Xhenetin e keqtrajtojnë në burg/ Ja çfarë do të ndodhë sot  – CNA
Connect with us

Aktualitet

Xhenetin e keqtrajtojnë në burg/ Ja çfarë do të ndodhë sot 

Publikuar

-

Xhenetin e mbyllin në qeli. Xhenet proteston arrestimin e saj, gjë që acaron të burgosurat e tjera. Kaja ka ndjerë mungesën e Xhavidanit prej vitesh që ka qenë në burg. Selim nuk i përgjigjet telefonatave të prindërve dhe ata shqetësohen se mos i ka ndodhur diçka. Selim zgjohet me Melisën e zhveshur në gjoksin e tij.
Melisa lë Selimin të nënkuptojë se kanë kaluar natën bashkë edhe pse ajo është përpjekur ta ndalojë. Selimin e vret ndërgjegjia dhe i kërkon falje Melisës. Melisa shtiret si e lënduar nga fakti që Selim nuk kujton asgjë. Xhenetin e vënë në lojë të burgosurat e tjera. Selim i inatosur me veten mbyllet në banjo dhe plagos veten. Melisa nxit Selimin që të lidhet me të pas asaj që ka ndodhur. Selim këmbëngul se ata janë vetëm miq. Melisa largohet e nxehur nga shtëpia e tij.

Orhan siguron Selmën se mund të gjejnë një mënyrë për të ndryshuar testamentin. Të burgosurat e tjera detyrojnë Xhenetin që të merret me gatimin dhe larjen e enëve në qeli. Mukades është e shqetësuar për gjendjen e Xhenetit në burg dhe ndihet fajtore për faktin që nuk është përkujdesur dot për të. Xhenetit i heqin dyshekun duke e detyruar të flejë në dërrasa.

Selim shkon pranë shtëpisë së Xhenetit për t’u takuar me të. Ai fillon të menojë se Xhenet i ka fshehur të vërtetën për ta mbrojtur dhe e vret ndërgjegjegjia për tradhëtinë që i ka bërë Xhenetit. Ai nuk e merr guximin të trokasë në derë. Policia bën kontrollin e mëngjesit në qeli dhe kupton se e kanë lënë Xhenetin të flerë në dërrasa. Ajo rifiton shtratin e saj. Xhenet vë re se një prej të burgosurave ka fshehur një armë.

LEXO EDHE:  Xhenet mëson se Kaja është babai i saj, ja ç’do ndodhë sot

Arzu i tregon Melisës se Riza i ka dhuruar edhe asaj një përqindje të aksioneve. Melisa i kthehet kundër Orhanit. Orhan i shpall të hapur sfidën Melisës dhe Arzus. Të burgosurat i lagin dyshekun Xhenetit. Xhenet ngre zërin kundër tyre dhe ato fillojnë ta dhunojnë fizikisht. Policia pyet Xhenetin mbi atë që ka ndodhur, por ajo nuk tregon asgjë.

Mukades i shkon Xhenetit për vizitë. Xhenet nuk i tregon Mukadesit për ato që kanë ndodhur. Mukades planifikon t’i kërkojë ndihmë Selimit për situatën ku ndodhet Xhenet. Xhenet dyshon se Sellim nuk ka për ta ndihmuar edhe pasi të mësojë për arrestimin e saj. Kaja i shkon Mukadesit në shtëpi për ta pyetur rreth Xhavidanit, por nuk takohet dot me Mukadesin.

Orhan i ofron Arzus t’i shesë aksionet e saj. Arzu nuk pranon dhe Orhan e kërcënon. Mahir hidhet në mbrojtje të Arzus duke e trajtuar atë si bashkëshorten e tij. Orhan vë në lojë Mhirin duke i thënë se e do Arzun për para. Mahir dhe Orhan përleshen fizikisht, ndërsa Melisa dhe Arzu i ndajnë. Melisa kërcënon Orhanin. Mahir i ofron mbështetje Arzus. Arzu nuk pranon ndihmën e Mahirit, duke i kujtuar atij çështjen e divorcit. Melisa nxehet me Arzun për faktin që sillet ftohtë me Mahirin.

