Nëse dëshironi të humbni peshë, mos harroni të pini sa më shumë ujë – CNA
Connect with us

Fashion

Nëse dëshironi të humbni peshë, mos harroni të pini sa më shumë ujë

Publikuar

-

Mbi të gjitha, duhet të kuptoni se trupi ynë përbëhet nga 70 % ujë. Uji është shumë i rëndësishëm për trupin tonë, mund të jetojmë shumë kohë pa ushqim,por jo pa ujë.

Uji është shumë i rëndësishëm për çdo dietë apo rregjim ushqimor, që ndjekim për të humbur peshë. Ekuilibri hormonal i trupit tonë varet nga raportet e ujit në trupin tonë, këto raporte janë vitale edhe për organet e brendshme të trupit tonë si dhe për humbjen në peshë.

LEXO EDHE:  Horoskopi,ja si do të jetë viti 2019 për shenjat

Nuk ekziston një formulë magjike që rregullon proceset natyrale të organizmit, ndaj vetëm konsumi i ujit nuk do të sjellë humbjen e peshës së dëshiruar, nëse dëshironi të humbni peshë duhet mendoni edhe për ndryshime të tjera.

Nëse dëshironi të humbni peshë nuk duhet të mjaftoheni vetëm me konsumin e ujit, duhet të ndiqni një rregjim ushqimor të shëndetshëm si dhe duhet të bëni ushtrime fizike./Cna.al

Fashion

Vëmendje!!! Këto janë trendet e papara të modës që rikthehen në 2019-ën

Publikuar

-

Viti 2019 pritet të jetë shumë interesant, pasi trendet më popullore të modës do të rikthehen sërish! Dhe e kemi fjalën për pantallonat e shkurtra, në ngjyrë neoni, kombinimi i të kuqes me rozën, si dhe veshjet e lara në bojë.

Le t’i marrim një e nga një:

Të lara në bojë

Nëse i keni ruajtur veshjet e lara në bojë nga gjimnazi, është momenti t’i nxirrni nga dollapi. Kaia Gerber e bëri të qartë në pasarelë se do të fiksohemi me këtë trend gjatë 2019-ës!

Pantallonat e shkurtra

Fiksimi i Kim Kardashian! Pantallonat e shkurtra i shohim kudo në “Instagram”, duke filluar nga familja Kardashian deri tek modelet në pasarelë. Ndaj bëni mirë të mësoheni, sepse duhet veshur patjetër.

Palltot e tejdukshme plastike

Ky trend bërtet qartë: “Mos lejo që asnjë ditë me shi, të heqë madhështinë e veshje”. Ndaj kjo foto e përshkruan më së miri!

Ngjyra e kuqe

Ngjyra e kuqe do të na torturojë gjatë 2019-ës, pasi do e shohim kudo! Ashley Graham e nisi lojën me këtë imazh gjatë pasarelës së “Prabal Gurung”.

LEXO EDHE:  Bananja ju shpëton nga këto sëmundje

Ngjyrat e neonit 

Bëhuni gati të ndriçoni sepse nuk do të jeni më të padukshëm! Gjatë 2019-ës, nuk do të shpëtojmë dot prej neonit.

Kombinimi i së kuqes me ngjyrën rozë

Askush nuk heq dot dorë nga ky kombinim! Do të na zbukurojë ditët me diell dhe ndriçojë ditët me shi!

Kombinimi i së bardhës me të zezën

Tanimë, fushën e shahut do e kemi të preferuar gjatë 2019-ës sepse do e mbajmë veshur! Kombinimi i kuadrateve të bardhë dhe ato të zinj, duken ideale!

Printet e leopardit

Jo, nuk do të shpëtojmë kurrë nga ky trend! Madje do të vishen të gjithë nga koka deri tek këmbët me printin e leopardit.

Printet e zebrës

Kur të gjithë të lodhemi nga printi i leopardit, do të përqafojmë trendin më të ri, atë të zebrës!

Kostumet

Kostumet janë rikthyer fuqishëm përgjatë dy viteve të fundit, por gjatë 2019-ës do të shfaqen krejtësisht ndryshe! Ngjyra, printe dhe modele krejtësisht të reja, do të na e bëjnë të pamundur t’i rezistojmë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

Publikuar

-

Trendet e vjeshtës dhe dimrit 2018-2019 u prezantuan kohë më parë nga pasarelat e modës në botë. Disa prej tyre u përqafuan menjëherë nga publiku dhe pushtuan rrjetet sociale. Po ashtu ato prezantohen aq mirë dhe në kombinime të veçanta nga VIP-at shqiptarë.

Xhupa dhe xhaketë voluminozë

Është koha për veshje të rehatshme dhe ne jemi shumë të lumtur për këtë. Xhaketa dhe xhupa të mëdhenj, voluminozë janë shumë të përshtatshëm edhe për në ditët e acarta. Luana Vjollca dhe Xhensila Myrtezaj i kanë kombinuar me atlete dhe duken mjaft mirë!

Pellushët e lëkurës dhe veshje me printe kafshësh
Në shenjë solidarizimi dhe mbrojtjes së kafshëve, trendi i ri i pellushëve është “fake fur”. Madje diçka e re janë dhe ato me lëkurë deleje, në forma dhe ngjyra të ndryshme.

LEXO EDHE:  Bananja ju shpëton nga këto sëmundje

Teminat dhe veshjet me shkëlqim
Fundet apo fustanet me temina janë zgjedhja më “in” për mbrëmjet tuaja. Kryesisht në gjatësinë nën gju, blogeret e njohura e kanë përqafuar si trend.

Ngjyra fosforeshente
Përkahë veshjeve me shkëlqim, edhe ngjyrat fosforeshente tentojnë të thyejën ftohtësinë e dimrit.

Thekët apo detajet me pupla
Në mënyrë që një veshje të mos jetë “e mërzitshme” mjaftojnë disa detaje të vogla thekësh apo puplash.

Hologram

Epo Beatrix Ramosaj është një hap më para me trendin që quhet “hologram”. Materialet me shkëlqim të lartë dhe reflektuese të japin idenë futuristike.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Detaji që ndajnë çantat e këtij sezoni është thjesht fantastik

Publikuar

-

Këtë sezon, dizenjot më në modë të çantave kanë të gjitha një detaj të përbashkët. Mbyllja me kapak është ajo që i diferencon dhe i bën këto çanta të jenë ndër më të kërkuarat ndonjëherë.

Shtëpitë e njohura të modës kanë nxjerrë në treg krijimet e tyre, për të gjitha ato vajza që duan të pasurojnë garderobën me një çantë të tillë, ose që nuk kanë një çantë me kapak në dollapin e tyre.

LEXO EDHE:  Bananja ju shpëton nga këto sëmundje

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Aktualitet14:22 - 12 Dhjetor, 2018

Studenti i përgjigjet Ramës/ O babi investo te arsimi im

Një student i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim të tij e krahasoi qeverinë me prindërit...

Trending

Read previous post:
Kapsolla të rrezikshme/ Policia kontrollon 34 subjekte

Policia ka vijuar me kontrollet në dyqane dhe pika shumicash në bazë të planit të masave për parandalimin dhe sekuestrimin...

Close