Gori bën një plan për të bashkuar Anikën dhe Shivain/ Çfarë do të ndodhë sot në “Bixhoz me Dashurinë” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Gori bën një plan për të bashkuar Anikën dhe Shivain/ Çfarë do të ndodhë sot në “Bixhoz me Dashurinë”

Publikuar

-

Shërbëtori informon Omin se një oficer ligjor dhe asistentja e tij duan ta takojnë. Oficeri informon Omin se Zvetlana ka apeluar ne gjykatë me kontratën paramartesore dhe kërkon të takojë Gorin për të vërtetuar nëse martesa e tyre është e vërtet. Om kërkon për Gorin por nuk e gjen atë. Ai kujton momentin kur i tha Gorit të largohet nga shtëpia. Oficeri ligjor i thotë Omit të firmosë dokumentin ku pranon që nuk është i martuar me Gorin. Om shqetësohet pasi në këtë mënyrë Zvetlana mund të kthehet në shtëpi.

Sapo ai bëhet gati të firmosë dokumentin Gori vjen dhe prezanton veten si bashkëshortja e Omit. Kur oficeri largohet Om e falenderon Gorin dhe e pyet ku ishte. Gori i thotë se po largohej nga shtëpia por e ndjeu se diçka e keqe po ndodhte. Om preket dhe i kërkon falje Gorit për sjelljen e tij. Bavja merr urdhër ta godasë Rudrën në kokë që ta lë pa ndjenja dhe më pas ta çojë në komisariat. Bavja acarohet nga urdhërat dhe e hedh kufjen që mban në vesh. Ajo i thotë Rudrës të shkojnë në polici por Rudra nuk pranon.

Ai ofron ta çojë Bavjan me makinën e tij në shtëpi. Mirëpo i ka harruar çelësat brenda në makinë. Bavja mundohet të gjejë ndonjë mënyrë për të hapur makinën por e prish atë. Rudra kujtohet që edhe Anika dhe Gori ja kanë prishur makinat Shivait dhe Omit. Ai gëzohet dhe Bavja habitet. Pinki i vendos kusht Anikës të bëjë diçka që Shivai ta përzë nga shtëpia. Ajo i jep afat 3 ditë. Anika largohet duke qarë.

Gori ka një ide për të bashkuar Anikën dhe Shivain. Prianka i kërkon falje Shivait dhe i kërkon t’i japë një shans Ranvirit. Gori hedh Anikën në pishinë. Om i tregon Shivait që Anika ka rënë në pishinë. Shivai me shpejtësi shkon të shpëtojë Anikën dhe e përqafon atë. Ata mësojnë se kjo ishte ideja e Gorit dhe Omit. Prianka gjen mundësinë dhe largohet nga shtëpia për t’u takuar me Ranvirin. Shivai i kërkon falje Anikës. Ata pajtohen.

Aktualitet

Foto-Tirana nga lart/ Protestë madhështore para Ministrisë së Arsimit

Publikuar

-

By

Mijëra të rinj dhe të reja janë mbledhur sot në një tubim madhështar para Ministrisë së Arsimit.

Si asnjëherë tjetër gjatë këtyre 28 viteve, rrugët e Tiranës janë “pushtuar” nga të rinjtë në një protestë paqësore, dhe larg flamujve të politikës.

Studentët i kanë drejtuar 8 kërkesa qeverisë, kanë larguar çdo elementët partiak nga protesta duke mos pranuar politizim dhe i kanë lënë qeverisë ultimatum për plotësimin e kërkesave deri në orën 16:00 të ditës së sotme.

Për më tepër, shikoni fotot e mëposhtme:

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pranoi mashtrimin me tenderin e Unazës/ Deputeti i përgjigjet Gjiknurit

Publikuar

-

By

Pas deklaratës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri, i cili pranoi se firma DH Albania që kishte fituar tenderin kishte bërë falsifikim dokumentash jashtë territorit shqiptar, ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Shehaj shkruan se Gjiknuri dhe kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro, ndryshe nga ç’pretendojnë kanë qenë në dijeni të kompanisë fantazmë, por hiqen si ‘idiotë publikë’, për të mos dalë si hajdutë të rëndomtë.

“Damian Gjiknuri pretendoi sot se ai dhe ARRSH-ja kanë negociuar e nënshkruar një kontratë 18 milionë euro pa takuar asnjë njeri tjetër veç administratorit fallco 26 vjeçar, i cili nuk e ka haberin as nga punimet publike dhe as kontratat publike, dhe ata nuk paskan dyshuar për asgjë?! Gjiknuri pretendoi, gjithashtu, se ai dhe OST-ja kanë negociuar dhe kanë nënshkruar një kontratë tjetër 12 milionë euro përsëri me të njejtin amator 26 vjeçar dhe as këta nuk kanë dyshuar dhe kuptuar asgjë?!

