Paloka sulmon Ramën/ Përdridhet si laviret plaka kur … – CNA
Connect with us

Aktualitet

Paloka sulmon Ramën/ Përdridhet si laviret plaka kur …

Publikuar

-

paloka zbardh fakte te renda

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një potsim në rrjetet sociale ka sulmuar kryeminitrin Edi Rama, pas ftesës për dilaog që ky i fundit u bëri studentëve, që prej ditësh protestojnë para Ministrisë së Arsimit.

Paloka shkruan se Rama pas fyerjes publike që u bëri studentëve në fillim të protestës duke i quajtur  “ngelës”, i fyeu sërish ata, kur ishte prezent në një familje në Lezhë.

“Kronika e nje proteste qe e detyroi nje kryeminister te perdore te gjitha maskat e repertorit te tij , po qe ne fund do ta lere zbuluar e lakuriq si dikur.

Diten e pare i ofendoi me arrogance, i quajti “ngeles”. Po studentet u mblodhen nje dite me pas edhe me te shumte edhe me te revoltuar.
Atehere u legenos sic e ka zakon dhe duke u perdredhur ju tha se ate moment donte te ishte student dhe jo kryeminister . Nxorri dhe ministren qe e perdor si pece, te deklaronte se mezi e kishin pritur protesten e studenteve. Nderkohe dergoi zarbot e tij per ta percare protesten dhe vete nuk dihet pse shkoi drejt Anadollit.

U duk sikur zarbot per nje moment ja arriten qellimit kur ju kundervune banoreve qe protestojne ne Astir per shtepite e tyre dhe kerkuan qe protesta te nderpritej ditet e pushimit. Atehere “lideri shurraq” u kthye dhe leshoi nje tjeter mesazh kunder studenteve protestues po qe nuk u kap e nuk u kuptua.
Nga familja e varfer ne Lezhe Rama deklaroi se femijet e asaj familjeje e meritojne te ndihmohen sepse megjithese kane 1 mije arsye me shume se te tjeret ( nenkupto studentet)nuk gjejne justifikime per te lene shkollen… Aludimi eshte i qarte ; studentet ankohen kot se nuk duan shkolle e jo se nuk e perballojne dot financiarisht”,- shkruan Paloka.

Më tej  nëkryetari I PD-së ironizon Kryeministrin duke thënë se ai po sillet njejtë me ato laviret plaka kur kërkojne të joshin djem të rinj.

LEXO EDHE:  “Mori gjithçka se ishte shoku im”/ Rama “thumbon” Bashën

“Ky mesazh ishte nje tjeter sulm i Rames edhe pse arroganca qe e fshehur .E fshehur sepse rasti i kuksianeve ( qe tha se nuk ju ngrihej e pastaj ju kerkonte falje sa here i dilte gjumi) por dhe i studenteve qe i ofendoi diten e pare, “trimit” i ishin bere mesim .

E mesimi i vlejti sepse nderkohe qe po behej gati te festonte “fitoren” e zarbove ( qe kishin marre persiper te takonin dhe ministren me protestuesit) gjerat nuk shkuan sic priste se fillimisht studentet rikthyen ministren e me pas perzune dhe marksistet e tij te vegjel nga protesta.

Ne keto kushte kryeministri yne u rikthye ne rolin e tij me te natyrshem, ate te legenit qe perdridhet ne videoselfit e tij si ato laviret plaka kur kerkojne te joshin djem te rinj.
Ju beri prape ftese studenteve dhe ata i kthyen pergjigje me qendrimin qe kane mbajtur me konsekuence qe nga dita e pare : “ Nuk ka negociata. Plotesoni te gjitha kushtet”

E prape , si te njejtat lavire plaka pasi i refuzojne, tha se ai nuk kishte kerkuar negociata por dialog !!! E per te mos dale fare i menderosur tha se i kishte dhe nja dy komente per ate fjalen “ngeles” qe kishte thene.

Do t’ju thote dhe ky studenteve si Velina banoreve te Astirit (pasi i quajti “shpellare”) se “ngelesi” eshte ai vete…?!
Ka deklaruar se ne 11.00 do e bej “dialogun” po me shume gjase ose do kete monolog ose ka dale te kerkoje si velina ne Astir , ndonje student qe do pranoj “te shemb shtepine” e tij vullnetarisht…
Studentet nderkohe vazhdojne protesten dhe neser duket se do te mblidhen me shume se kurre nga gjithe Shqiperia. Rames i kane mbaruar maskat qe eshte mesuar te ndrroje dhe ka mbetur cullak si dikur”,- përfundon Paloka./ CNA.al

Aktualitet

Aksidenti tragjik me katër viktima/ Shpejtësia i merr jetën një familjeje

Publikuar

-

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 02:00 të mëngjesit, në të cilin mbetën të vdekur B. Bibaj 58-vjeç, bashkëshortja e tij F.Bibaj dhe dy vajzat Valentina Bibaj dhe Xhuliana Bibaj.

Familja Bibaj po kthehej nga festa e ditëlindjes së vajzës së tyre kur ka ndodhur aksidenti i tmerrshëm.

Nga ekspertiza paraprake rezulton se mjeti ka qenë me mbi 110 km/h.

LEXO EDHE:  Rama këshillë Kryemadhit/ “Shiko filxhan për Tit Vasilin”

Policia po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

“Po festonin ditëlindjen e vajzës/ Zbardhen detaje tronditëse nga aksidenti, ku u shua një familje

Përgjaken rrugët në Tiranë/ Shuhet familja me katër anëtarë

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nuk më besohet”/ Me lot në sy, Almeda Abazi publikon foton e ëmbël të djalit

Publikuar

-

Almeda Abazi dhe partneri i saj Tolgahan Sayisman po kalojnë ditë të mrekullueshme me djalin e tyre Efehan.

Ata publikojnë foto të ndryshme në rrjetet sociale teksa kalojnë kohë me Efehanin, dhe duke u munduar ta ruajnë disi portretin e vogëlushit.

Së fundmi Almeda publikoi një foto me djalin, Efehanit, e shkrepur vetëm 15 min pasi ai kishte ardhur në jetë.

LEXO EDHE:  "Rama në Manastir"/ Qytetarët:"Mirëmëngjes Niçe, plas brenda Salianjin

“S’më besohet që ai është 40 ditësh”- ka shkruar ajo ne foton me lot ne sy.

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Arti në zi/ Ndahet nga jeta regjisori i famshëm prej sëmundjes së rëndë

Publikuar

-

Franco Zeffirelli i njohur si regjisori me i famshem italian, është ndarë nga jeta ditën e sotme, në moshën 96 vjeçare. Sipas mediave te njohura thuhet se prej vitesh ai vuante nga një sëmundje e rëndë prej së cilës nuk mundi të mbijetoj.

Zeffirelli i ka dhënë kinematografisë italiane, por jo vetëm vepra të cilat do të mbeten gjatë në memorjen e publikut, mes tyre, përshtatja kinematografike e shfaqjes “Romo dhe Zhulieta”, “Jezusi i Nazaretit” dhe “Kampioni”.

LEXO EDHE:  “I hanë atë që nuk thuhet Byrosë Politike”/ Paloka i përvishet Spiropalit dhe Veliajt

Franco Zeffirelli  lindi në Firence  ku dhe u diplomua në Akademinë e Arteve të Bukura. Gjatë karrierës së tij, ai ka qenë pretendent edhe për çmimin  Oscar.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Aktualitet08:27 - 4 Qershor, 2019

Brenda “dhomës së luftës”/ Kundër lajmeve të rreme

Nga Emma Graham-Harrison Dublin- Më shumë se 3 vite më parë, shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zukerberg, e hodhi poshtë...

Aktualitet12:28 - 3 Qershor, 2019

Thaçi delegacionit franko-gjerman/ Nuk pranojmë kërkesa të tjera për vizat

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takaur sot delegacionin e këshilltarëve të presidentit francez Macron dhe të Kancelares...

Trending

Read previous post:
Zëri i Amerikës/ Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, organizatat e shoqërisë civile në Kosovë thonë se edhe gjatë vitit 2018, me gjithë përmirësimet...

Close