Video-Fiks Fare paralajmëron skandalin/ Mësuesja braktis fëmijët më aftësi ndryshe – CNA
Connect with us

Aktualitet

Video-Fiks Fare paralajmëron skandalin/ Mësuesja braktis fëmijët më aftësi ndryshe

Publikuar

-

Mbrëmjen e sotme në emisionin Fiks-Fare do transmetohet një tjetër skandal.

Këtë herë në skandal është përfshirë një mësuese për fëmijët me çrregullime të spektrit autik.

Pasi ka marrë raport fiktiv, me ndihmën e drejtorit të shkollës, ajo  kaloi nga mësuese fillore në mësuese ndihmëse, duke lënë kështu fëmijët me çrregullime të spektrit autik dy muaj pa mësim./CNA.al

Aktualitet

Festë tek ekipi zikaltër/ Gjykata rrëzon kërkesën e Juventusit dhe “rishpall” Interin kampion

Publikuar

-

By

Juventus-Inter dhe “Scudetto” 2006: Gjykata Supreme ka mbyllur çështjen. Interi e ka fituar atë. Shkalla e fundit e gjykimit njoftojnë se lidhur më “grindjen” e cila zgjati 12 vjet, çdo gjë ka përfunduar.

Këto ishin kohët e “Calciopoli”, dënimi ishte i madh për Juventusin duke e rrëzuar atë automatikisht në Serinë B dhe duke i hequr dy kampionatet e fituara në vitet 2005 dhe 2006. I pari iu caktua për këtë arsye edhe nuk iu dha, i dyti i caktuar për Interin për një sërë arsyesh.

Ka folur rreth kësaj çështje ish-presidenti i Interit, Morati ku ka thënë: “Të gjithë jemi të rregullt, tani Juventusi e pranon. Çdo gjë është e rregullt, pasojat e asaj çfarë ndodhi, por gjithsesi është gjithmonë një mburojë e sigurt, tani juvetinët duhet të pranojnë këtë fakt”.

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks-Fare/ Universitet me laboratorë dhe aparatura kineze, të kohës së diktaturës

Gjykata do të thotë se kampionati 2005-2006 do ti caktohen Interit, por Morati ka shtuar: “Isha i sigurt, A kamë bërë paqe me Anjelin? Ne gjithmonë kemi qenë miq, ne e themi këtë sepse kjo ndjenjë është më shumë se publike tashmë”- ka përfunduar ish presidenti i Interit.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Di Caprio kthen mbrapsht trofeun e “Oscars”/ Arsyeja është e pabesueshme

Publikuar

-

By

Ndër vite aktori i famshëm hollivudian Leonardo Di Caprio ka qenë i nominuar 5 herë si kandidat për një çmim “Oscar” dhe pas shumë përpjekjesh arriti të rrëmbejë një të tillë.

Në vitin 2016, 44-vjeçari fitoi një “Oscars” si aktori më i mirë mashkull për filmin “The Revenant” por së fundmi u detyrua që ta kthente mbrapsht kupën që i’u dha nga Marlon Brando.

Ky i fundit është vlerësuar me këtë kupë në vitin 1954 për “On The Waterfront”. E njejta kupë i është dhuruar Di Caprios nga Red Granite si shenjë falenderimi për punën e tij në “The Wolf Of The Wall Street”. Kjo kupë është prodhuar nga Jho Low i cili momentalisht është duke u hetuar për mashtrim.

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks-Fare/ Universitet me laboratorë dhe aparatura kineze, të kohës së diktaturës

Deri në fund të hetimit të tij të gjitha kupat e “Oscars” do të sekuestrohen, pasi tashmë janë pjesë e hetimit në lidhje me mashtrimin e inestimeve.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Renditja e kampionateve në Europë/ Nuk do ta besoni se në cilin vend pozicionohet Superliga shqiptare

Publikuar

-

By

Edhe pse këtë vit Superliga shqiptare duket sikur e ka rritur disi nivelin e saj në krahasim me vitet e tjera, sërish nuk mjafton për t’u krahasuar me kampionatete vendeve fqinje, për të mos thënë kampionatet kryesore në Europë.

Se fundmi të dhënat e përditësuara të qeverisë së futbollit kontinental e vendosin Kategorinë Superiore në një pozicion jo të mire, pikërisht në vendin e 36-të.

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks-Fare/ Universitet me laboratorë dhe aparatura kineze, të kohës së diktaturës

Shqipëria ndodhet pas Maqedonisë dhe Moldavisë, pasi ka në total 7500 pikë, diçka e cila llogaritet nga paraqitja e skuadrave në Champions dhe në EuropaLeague në 5 sezonet e fundit.

Ndërkohë top 5 kampionatet më të forta vazhdojnë të mbeten Premier Liga, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Aktualitet14:22 - 12 Dhjetor, 2018

Studenti i përgjigjet Ramës/ O babi investo te arsimi im

Një student i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim të tij e krahasoi qeverinë me prindërit...

Trending

Read previous post:
Zhduket gruaja në Fier/ Familja apel për ndihmë

Një grua 56 vjeçe nga qyteti i  Fierit rezulton e zhdukur prej 24 orësh. Shtetësja Liljana Tafa nga fshati Zhupan...

Close