Po çfarë ministrie dhe institucionesh janë këto? Institucione shtetërore apo kioska rruge? Në të vërtetë, Gjiknuri dhe dy drejtorët e mëdhenj të ARRSH-së dhe OST-së janë thjesht shërbëtorët e përdorur nga Edi Rama për të vjedhur dhe pastruar paratë 30 milionë euro. Por tani që u kapën duke vjedhur, ata kanë zgjedhur që më mirë të duken idiotë në publik, se sa të dalin ashtu siç janë: hajdutë të rëndomtë e të paskrupuj”,- shkruan Shehaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kamion me drogë në kufi/ Arrestohet drejtuesi, kërkohet një tjetër

Publikuar

-

By

Policia kufitare e Durrësit ka kapur një kamion, i cili po transportonte 5 kg e 300 gr lëndë narkotike.

Në  pranga ka rënë drejtuesi i mjetit shtetasi T.H 31 vjeç, ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi E.H.

Në ngarkim të shtetasve të mësipërm materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve “në bashkëpunim parashikuar në nenin 283/a/2 të Kodit Penal.

Po ashtu nga po këto autoritet janë kapur tre shtetas të huaj që po tenmtonin të kalinin kufirin drejt Italisë me dokumente të falsifikuara. Policia ka arrestuar shtetasit V.E, 30 vjeç, banues në Turqi, S.A, 43 vjeç, banues në Turqi dhe R.A, 32 vjeçe, banuese në Filipine.

Në ngarkim të shtetasve të mësipërm materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave” parashikuar në nenin 189 të Kodit Penal./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:24 - 10 Dhjetor, 2018

Mesazhi i Ambasadës së SHBA/ Zhvilloni proces të lirë zgjedhor për KLP dhe KLGJ

Ambasada Amerikane në Tiranë ka kërkuar që sistemi i drejtësisë në vend të jetë tërësisht funksional. Në një postim në...

Aktualitet18:38 - 10 Dhjetor, 2018

Ndryshimet klimatike/ Jepet alarmi në Poloni: Bota përballet me një krizë të madhe

Në Poloni u zhvillua një Samitin për Klimën organizuar nga Kombet e Bashkuara. Gjatë këtij Samiti është dhënë alarmi se...

Aktualitet17:11 - 10 Dhjetor, 2018

Artan Fuga hedh akuza të forta/ Zbulon kush po rrjep studentët

Për akademikun dhe profesorin e  njohur, Artan Fuga, Bordit të Menaxhimi të Universiteteve janë ata që po rrjepin pedagogë e...

Aktualitet16:26 - 10 Dhjetor, 2018

Protesta në Kavajë e Shkodër/ Shoferët kundër çmimit të karburantit

Shoferët në qytetin e Kavajës dhe të Shkodrës kanë bllokuar rrugët dhe janë  duke protestuar për çmimin e  lartë të...

Aktualitet15:35 - 10 Dhjetor, 2018

Amnistia/ Të dënuarit në Burrel, letër Ministrisë së Drejtësisë

Plot 55  të dënuar në burgun e Burrelit i kanë dërguar sot një letër Ministrisë së Drejtësisë, për shkak të...

Aktualitet13:37 - 10 Dhjetor, 2018

70 vjet zyrtarizim i të drejtat të njeriut/ Çpo ndodh me lirinë e barazinë

70 vjet Deklarata Universale për të Drejtat e Njeriut. Në celebrimin e përvjetorit, Michelle Bachelet, Komisarja e Lartë e OKB...

Aktualitet13:37 - 10 Dhjetor, 2018

Foto- Studentët vijojnë protestën/ Tubim masiv para Ministrisë së Arsimit

Pavarësisht ftesës së Ramës për dialog, studentët nuk tërhiqen por vijojnë të qëndrojnë duke protestuar në mënyrë paqësore para Ministrisë...

Aktualitet22:38 - 9 Dhjetor, 2018

Zëri i Amerikës/ Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, organizatat e shoqërisë civile në Kosovë thonë se edhe gjatë vitit 2018, me gjithë përmirësimet...

Aktualitet19:51 - 9 Dhjetor, 2018

Protestat/ Franca-Trump: Mos ndërhy në çështjet tona të brendshme

Ministri i Jashtëm i Francës i bëri thirrje Presidentit amerikan Donald Trump të dielën, që të mos ndërhyjë në politikën...

Aktualitet18:27 - 9 Dhjetor, 2018

“Merkeli mbetet kancelare”

E vogël përparësia, me të cilën u zgjodh Annegret Kramp-Karrenbauer kryetare e re e CDU-së. E besuara e Merkelit duhet...

Aktualitet18:01 - 9 Dhjetor, 2018

Protesta e Astirit/ Basha: Policia po ushtron dhunë ndaj banorëve

Banorët e zonës së Astirit kanë dalë sërish pasditen e sotme në protestë për të mos lejuar shembjen e banesave...

