Kjo është përzierja që duhet të pini, nëse dëshironi të humbni peshë – CNA
Connect with us

Life Style

Kjo është përzierja që duhet të pini, nëse dëshironi të humbni peshë

Publikuar

-

Lëngu i karrotes është një zgjedhje shumë e mirë për ata që duan të bien në peshë, veç kësaj ai është dhe shumë ushqyes për trupin tonë.

Të  gjitha elementet që përdoren në këtë përzierje përmbajnë vlera ushqyese, si dhe shërbejnë për të eleminuar yndyrën e tepërt. Karrota është e pasur në fibra, ndërsa uji ka veti depurative dhe detoksifikuese, ndërsa limoni është një burim i pazvendësueshëm i vitaminës C. Kjo përzierje është perfekte për shkrirjen e dhjamit si dhe për vënien në funksion optimal të metabolizmit.

LEXO EDHE:  Vuan nga sëmundjet e zemrës?/ Atherë këto ushqime nuk duhet t'i fusësh në gojë

Përbërja

4 Karrota

1 Limon

Ujë natyral

Vendosni fillimisht karrotat në frulato, më pas shtoni ujin dhe në fund limonin. Përzierjes mos i shtoni sheqer as ndonjë ëmbëlsues tjetër./Cna.al

 

 

Aktualitet

KUJDES! Këto shenja të horoskopit do të përballen me sfida të vështira në ditët e ardhshme!

Publikuar

-

Shenjat e zodiakut do të përballen me sfida në ditët në vijim. Kjo mund t’i komplikojë gjërat në fillim, por është e rëndësishme të mbani mend se do të merrni informacione të rëndësishme nga universi që do të ndihmojnë evolucionin tuaj.

Peshqit- Mmund të ndiheni pak të frikësuar nga disa ndryshime, por ju duhet të zhdukni frikën dhe të përballeni me sfidat. Ka ardhur koha për të zbuluar forcën e madhe shpirtërore që keni dhe për të ndaluar shpenzimin e energjive, në dramat dhe situatat e së kaluarës. Pyesni veten se çfarë ju duhet me të vërtetë në jetën tuaj.

Peshorja- Javë për të mos u dorëzuar dhe për të marrë frenat e problemeve tuaja. Kur godet pasiguria, duhet të kujtojmë se çdo gjë mund të korrigjohet dhe të kapërcehet. Ju do të ndjeni se mund ta gjeni zgjidhjen për shqetësimet dhe duhet të ndiqni instinktet tuaja, duke përdorur gjithmonë aftësinë tuaj për të ndërmjetësuar në situata.

LEXO EDHE:  Vuan nga sëmundjet e zemrës?/ Atherë këto ushqime nuk duhet t'i fusësh në gojë

Luani- Javë e madhe e ndryshimeve, sidomos në jetën tuaj profesionale. Do të jetë një moment i pakëndshëm, por gjithashtu shumë i rëndësishëm për vendosjen e disa qëllimeve. Mundohuni të mendoni pozitivisht dhe të largoheni nga energjitë e këqija. Gjithashtu mos harroni të mos këmbëngulni në marrëdhëniet toksike dhe njerëzit që kanë treguar tashmë mungesën e tyre të besnikërisë.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Këto janë risitë që “WhatsApp” do të sjellë përgjatë këtij viti

Publikuar

-

Gjatë vitit 2019 aplikacioni WhatsApp do të përditësohet me disa funksione të reja.

Kyçja përmes shenjave të gishtërinjve

Prej kohësh spekulohet për një sistem të kyçjes në aplikacion me shenjat e gishtërinjve. Sa herë që do të përpiqeni të hapni aplikacionin dhe të shikoni mesazhet në ekran do t’u kërkohet që të vendosni shenjën e gishtit. Ky funksion mund të çaktivizohet manualisht.

 WhatsApp Dark Mode

Ky funksion do të jetë tepër i dobishëm gjatë bisedave në orët e vona të natës me miqtë dhe familjen tuaj. Automatikisht identifikon kur fikni dritat dhe kalon në faqe më të errët. Më së shumti nga ky funksion përfitojnë sytë tuaj.

LEXO EDHE:  Vuan nga sëmundjet e zemrës?/ Atherë këto ushqime nuk duhet t'i fusësh në gojë

Mesazhet audio

Ky funksion fantastik është i dobishëm për ata që komunikojnë shpesh me audio. Automatikisht do të luajë mesazhin tjetër audio pasi të ketë përfunduar ekzistuesi. Kështu nuk pse të shtypni mesazhin tjetër audio pasi të ketë përfunduar i pari.

Paraqitja e videove tek njoftimet

Ky funksion tregon një paraqitje të shkurtër të një video që mund tju kenë dërguar direkt nga paneli i njoftimeve. Kujtojmë se versionet aktuale të WhatsApp japin paraqitje vetëm të imazheve dhe GIF në panelin e njoftimeve. Funksioni vlen edhe për videot e YouTube. Gjithashtu mund të luani video direkt nga aplikacioni WhatsApp pa shkuar në aplikacionin YouTube

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

I coptohet zemra në çdo lidhje/ Këta janë fatzinjtë e zodiakut

Publikuar

-

i coptohet zemra ne cdo lidhje

Binjakët

Janë ëndërrimtarë, kur hyjnë në një lidhje ëndërrojnë momente të lumturisë ekstreme, por me gjithë këtë fantazi mund të ndjehen keq kur t’i duhet që të përballen me realitetin.

Gaforrja

Janë të ndjeshëm, ndaj mund të vuajnë shumë në dashuri. Lidhen shpejt me njerëzit dhe i japing shumë dashuri personit të zemrës. Mund të vuajnë sepse jo çdo gjë mund të shkojë sipas parashikimit.

LEXO EDHE:  Vuan nga sëmundjet e zemrës?/ Atherë këto ushqime nuk duhet t'i fusësh në gojë

Virgjëresha

Janë të kujdesshëm kur vjen fjala tek jeta e tyre romantike, por mund të lëndohen shumë duke dhënë tepër nga vetja e duke mos marrë asgjë nga partneri.

Peshorja

Peshoret janë romantikë dhe kjo mund ti sjellë shumë vuajtje e trishtim kur vjen fjala tek lidhjet romantike. Shkojnë shpesh pas dashurive të pamundura dhe fillojnë drama të kota duke e bërë këtë./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Kosova & Rajoni18:53 - 22 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Media gjermane zbulon datën e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Arritja e marrëveshjes, midis Serbisë dhe Kosovës, ka tërhequr vëmëndjen e mediave europiane dhe atyre ndërkombëtare . Më të angazhuar...

Aktualitet18:06 - 22 Shkurt, 2019

Grushti i shtetit/ Rikthehen arrestimet masive në Turqi

Qindra ushtarakë janë venë nën pranga gjatë ditës së sotme, pasi më parë policia ka kryer bastisje nëpër shtëpitë e...

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Trending

Read previous post:
“Luftove fort me atë sëmundje të mallkuar!”/Ndahet nga jeta gazetarja e kronikës pas sëmundjes së rëndë

Sot është një ditë e trishtë për median shqiptare, pasi raportohet për ndarjen nga jeta të gazetares së kronikës, Sonila...

Close