“Mos na shkatërroni ëndrrat”/ Studentët e Durrësit i bashkohen protestës

6 Dhjetor 2018, 10:49, Aktualitet CNA
“Mos na shkatërroni ëndrrat”/ Studentët e

Protestës kundër tarifave shtesë për provimet e mbartura i janë bashkuar edhe studentët e Universitetit ?Aleksandër Moisiu?, në Durrës.

Ata shprehen se tarifat që paguajnë në Universitet janë të larta dhe të papërballueshme për ekonomitë e familjeve të tyre, ndërsa kanë theksuar se arsimi nuk është biznes e qeveria duhet të ndërhyrjë për të rregulluar tarifat.

Ata iu kanë bërë thirrje të gjithë studentëve t?i bashkohen protestës. ?Mos na i shkatërroni ëndrrat?; ?Jo favorizime për përfitime personale?; ?Përgjysmim i tarifave?; ?Kryeministër racist, favorizon të pasurit?, kanë qenë disa prej parullave të tyre.

Lajmet e fundit nga