Aktualitet

Foto-Tirana nga lart/ Protestë madhështore para Ministrisë së Arsimit

Publikuar

-

By

Mijëra të rinj dhe të reja janë mbledhur sot në një tubim madhështar para Ministrisë së Arsimit.

Si asnjëherë tjetër gjatë këtyre 28 viteve, rrugët e Tiranës janë “pushtuar” nga të rinjtë në një protestë paqësore, dhe larg flamujve të politikës.

Studentët i kanë drejtuar 8 kërkesa qeverisë, kanë larguar çdo elementët partiak nga protesta duke mos pranuar politizim dhe i kanë lënë qeverisë ultimatum për plotësimin e kërkesave deri në orën 16:00 të ditës së sotme.

LEXO EDHE:  Xhenet mëson se Kaja është babai i saj, ja ç’do ndodhë sot

Për më tepër, shikoni fotot e mëposhtme:

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pranoi mashtrimin me tenderin e Unazës/ Deputeti i përgjigjet Gjiknurit

Publikuar

-

By

Pas deklaratës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri, i cili pranoi se firma DH Albania që kishte fituar tenderin kishte bërë falsifikim dokumentash jashtë territorit shqiptar, ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Shehaj shkruan se Gjiknuri dhe kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro, ndryshe nga ç’pretendojnë kanë qenë në dijeni të kompanisë fantazmë, por hiqen si ‘idiotë publikë’, për të mos dalë si hajdutë të rëndomtë.

“Damian Gjiknuri pretendoi sot se ai dhe ARRSH-ja kanë negociuar e nënshkruar një kontratë 18 milionë euro pa takuar asnjë njeri tjetër veç administratorit fallco 26 vjeçar, i cili nuk e ka haberin as nga punimet publike dhe as kontratat publike, dhe ata nuk paskan dyshuar për asgjë?! Gjiknuri pretendoi, gjithashtu, se ai dhe OST-ja kanë negociuar dhe kanë nënshkruar një kontratë tjetër 12 milionë euro përsëri me të njejtin amator 26 vjeçar dhe as këta nuk kanë dyshuar dhe kuptuar asgjë?!

LEXO EDHE:  Xhenet mëson se Kaja është babai i saj, ja ç’do ndodhë sot

Po çfarë ministrie dhe institucionesh janë këto? Institucione shtetërore apo kioska rruge? Në të vërtetë, Gjiknuri dhe dy drejtorët e mëdhenj të ARRSH-së dhe OST-së janë thjesht shërbëtorët e përdorur nga Edi Rama për të vjedhur dhe pastruar paratë 30 milionë euro. Por tani që u kapën duke vjedhur, ata kanë zgjedhur që më mirë të duken idiotë në publik, se sa të dalin ashtu siç janë: hajdutë të rëndomtë e të paskrupuj”,- shkruan Shehaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kamion me drogë në kufi/ Arrestohet drejtuesi, kërkohet një tjetër

Publikuar

-

By

Policia kufitare e Durrësit ka kapur një kamion, i cili po transportonte 5 kg e 300 gr lëndë narkotike.

Në  pranga ka rënë drejtuesi i mjetit shtetasi T.H 31 vjeç, ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi E.H.

Në ngarkim të shtetasve të mësipërm materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve “në bashkëpunim parashikuar në nenin 283/a/2 të Kodit Penal.

Po ashtu nga po këto autoritet janë kapur tre shtetas të huaj që po tenmtonin të kalinin kufirin drejt Italisë me dokumente të falsifikuara. Policia ka arrestuar shtetasit V.E, 30 vjeç, banues në Turqi, S.A, 43 vjeç, banues në Turqi dhe R.A, 32 vjeçe, banuese në Filipine.

LEXO EDHE:  Xhenet mëson se Kaja është babai i saj, ja ç’do ndodhë sot

Në ngarkim të shtetasve të mësipërm materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave” parashikuar në nenin 189 të Kodit Penal./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:24 - 10 Dhjetor, 2018

Mesazhi i Ambasadës së SHBA/ Zhvilloni proces të lirë zgjedhor për KLP dhe KLGJ

Ambasada Amerikane në Tiranë ka kërkuar që sistemi i drejtësisë në vend të jetë tërësisht funksional. Në një postim në...

Aktualitet18:38 - 10 Dhjetor, 2018

Ndryshimet klimatike/ Jepet alarmi në Poloni: Bota përballet me një krizë të madhe

Në Poloni u zhvillua një Samitin për Klimën organizuar nga Kombet e Bashkuara. Gjatë këtij Samiti është dhënë alarmi se...

Aktualitet17:11 - 10 Dhjetor, 2018

Artan Fuga hedh akuza të forta/ Zbulon kush po rrjep studentët

Për akademikun dhe profesorin e  njohur, Artan Fuga, Bordit të Menaxhimi të Universiteteve janë ata që po rrjepin pedagogë e...

Aktualitet16:26 - 10 Dhjetor, 2018

Protesta në Kavajë e Shkodër/ Shoferët kundër çmimit të karburantit

Shoferët në qytetin e Kavajës dhe të Shkodrës kanë bllokuar rrugët dhe janë  duke protestuar për çmimin e  lartë të...

Aktualitet15:35 - 10 Dhjetor, 2018

Amnistia/ Të dënuarit në Burrel, letër Ministrisë së Drejtësisë

Plot 55  të dënuar në burgun e Burrelit i kanë dërguar sot një letër Ministrisë së Drejtësisë, për shkak të...

Aktualitet13:37 - 10 Dhjetor, 2018

70 vjet zyrtarizim i të drejtat të njeriut/ Çpo ndodh me lirinë e barazinë

70 vjet Deklarata Universale për të Drejtat e Njeriut. Në celebrimin e përvjetorit, Michelle Bachelet, Komisarja e Lartë e OKB...

Aktualitet13:37 - 10 Dhjetor, 2018

Foto- Studentët vijojnë protestën/ Tubim masiv para Ministrisë së Arsimit

Pavarësisht ftesës së Ramës për dialog, studentët nuk tërhiqen por vijojnë të qëndrojnë duke protestuar në mënyrë paqësore para Ministrisë...

Aktualitet22:38 - 9 Dhjetor, 2018

Zëri i Amerikës/ Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, organizatat e shoqërisë civile në Kosovë thonë se edhe gjatë vitit 2018, me gjithë përmirësimet...

Aktualitet19:51 - 9 Dhjetor, 2018

Protestat/ Franca-Trump: Mos ndërhy në çështjet tona të brendshme

Ministri i Jashtëm i Francës i bëri thirrje Presidentit amerikan Donald Trump të dielën, që të mos ndërhyjë në politikën...

Aktualitet18:27 - 9 Dhjetor, 2018

“Merkeli mbetet kancelare”

E vogël përparësia, me të cilën u zgjodh Annegret Kramp-Karrenbauer kryetare e re e CDU-së. E besuara e Merkelit duhet...

Aktualitet18:01 - 9 Dhjetor, 2018

Protesta e Astirit/ Basha: Policia po ushtron dhunë ndaj banorëve

Banorët e zonës së Astirit kanë dalë sërish pasditen e sotme në protestë për të mos lejuar shembjen e banesave...

Aktualitet17:31 - 9 Dhjetor, 2018

Përfundon protesta e studentëve/ Nesër sërish para Ministrisë së Arsimit

Sapo është mbyllur protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit. Pas refuzimit që i bënë ftesës për dialog nga kryeministri...

Aktualitet15:16 - 9 Dhjetor, 2018

Studentët shkresë Ramës e Ruçit/ Kërkesat të panegociueshme

Këshillat studentorë i kanë drejtuar një letër kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit Gramoz Ruci, Ministrisë së Arsimit dhe Universiteteve...

Aktualitet14:55 - 9 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj kërkesë studentëve/ Qëndroni të pastër, jo si ata të 90-ës

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit ditën e sotme i është bashkuar, edhe artisti Robert Aliaj. Duke folur para...

Aktualitet14:37 - 9 Dhjetor, 2018

Protesta në Bruksel/ Arrestohen 400 persona

Pas Parisit protesta të dhunshme kanë nisur edhe në Bruksel. Mësohet se më shumë se 400 njerëz janë arrestuar pas...

Aktualitet08:45 - 9 Dhjetor, 2018

Video-Kaos nga protestat në Paris/ Kulla Eifel dhe muzetë qëndrojnë të mbyllura

Protesta  e  ‘jelekëve të verdhë’ në Paris është përshkallëzuar. Mësohets e Kulla Eifel, dyqanet, restorantet dhe muzetë vijojnë të qëndrojnë...

Aktualitet17:39 - 8 Dhjetor, 2018

Media e huaj tregon skandalin/ Shqipëria publikon të dhëna të agjentëve sekretë

“The Independent” ka bërë publike një skandal të Shqipërisë që rrezikon sigurinë e vendit dhe atë ndërkombëtare. Në raportimin e...

Aktualitet16:56 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta te Bregu i Lumit/ Banori: Shtëpitë tona nuk i lëmë pa gjak

Banorët e “Bregut të Lumit” kanë nisur sërish sot protestën e tyre për mbrojtjen e banesave nga shembja për ndërtimin...

Aktualitet15:46 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studenti: Zyrtarët e Ministrisë së Arsimit na provokuan

Një student i Fakultetit të Ekonomisë ka folur në studion e Report Tv për protestën dhe kërkesate tyre ndaj Ministrisë...

Aktualitet15:14 - 8 Dhjetor, 2018

Foto-Përleshje gjatë protestave në Paris/ Policia hedh gaz lotsjellës

Policia franceze hodhi gaz lotsjellës të shtunën mbi protestuesit me “jelekë të verdhë” në Champs Elysees. Demonstruesit po protestojnë kundër...

Aktualitet15:00 - 8 Dhjetor, 2018

Foto/ Përurohet në Vjenë romani në gjuhën gjermane “1803” i autorit Besim Xhelili

Shkrimtari nga Tetova me banim në Vjenë të Austrisë Besim Xheli, të premten në mbrëmje, më 7 dhjetor 2018,  në...

Aktualitet14:02 - 8 Dhjetor, 2018

Vlerësimi i ARRSH/ Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza e Madhe

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të...

Aktualitet12:45 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta/ Policia kordon për ndarjen e banorëve të Astirit nga studentët

Protestës së studentëve për uljen e tarifave të studimit para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar edhe banorët e zonës...

Aktualitet00:01 - 8 Dhjetor, 2018

Zvicra injoron ultimatumin e BE-së, për firmosjen e traktatit të bashkëpunimit

Qeveria zvicerane do të konsultojë me agjentët e brendshëm të energjisë, një projekt-traktat që përcakton lidhjet me Bashkimin Evropian, duke...

Aktualitet23:58 - 7 Dhjetor, 2018

Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

Nga Natalie Nougayrède Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një...

Aktualitet22:42 - 7 Dhjetor, 2018

I ftohti ekstrem ‘pushton’ Kinën/ Jep alarmi i kuq

Në Kinë është dhënë alarmi i kuq se dimri i këtij viti, do të jetë më i ftoht se kurrë...

Aktualitet22:23 - 7 Dhjetor, 2018

Mes lotëve, Merkel mesazh politikës/ Koha për një kapitull të ri

Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg, ku do të zgjidhet pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel,...

Aktualitet11:53 - 7 Dhjetor, 2018

“Luftove fort me atë sëmundje të mallkuar!”/Ndahet nga jeta gazetarja e kronikës pas sëmundjes së rëndë

Sot është një ditë e trishtë për median shqiptare, pasi raportohet për ndarjen nga jeta të gazetares së kronikës, Sonila...

Trending

Read previous post:
Video-Bush përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës/ Im atë na dha besim

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush, u përlot teksa mbante fjalimin e lamtumirës për të atin,...

Close