Aktualitet17:31 - 9 Dhjetor, 2018

Përfundon protesta e studentëve/ Nesër sërish para Ministrisë së Arsimit

Sapo është mbyllur protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit. Pas refuzimit që i bënë ftesës për dialog nga kryeministri...

Aktualitet15:16 - 9 Dhjetor, 2018

Studentët shkresë Ramës e Ruçit/ Kërkesat të panegociueshme

Këshillat studentorë i kanë drejtuar një letër kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit Gramoz Ruci, Ministrisë së Arsimit dhe Universiteteve...

Aktualitet14:55 - 9 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj kërkesë studentëve/ Qëndroni të pastër, jo si ata të 90-ës

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit ditën e sotme i është bashkuar, edhe artisti Robert Aliaj. Duke folur para...

Aktualitet14:37 - 9 Dhjetor, 2018

Protesta në Bruksel/ Arrestohen 400 persona

Pas Parisit protesta të dhunshme kanë nisur edhe në Bruksel. Mësohet se më shumë se 400 njerëz janë arrestuar pas...

Aktualitet08:45 - 9 Dhjetor, 2018

Video-Kaos nga protestat në Paris/ Kulla Eifel dhe muzetë qëndrojnë të mbyllura

Protesta  e  ‘jelekëve të verdhë’ në Paris është përshkallëzuar. Mësohets e Kulla Eifel, dyqanet, restorantet dhe muzetë vijojnë të qëndrojnë...

Aktualitet17:39 - 8 Dhjetor, 2018

Media e huaj tregon skandalin/ Shqipëria publikon të dhëna të agjentëve sekretë

“The Independent” ka bërë publike një skandal të Shqipërisë që rrezikon sigurinë e vendit dhe atë ndërkombëtare. Në raportimin e...

Aktualitet16:56 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta te Bregu i Lumit/ Banori: Shtëpitë tona nuk i lëmë pa gjak

Banorët e “Bregut të Lumit” kanë nisur sërish sot protestën e tyre për mbrojtjen e banesave nga shembja për ndërtimin...

Aktualitet15:46 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studenti: Zyrtarët e Ministrisë së Arsimit na provokuan

Një student i Fakultetit të Ekonomisë ka folur në studion e Report Tv për protestën dhe kërkesate tyre ndaj Ministrisë...

Aktualitet15:14 - 8 Dhjetor, 2018

Foto-Përleshje gjatë protestave në Paris/ Policia hedh gaz lotsjellës

Policia franceze hodhi gaz lotsjellës të shtunën mbi protestuesit me “jelekë të verdhë” në Champs Elysees. Demonstruesit po protestojnë kundër...

Aktualitet15:00 - 8 Dhjetor, 2018

Foto/ Përurohet në Vjenë romani në gjuhën gjermane “1803” i autorit Besim Xhelili

Shkrimtari nga Tetova me banim në Vjenë të Austrisë Besim Xheli, të premten në mbrëmje, më 7 dhjetor 2018,  në...

Aktualitet14:02 - 8 Dhjetor, 2018

Vlerësimi i ARRSH/ Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza e Madhe

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të...

Aktualitet12:45 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta/ Policia kordon për ndarjen e banorëve të Astirit nga studentët

Protestës së studentëve për uljen e tarifave të studimit para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar edhe banorët e zonës...

Aktualitet00:01 - 8 Dhjetor, 2018

Zvicra injoron ultimatumin e BE-së, për firmosjen e traktatit të bashkëpunimit

Qeveria zvicerane do të konsultojë me agjentët e brendshëm të energjisë, një projekt-traktat që përcakton lidhjet me Bashkimin Evropian, duke...

Aktualitet23:58 - 7 Dhjetor, 2018

Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

Nga Natalie Nougayrède Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një...

Aktualitet22:42 - 7 Dhjetor, 2018

I ftohti ekstrem ‘pushton’ Kinën/ Jep alarmi i kuq

Në Kinë është dhënë alarmi i kuq se dimri i këtij viti, do të jetë më i ftoht se kurrë...

Aktualitet22:23 - 7 Dhjetor, 2018

Mes lotëve, Merkel mesazh politikës/ Koha për një kapitull të ri

Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg, ku do të zgjidhet pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel,...

Aktualitet11:53 - 7 Dhjetor, 2018

“Luftove fort me atë sëmundje të mallkuar!”/Ndahet nga jeta gazetarja e kronikës pas sëmundjes së rëndë

Sot është një ditë e trishtë për median shqiptare, pasi raportohet për ndarjen nga jeta të gazetares së kronikës, Sonila...

Trending

Read previous post:
Video-Bush përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës/ Im atë na dha besim

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush, u përlot teksa mbante fjalimin e lamtumirës për të atin,...

Close