhet fjalë. Tashmë, shumë shpejt mund të shihni fotot duke tërhequr poshtë njoftimin që ju vjen.

Kodi QR

Si një mënyrë për të shkëmbyer kontaktet më thjesht, Whatsapp ka menduar kodet QR. Mjafton të skanoni këtë kod dhe plotësohen automatikisht të gjitha të dhënat e personit tjetër.

Reklamat në status

Jo çdo risi është e mirë. Ju tashmë e dini që njësoj si në Snapchat, mund të postoni statuse për kontaktet tuaja që qëndrojnë për 24 orë. Epo Whatsapp do fillojë të shfaqë ndërmjet këtyre statuseve, reklama!

Kryesore Show Biz

Foto/Brenda shtëpisë moderne të Loredanës dhe Mozzik

Publikuar

-

Loredana ka ndarë sot për herë të parë disa pamje të shtëpisë së saj ku po rritet Hana e vogël.

Reperja e njohur nga Kosova ka ndpërshëndetur ndjekësit me disa momente nga qëndrimi në shtëpi me partnerin Mozzik dhe vajzën e saj.

Në një moment reperi shfaqet me Hanën në krahë ndërsa mami Loredana filmon pamjen e mrekullueshme që ka para syve.

LEXO EDHE:  Morena Taraku merr një tjetër dhuratë marramendëse,pas unazës me diamant gjigand

Në sy  ra arredimi i thjeshtë i dhomës së ndenjes dhe një pamje e mahnitshme e liqenit jashtë ballkonit që na bëjnë të mendojmë se dyshja është në Gjermani.

Në përgjithësi mbizotërojnë ngjyrat e tokës dhe e bardha në shtëpinë e çiftit të famshëm, ku nuk mungon edhe një dekor me emrin e vogëlushes së tyre.

Në sfond dëgjohet zëri i Loredanës e cila i flet vajzës në gjermanisht.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Bashkëshorti im donte djalë!”/Zaimina Vasjari bën publike arsyen

Publikuar

-

zaimina dhe klodi

Zaimina Vasjari  ishte e ftuar në emisionin “Rudina” prej ku foli ndër të tjera për eksperiencën e saj si nënë.

Për ata që nuk e dinë, bukuroshja është nënë e një vajze të quajtur Khloe, e cila muajin e kaluar mbushi një vjeç.

Ajo rrëfeu se së fundmi ka pasur probleme  me gjumin pasi vogëlushes së saj po i dalin dhëmbët dhe ajo nga dhimbja qëndron zgjuar shumë vonë:

“Kam fjetur në 5 të mëngjesit. Gjumin e kemi içik problem. Por, të ndryshon çdo gjë kur lind një fëmijë. Dashuria merr tjetër kuptim. Jeta merr ngjyra të tjera. Kur unë kam Khloen pranë, më jep një energji që më jep forcë, më ndryshon ditën.”

E pyetur për gëzimin që pati ajo dhe bashkëshorti i saj Klodi kur u bënë prindër,  ajo u shpreh se ai nuk e ka pritur mirë, madje është mërzitur:

“Klodi ka edhe dy vajza të tjera. Ai u mërzit kur lindi Khloe sepse e kishte bindur veten që ne do bëhemi prindër të një djali. U kishte thënë edhe shokëve. Shokët e Klodit më thonin urime për çunin. Klodi na kishte mbushur me idenë e djalit.”

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

I dashur i ri,kushte të reja/Pamela Anderson rikthehet me ish-të fejuarin 33 vjecar

Publikuar

-

Sipas TMZ, aktorja 51-vjeçare dhe 33-vjeçari janë kthyer bashkë prej disa javësh, gjashtë muaj pas ndarjes.

Burimet thonë se, futbollisti po e largon aktoren nga miqtë dhe familja e saj, si dhe nga jeta e natës apo nga festat, pasi nuk bëjnë më për të.

Pamela tregoi në një intervistë kohë më parë që nuk priste që dashuria e tyre të zgjaste.

Në shtator u raportua se aktorja u nda, pasi Rami nuk obligohej shumë si baba, si dhe sepse ai nisi të diskutonte rreth martesës.

LEXO EDHE:  Morena Taraku merr një tjetër dhuratë marramendëse,pas unazës me diamant gjigand

Rami, i cili u lidh fillimisht me aktoren në 2017-n, ka dy djemë binjakë 2-vjeçarë me ish-partneren.

“I theu zemrën Pamela-s pasi nuk i shikonte fëmijët aq sa duhej, kështu që ajo vendosi të ndahej. Ajo u largua nga jeta e tij, në mënyrë që ai t’u përkushtohet atyre në mënyrën e duhur”, tha një burim pas ndarjes.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Close