Connect with Us

Magjia e festave: Super atmosfera brenda shtëpive të VIP-ave shqiptarë

Kryesore Show Biz

Magjia e festave: Super atmosfera brenda shtëpive të VIP-ave shqiptarë

Publikuar

-

Periudha e fundvitit pritet me padurim pothuajse nga të gjithë, sidomos për faktin se ngurtësisë së dimrit i bashkohen dritat e ngrohta të festave që ndezin shpirtin e secilit prej nesh. Në gëzimin e nisur me Krishtlindjet, i cili pason me natën e Ndërrimit të Viteve, të gjithë kanë diçka të përbashkët; frymën e festës. Siç e do tradita, shtëpitë zbukurohen me bredha të lartë e drita shumëngjyrëshe, sheshet e rrugët e qyteteve shkëlqejnë nga ndriçimi e zbukurimet dhe qielli fillon të zbardhet më shumë nga fishekzjarret.

 

 

 

Shtëpia e Nora Istrefit dhe Robert Berishës

Disa ditë më parë këngëtarja ndau me ndjekësit në Instastory pamje nga një kënd i shtëpisë së saj, ku kishte vendosur bredhin e lartë të zbukuruar me drita e topa shumëngjyrësh. Në bredhin e festës mbizotëronte ngjyra e bardhë, e cila të jepte përshtypjen se mbi të kishte rënë dëborë.

 

Shtëpia e Lori Hoxhës

Megjithëse tashmë është transferuar për të jetuar në Londër, disa javë më parë trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, ndau me ndjekësit pamje nga ambjeti festiv i shtëpisë në Tiranë. Në një kënd të dhomës ajo kishte vendosur bredhin gjigant në ngjyrë të bardhë, i zbukuruar me topa e drita të shumta, poshtë së cilit ishin vendosur disa arinj polarë.

Shtëpia e Rezarta Shkurtës dhe Ermal Hoxhës

Nëpërmjet një videoje të ëmbël pranë bashkëshortit dhe vajzës së tyre, Herës, Rezarta Shkurta zbuloi për ndjekësit në rrjetin social Instagram pamje nga atmosfera festive e shtëpisë së tyre. Ata shfaqeshin duke zbukuruar bredhin e vendosur pranë oxhakut, poshtë të cilit qëndronin pako me dhurata të madhësive të ndryshme.

Shtëpia e Afërdita Dreshajt dhe Jakub Kindl

Vetëm pak ditë më parë modelja e njohur Afërdita Dreshaj publikoi në Instastory pamje nga shtëpia super luksoze në Miami, ku po jeton me bashkëshortin çek, Jakub Kindl. Në mes të dhomës çifti kishte vendosur një bredh shumë të lartë, të zbukuruar me topa e fjongo të kuqe, ndërsa mbi oxhak kishin vendosur degë bredhi dhe një shportë të madhe me dhurata.

Shtëpia e Ramush dhe Anita Haradinajt

Disa ditë më parë, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës zbuloi për ndjekësit në Instagram pamje nga shtëpia super luksoze e çiftit. Ata kishin vendosur në mes të dhomës një pemë të madhe ku mbizotëronte ngjyra e bardhë, e cila të jepte përshtypjen se kishte rënë dëborë, ndërsa shkallët për tu ngjitur në katin tjetër ishin zbukuruar me degë bredhi.

LEXO EDHE:  “Jetonte në një shtëpi me 3 krevate!” /The Sun shkruan për të shkuarën e Dua Lipës

Shtëpia e Fatma Methasanit dhe Alfio Rrotanit

Vetëm disa javë më parë çifti më i ri i showbizit pranoi se jetojnë së bashku dhe tashmë nuk kanë ngurruar të tregojnë ambientin festiv të shtëpisë së tyre. Fatma dhe Alfio kanë vendosur në këndin e kuzhinës një bredh të zbukuruar me topa të bardhë e ngjyrë floriri, ndërsa ambjentin përreth e kanë mbushur me drerë, babagjysha e plak dëbore, duke e bërë të duket një ambient i ngrohtë e festiv.

Shtëpia e Miriam Canit dhe Alban Skënderajt

Këtë fundvit, këngëtarja Miriam Cani ndau me ndjekësit një foto të bredhit të shtëpisë në këndin e kuzhinës, të cilin po e zbukuronte së bashku me vogëlushen Ameli. Në bredhin me drita shumëngjyrëshe mbizotëronte ngjyra e kuqe dhe e floririt, e cila i jepte një vezullim të veçantë zbukurimeve.

Shtëpia e Ledina Çelos

Disa ditë më parë, këngëtarja Ledina Çelo ndau në rrjetin social Instagram pamje nga shtëpia super luksoze në Gjermani, ku po jeton prej disa kohësh me bashkëshortin dhe fëmijët. Në pamjet e publikuara duket shtëpia e mbushur plot e përplot me zbukurime për festat, qirinj e pemë plot drita.

Shtëpia e Bebe Rexhës

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, publikoi së fundmi në Instastory pamje nga ambienti festiv i shtëpisë së saj. Në cepin e kuzhinës vezullonte bredhi i mbushur me topa në ngjyrë gri dhe floriri, poshtë të cilit qëndronin disa dhurata.

Shtëpia e Bora Zemanit

Teksa i uroi të birit ditëlindjen, Bora Zemani tregoi për ndjekësit në rrjetin social Instagram një cep të shtëpisë së saj, ku kishin vendosur bredhin e festave. Bredhit të bardhë me topa të kuq i ishin bashkuar edhe disa lodra të vogëlushit Arbor, të cilat ishin varur në degët e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

LEXO EDHE:  Dhëmbë të bardha në kushte shtëpie

LEXO EDHE:  “Jetonte në një shtëpi me 3 krevate!” /The Sun shkruan për të shkuarën e Dua Lipës

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Kylie Jenner blen një shtëpi më të madhe/ Harxhon 5 milion për rehatinë e fëmijës

LEXO EDHE:  Klodiana Lala: Në shtëpinë e Orges Bilbilit janë gjetur stema policie

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Ende nuk dini ku ti kaloni festat?/ Vizitoni këtë qytet dhe do të mbeteni pa fjalë

LEXO EDHE:  Foto-Turistët “pushtojnë” Korçën për Krishtlindje/ Është shumë bukur, na pëlqen atmosfera

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: