Connect with Us

Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2018

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2018

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 23 Maj 2021

Dashi

Duhet të mendoheni mirë lidhur me një vendim i cili do të rezultojë mjaft i rëndësishëm lidhur me një periudhë të vështirë që po kaloni në sferën personale. Edhe fusha e ndjenjave dhe ajo profesionale, do të jenë mjaft delikate.

Demi

Do të përjetoni disa transformime të rëndësishme, ku nuk përjashtohen mundësitë e mira lidhur me synimet që keni. Kjo e hënë do të jetë mjaft pozitive si në fushën sentimentale edhe në atë profesionale.

Binjakët

Do të shënoni një rikuperim të mirë personal në disa drejtime gjatë kësaj dite. Nuk përjashtohen përmirësimet e ndjeshme, në të gjithë sektorët.

Gaforrja

Do të përballeni me disa momente tensioni sidomos në sferën sentimentale, duke e tensionuar disi këtë ditë. Megjithatë duhet ti kushtoni më shumë vëmendje sferës profesionale.

Luani

Do të përjetoni një gjendje totale pakënaqësie në çdo drejtim. Për pasojë mund të bëni disa zgjedhje të gabuara të parikuperueshme. Do të ndjeni nevojën për të marrë më shumë vëmendje në jetën sentimentale dhe atë profesionale.

Virgjëresha

Do të jeni mjaft të angazhuar, sidomos në sferën profesionale. Ndikimi pozitiv i yjeve do të përmirësojë çdo sektor, pavarësisht mundësisë për tu përfshirë në disa polemika.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 dhjetor 2020

Peshorja

Yjet do të kenë ndikim mjaft të favorshëm, ky do të dominojë sektori ekonomik dhe profesional. Edhe nga pikëpamja e ndjenjave parashikohen rikuperime të ndjeshme me partnerin/en.

Akrepi

Mund ta ndjeni veten të frenuar për shkak të disa problematikave lidhur me të kaluarën, e cila do të rishfaqet në këtë periudhë. Kryesisht do të dominojnë keqkuptimet të natyrës sentimentale dhe familjare.

Shigjetari

Ndikimi i favorshëm i yjeve do të jetë në çdo sektor, si në sferën emocionale edhe atë profesionale. Do të ndjeni një nevojë të theksuar për të ruajtur ekuilibrat emocional.

Bricjapi

Mund ta gjeni veten të përfshirë në disa diskutime në vendin e punës. Tensione parashikohen edhe në sferën sentimentale, por ndikimi i yjeve do të bëjë që të kaloni pa problem çdo pengesë.

Ujori

Duhet të ndaleni dhe të shpenzoni më shumë energji sidomos në nivelin fizik. Ndërsa nga pikëpamja sentimentale parashikohen të reja interesante edhe për ata që janë vetëm.

Peshqit

Do të përjetoni një periudhë rikuperimi pozitiv, sidomos në sferën profesionale. Fatmirësisht do të arrini të rigjeni qetësinë e humbur gjatë javëve të fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Mund të vdesësh në çdo moment”/ Gazetari tregon çfarë i ndodhi në mesnatë në Tiranë

Publikuar

-

Nga

“Mund të vdesësh në çdo moment”/ Gazetari tregon çfarë i ndodhi në mesnatë në Tiranë

Aksidenti i sotëm në Vlorë, si pasojë e të cilit u shua një familje prej katër anëtarësh, ka sjellë reagime të shumta në rrjetet sociale, në lidhje me sigurinë rrugore në vendin tonë.

Mes personave që kanë reaguar, është edhe gazetari Klodian Tomorri, i cili tregon edhe një ndodhi personale.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri shkruan se mbrëmë rreth mesnatës ka ndeshur të paktën 10 makina, me shpejtësi skëterrë në rrugët e Tiranës, dhe askush nuk i ndalonte.

Sipas tij, shumica janë nga këta “lacat” apo çunat e baballarëve me makina super të shtrenjta, që në çdo moment mund të shkaktojnë aksidente.

Gjithashtu, ai shkruan se për shkak të këtyre “lacave” që nuk i ndalon askush, në Shqipëri mund të vdesësh në çdo moment, sado i kujdesshëm të jesh.

Mbreme, pasi mbyllem emisionin tek Ylli, nga ora 12 isha duke u kthyer ne shtepi. Nga redaksia, qe eshte afer TEG-ut deri afer trenit, mund te kem ndeshur nja 10 makina me shpejtesi sketerre.

Identikiti eshte thuajse i njejte. Shumica jane cerra nga keta cunat e baballareve me makina super te shtrenjta ose laca, qe ecin me shpejtesi edhe brenda rrugeve te qyteteve, ta bejne me drita te futen ne parakalim edhe ne rrethrrotullim. Ato dritat mund edhe te te nxjerrin nga rruga se te verbojne, por nuk eshte ky problemi.

Problemi eshte, i ndalon ndonjehere njeri keta? Se nuk ka mundesi qe ky soj te mos beje shkelje rrugore ashtu si ecin. Kur i ndalojne a u vene masa ndeshkuese?

Nuk e di dmth, por ajo qe di me siguri eshte se ti mund te jesh super i kujdesshem ne makine, por ne Shqiperi mund te vdesesh ne cdo moment. Per shkak te ketij soji.”-shkruan Klodian Tomorri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Kurrë më votime moniste në Shqipëri”/ Meta mesazh për zgjedhjet e 30 qershorit

Publikuar

-

Nga

Video-“Kurrë më votime moniste në Shqipëri”/ Meta mesazh për zgjedhjet e 30 qershorit

Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese iu drejtua Komisionit të Venecias, në lidhje me çështjen e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit 2019, ka ardhur një tjetër reagim nga presidenti Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se në 30 qershor u bënë votime moniste dhe sipas tij shqiptarëve shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 gusht 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 dhjetor 2020

“Në votimet moniste të 30 qershorit 2019, shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave, duke shkelur dhunshëm Demokracinë, Kushtetutën dhe Parimin Themelor të ekzistencës së Europës së Bashkuar ku duam të bëhemi pjesë.

Kurrë më votime moniste në Shqipëri!

Mjaftojnë dhe kaq pak fakte, për ta kuptuar kushdo.”-shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie nga kati i tretë i banesës/ Ndërron jetë 58-vjeçari  

Publikuar

-

Nga

I shpërthen granata duke punuar tokën/ Plagoset 39 vjeçari në Maliq

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lushnje, ku një 58-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi dyshohet se ka rënë nga kati i tretë i banesës, ku jetonte.

Sipas uniformave blu ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:35, në lagjen “Loni Dhamo”, Lushnjë, ndërsa viktima është shtetasi A. T., 58 vjeç.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE