Connect with Us

Bixhoz me dashurinë/ Bavjan e rrëmbejnë, Om refuzon të martohet, ja ç’do ndodhë sot

Aktualitet

Bixhoz me dashurinë/ Bavjan e rrëmbejnë, Om refuzon të martohet, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Om dhe Rudra e kuptojnë që Anika po fsheh diçka dhe e pyesin. Anika qan teksa kujton fjalët e Pinkit dhe Mahit. Om dhe Rudra insistojnë që ajo t’i tregojë. Anika i kërkon t’i premtojnë se nuk do ja thonë Shivait. Ata i premtojnë. Anika u tregon se Shivai është djali i Shaktit dhe Kaminit. Om dhe Rudra tronditen. Ata mendojnë se duhet t’ja thonë Shivait këtë të vërtetë. Anika ka frikë se Shivai nuk do e përballojë dot. Rudra e siguron se me Shivain kanë një marrëdhënie shumë të mirë dhe nuk i lidh gjaku por dashuria. Anika i lutet mos t’i tregojnë Shivait se për ta ka shumë rëndësi familja dhe gjaku. Om dhe Rudra e mbajnë premtimin dhe vendosin mos t’i thonë Shivait. Anika shkon e përqafon Shivain. Ai e puth. Anika kupton se afrimi me Shivain do ja bëjë më të vështirë për t’u larguar. E stresuar Anika pi shampanjë dhe dehet.

Ajo nis t’i thotë Shivait të vërtetën. Gori dhe Bavja bëjnë ritualet dhe mendojnë për Omin dhe Rudrën dhe dashurinë e tyre të pamundur. Bavja merr një telefonatë dhe e kërcënojnë. Ajo takohet me një person në makinë. Rudra gjen një letër ku e kërcënojnë mos të dalë nga shtëpia. Ai kërkon për Bavjan. Gori i thotë se e pa Bavjan në një makinë. Bavjan e rrëmbejnë. Rudra e telefonon. Ajo e hap telefonin dhe mundohet t’i tregojë vendndodhjen. Om i thotë hallës se martesa nuk do bëhet pasi Gori është larguar. Ai thotë se me Gorin nuk do bashkohet kurrë. Halla nxehet me Omin. Gori kthehet dhe i habit të gjithë.

Aktualitet

“Nuk mbaj mend asgjë”/ Genc Prelvukaj e “djeg” në dasmën e të vëllait

Publikuar

-

Dita e djeshme ka qenë shumë e veçantë për reperin Genc Prelvukaj, pasi vëllai i tij Orges u martua me partneren e tij.

Reperi ka publikuar një foto ku shfaqet së bashku me këngëtaren Eni Koçi dhe duken sikur e kanë tepruar paksa me pijen.

“Deri këtu, pastaj nuk mbaj mend asgjë”, shkruan reperi karahas fotos. Ndërkohë Eni në koment i shkruan se është e habitur që mban mend edhe aq.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Protesta tek Unaza e re/ Klevis Balliu thirrje të fortë qytetarëve  

Publikuar

-

Nga

Banorët e zonës së “Astirit”, shtëpitë e të cilëve preken nga zgjerimi dhe rehabilitimi i plotë i Unazës së re, kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar rrugën.

Në protestën e sotme, banorët janë përplasur me forcat e policisë.

Por, i pranishëm në mbështetje të protestuesve është edhe sih-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili iu ka bërë thirrje banorëve të mos bien pre e dhunës.

Sipas tij, Edi Rama kërkon dhunë dhe viktima.

“Është e drejta juaj të protestoni për sa kohë që qeveria nuk iu përgjigjet. Është Rama që kërkon dhunë, ne jemi qyt të këtij vendi. Është Edi Rama ai që kërkon viktima, është Edi Rama ai që kërkon dhunë. Është në turpin e policisë nëse qëndrojnë këtu për të arrestuar qytetarët e ndershëm.”-tha ndër të tjera Klevis Balliu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros

Publikuar

-

Nga

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme.

Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi përkohësisht fluturimet për në Egjipt. Këto zhvillime vijnë ndërsa Britania është duke shqyrtuar kundërpërgjigjen e saj ndaj sekuestrimit nga Irani të një anieje çisternë me flamur britanik.

Kompania “British Airways” njoftoi të dielën pezullimin e fluturimeve drejt Kajros për arsye sigurie, por pa dhënë hollësi të mëtejshme.

Anullimi i fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian do të zgjasë një javë.

“British Airways” njoftoi se masa u mor pas vlerësimeve të njëpasnjëshme të masave të sigurisë në aeroporte, duke i quajtur “masa paraprake që do të mundësojnë vlerësimin e mëtejshëm” të situatës.

Edhe kompania ajrore gjermane “Lufthansa” pezulloi gjithashtu fluturimet drejt Kajros, por shtoi se ato do të rifillonin të dielën.

“Lufthansa” gjithashtu njoftoi se ishte një masë paraprake dhe zëdhënësat e saj nuk iu përgjigjën kërkesave të shtypit për më tepër sqarime.

Ndërkaq një zëdhënës i “Air France” njoftoi se Franca do të vazhdojë fluturimet drejt Kajros, pas vendimit të marrë nga kompanitë rivale britanike dhe gjermane.

Pasagjerët e ngelur në Egjipt nuk dinë se si të veprojnë.

“Ndodhem në Egjipt për dy javësh dhe tashmë çdo gjë duhet të shtyhet. Nuk di se kur do të mundem të kthehem”, thotë Khalid Keshta, pasagjer i mbetur në Egjipt.

Po kështu, edhe egjiptianët që planifikonin të ktheheshin në atdhe gjenden tashmë të bllokuar.

“Na ka shkaktuar probleme të mëdha dhe kërkojmë informacion sa më shpejt se kur do të shkojmë në shtëpi dhe si do të shkojmë”, thotë Ayman Omar, pasagjer.

Këto zhvillime vijnë ndërsa Britania është duke vendosur për kundërpërgjigjen e saj ndaj sekuestrimit nga Irani ditën e premte të një çisterne karburanti në Ngushticën e Hormuzit dhe tensioneve në rritje nga efektet e sanksioneve amerikane ndaj ekonomisë së Iranit dhe eksporteve të tij në karburant.

Ngushtica e Hormuzit dhe kryeqyteti egjiptian Kajro kanë një distancë prej 2500 kilometrash mes tyre./ VOA

LEXO TE PLOTE