Connect with Us

Dasmat përrallore dhe 17 VIP-at shqiptarë që u martuan në 2018-ën

Kryesore Show Biz

Dasmat përrallore dhe 17 VIP-at shqiptarë që u martuan në 2018-ën

Publikuar

-

Kurorëzimi me martesë është një hap i rëndësishëm për secilin prej nesh, pasi sjell fillimin e një kapitulli të ri në librin e jetës. Padyshim, në këtë ditë të shënuar, të gjithë dëshirojnë të ndajnë me personat e dashur gëzimin e madh. Ashtu si njerëzit jo publikë, edhe VIP-at shqiptarë kanë ndarë këtë vit lumturinë e tyre me miqtë, familjarët dhe jo vetëm. Dashur ose padashur, ceremonia e tyre është bërë kryefjala e mediave dhe ka marrë përmasa më të mëdha audience sesa ata mund ta kishin parashikuar.

Jona Spahiu

 

Më 10 qershor të këtij viti, moderatorja e njohur Jona Spahiu kurorëzoi me martesë dashurinë e saj me partnerin Frenkli Ymeri. Çifti mbajti një dasmë gjigante në Tiranë, ku ishin të ftuar jo vetëm miq e familjarë, por edhe personazhe të shumtë të showbizit. Gjithashtu, në muajin shtator Jona u bë nënë për herë të parë e vogëlushit që e pagëzuan me emrin e veçantë Raiden.

 

Stresi dhe Kejsi

Megjithëse të gjithë i dinin të fejuar, partnerja e reperit Stresi zbuloi javë më parë se në fakt çifti ishte celebruar me martesë, por nuk kishin bërë ende dasmën.

“Ne të martuar jemi, por nuk kemi bërë dasmë. Planet i kemi, por me kismet, sepse është pak vështirë. Unë kam familjen jashtë dhe Stresi është duke mbaruar albumin e fundit. Unë e mbështes në karrierë, por për të dy, ai duhet ta bëj këtë gjë, kur t’i mbyllë të gjitha dhe të bëhen letrat për të ikur jashtë do bëjmë dasmën.”- tregoi Kejsi për “Revista Who”.

Gjiko dhe Elita Rudi

Më 21 shtator të këtij viti, reperi i njohur Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi i dhanë fund beqarisë. Ata u kurorëzuan nga Kryetari i Bashkisë së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për të vazhduar më pas me një dasmë gjigante në njërin prej lokaleve të qytetit të Prishtinës. Vetëm disa ditë pas dasmës, çifti dha për fansat edhe lajmin e bukur se Elita është në pritje të ëmbël të fëmijës së tyre të parë.

Sara Hoxha dhe Ledion Liço

Më 10 gusht të këtij viti, trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha dhe moderatori i njohur Ledion Liço,kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre në një ceremoni gjigante buzë liqenit të Comos në Itali.

Në dasmë ishin të ftuar personazhe të njohur të showbizit shqiptar, të cilët udhëtuan drejt Italisë për të marrë pjesë në ceremoninë madhështore të Sarës dhe Ledionit

Afërdita Dreshaj

Në qershor të këtij viti, modelja  Afërdita Dreshaj kurorëzoi me martesë dashurinë e saj me sportistin çek, Jakub Kindl. Ceremonia e tyre madhështore u zhvillua në Miami, në një festë buzë detit, për të kaluar më pas në ambjentet e një restoranti luksoz ku kanë festuar me familjarë e miq deri në orët e para të mëngjesit.

Rona Nishliu

Këngëtarja e njohur e hitit “Sus”, Rona Nishliu, i dha fund beqarisë më 8 shtator të këtij viti me partnerin e saj nga Tirana, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur për publikun. Rona u martua në një ceremoni private larg syrit të mediave dhe ishte grimieri Arbër Bytyqi i cili publikoi i pari një foto të Ronës nuse, teksa mbante buqetën me lule në dorë.

Kledi Kadiu

Më 18 qershor të këtij viti, balerini i njohur Kledi Kadiu i dha fund beqarisë me partneren e tij franceze, Charlotte Lazzari, me të cilën ka edhe një vajzë. Çifti u martua me një ceremoni gjigante në periferi të Romës, buzë liqenit të Braçianos. Në dasmën e tyre morën pjesë figura të njohura të ekranit si Maria de Filippi, Ermal Meta, Ambeta Toromani, Klaudia Pepa etj.

LEXO EDHE:  Jo më emra të huaj, Vip-at që preferuan emra tipikë shqiptarë dhe domethënës për fëmijët e tyre

Eliza Dushku

Aktorja shqiptare me karrierë në Hollywood, Eliza Dushku, i dha fund beqarisë më 20 gusht të këtij viti me partnerin e saj 17 vite më të madh, tenistin Peter Palandija. Çifti mbajti një ceremoni larg syrit të mediave dhe ishte Fadil Berisha ai që publikoi i pari foto të Elizës e veshur me fustanin e bardhë të nusërisë, duke zbuluar lajmin e martesës.

Vilma Masha

Më 30 shtator të këtij viti, moderatorja e njohur Vilma Masha u kurorëzua me martesë me një ceremoni ku ishin të ftuar të afërm, miq dhe personazhe të njohur të ekranit. Fototdhe videot e para nga dasma e moderatores i publikoi Drini Zeqo, i cili ndau me ndjekësit momentin emocionues kur Vilma shkoi drejt Altarit e shoqëruar nga babai i saj.

Anduel Xhindi

Deputeti i Partisë Socialiste, Anduel Xhindi, i dha fund beqarisë në shtator të këtij viti me një super dasmë, festimet e së cilës nisën një javë para ditës së ceremonisë. Në festën e tij ishin të ftuar figura të njohura të politikës, si Tom Doshi, Ulsi Manja, Fatmir Xhafaj etj. Në dasmën e Xhindit ishin mbi 450 të ftuar.

Enis Bytyqi

Në gusht të këtij viti, këngëtari i njohur Enis Bytyqi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me partneren e tij Rinën, me të cilën ishte prej shumë kohësh në një lidhje. Ishte vetë Enisi ai që publikoi në Instastory disa foto e video nga dita e rëndësishme e jetës së tij.

Valon Berhami

Futbollisti i njohur shqiptar i cili luan me Kombëtaren e Zvicrës, Valon Berhami, u martua më 11 korrik të këtij viti me sportisten e njohur Lara Gutin. Çifti mbajti një ceremoni private ku ishin të ftuar vetëm miqtë dhe familjarët e tyre. Lajmin e martesës e dha vetë Valoni nëpërmjet një fotoje nga dasma në profilin e tij në Instagram.

Aida Bajraktari

Në fund të muajit qershor të këtij viti, moderatorja e njohur e “Digitalb”, Aida Bajraktari, u kurorëzua me martesë me partnerin e saj prej disa vitesh, Gentin. Çifti organizoi një dasmë të madhe tradicionale, ku ishin të ftuar edhe stafi i “Fiks Fare”, pasi Aida dikur ishte velina e parë e “Fiksit”.

Arbnor Fejzullahu

Më 8 qershor të këtij viti, mbrojtësi i Partizanit, Arbnor Fejzullahu, i dha fund beqarisë duke u martuar me partneren e tij, Fatlindën. Lajmin e bëri të ditur vetë futbollisti, i cili publikoi në rrjete sociale një foto me vajzën që i kishte rrëmbyer zemrën.

Elis Bakaj

Ish-lojtari i njohur i Kombëtares Shqiptare, Elis Bakaj, i ka dhënë fund beqarisë në qershor të këtij viti me modelen rumune Andrea Alexandra Constantin. Çifti ishin të lidhur për më shumë se 6 vjet dhe mbajtën një ceremoni me 200 të ftuar, ku ndërthureshin traditat shqiptare dhe ato rumune.

Klejvis Saliaj

Moderatori i njohur i “Vizion Plus”, Klejvis Saliaj, i dha fund beqarisë me partneren e tij Anjezën më 25 nëntor të këtij viti. Të ftuar në dasmën e tij ishin personazhe të njohur të showbizit, të cilët kanë festuar me çiftin deri në orët e para të mëngjesit.

Sezgin Curri

Më datën 9 shtator të këtij viti, vokalisti i grupit “Offchestra” është martuar në Prishtinë në një ceremoni private larg syrit të mediave. Ai kishte mbledhur miq e kolegë të shumtë, të cilët kanë publikuar fragmente nga dasma në Instastoryt e tyre. Vetë reperi ndau me ndjekësit në profilin e tij pamje nga ceremonia, ku zbuloi për herë të parë edhe partneren që i ka rrëmbyer zemrën, Teutën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Nga Alketa tek Luana, këto janë VIP-et që nuk u bënë pjesë e sfidës ”para 10 vitesh”

LEXO EDHE:  Fotot nga dasma/ Nis ceremonia e dasmës së Marinës dhe Getoarit

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Çfarë të veshim?! Problemi më i madh në dasmat gjatë dimrit

LEXO EDHE:  Jo më emra të huaj, Vip-at që preferuan emra tipikë shqiptarë dhe domethënës për fëmijët e tyre

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Jo më emra të huaj, Vip-at që preferuan emra tipikë shqiptarë dhe domethënës për fëmijët e tyre

LEXO EDHE:  I dhanë fund beqarisë, dasmat më të bujshme shqiptare të 2018-ës

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: