Bushati në takimin e OSBE-së/ Shqipëria, e angazhuar për paqen dhe stabilitetin në rajoni – CNA
Connect with us

Aktualitet

Bushati në takimin e OSBE-së/ Shqipëria, e angazhuar për paqen dhe stabilitetin në rajoni

Publikuar

-

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Milano për të marrë pjesë në punimet e takimit të 25-të të Këshillit Ministror të OSBE-së. Në ditën e parë, ministrat e Jashtëm te kësaj organizate diskutuan mbi rolin e OSBE dhe përpjekjet e përbashkëta për zgjidhjen e konflikteve dhe adresimin e sfidave me të cilat përballet sot siguria dhe stabiliteti në hapësirën e OSBE-së.

Në ditën e parë të  punimeve, Ministri Bushati nënvizoi se, Shqipëria mbështet plotësisht prioritetet e kryesisë italiane të prezantuara në fillim të këtij viti, për të forcuar kapacitetet e OSBE-së dhe qasjen e saj pro-aktive në sigurinë kombëtare dhe ndërkombëtare, bashkëpunimin ekonomik dhe mjedisor, dialogun politik dhe ushtarak si dhe respektimin e të drejtave të njeriut dhe parimet themelore.

Shqipëria, tha Bushati, do të vijojë të japë kontributin e saj të çmuar jo vetëm në zbatimin e paqes dhe stabilitetit në rajonin e Ballkanit, por edhe në të gjithë rajonin e OSBE-së.

Ministri vuri theksin në rindërtimin e besimit dhe dialogut konstruktiv për përballjen e sfidave kritike dhe komplekse si konfliktet, ekstremizmi i dhunshëm, terrorizmi, kërcënimet kibernetike, rrjedhat e emigrantëve, krimi i organizuar apo edhe pengesat në zhillimin ekonomik.

“Kërcënimet e tilla transnacionale kanë nevojë, me çdo kusht, për një transparencë dhe parashikueshmëri më të madhe. Besimi dhe dialogu konstruktiv janë mjetet kyçe që do të na mundësojnë të ndajmë më shumë informacion dhe të trajtojmë së bashku sfidat aktuale dhe të ardhshme në zonën e OSBE-së”, u shpreh ministri Bushati në fjalën e tij.

Ministrat shkëmbyen mendime gjithashtu mbi forcimin e rolit dhe kapaciteteve të OSBE-së si dhe kontributin e secilit për nxitjen e bashkëpunimit mes vendeve të OSBE-së, nevojën e vendosjes së dialogut dhe përgjegjësisë së përbashkët për respektimin e parimeve dhe unitetit të Organizatës.

Gjatë punimeve të Ministerialit të Milanos, Ministri Bushati pati takime dypalëshe me përfaqësues të lartë të institucioneve të OSBE si dhe me homologë të pranishëm në Milano.

Fjala Ministrit Ditmir Bushati në Ministerialin e OSBE-së

Fillimisht dua të përgëzoj Kryesinë italiane për mikpritjen e shkëlqyer dhe për kontributin e çmuar gjatë Presidencës së OSBE-së përgjatë vitit 2018, duke e kthyer rajonin e Mesdheut në prioritet ashtu si dhe kuptimin e plotë të çështjes së politikave të sigurisë në hapësirën tonë të OSBE-së.

Angazhimi ynë i përbashkët për të ruajtur sigurinë evropiane është testuar në shumë mënyra gjatë viteve të fundit, pavarësisht parimeve dhe angazhimeve të dakorduara në Helsink dhe Paris.

Së pari, përshkallëzimi i situatës në Ukrainë dhe rajonit rreth saj, duhet të jetë çështje përparësie për të gjitha palët e përfshira. Kështu duhet të jetë zgjidhja e konflikteve të tjera në hapësirën tonë të OSBE-së. Përdorimi i forcës dhe shkelja e së drejtës ndërkombëtare në kurriz të dialogut, janë të papranueshme.

Së dyti, ne po përballemi gjithnjë e më shumë me sfida komplekse si, ekstremizmi i dhunshëm, terrorizmi, kërcënimet kibernetike, refugjatët e shumtë dhe flukset e migrantëve, sfida, të cilat kërkojnë zgjidhje efektive shumëpalëshe, dialog gjithëpërfshirës dhe rikthim të besimit.

LEXO EDHE:  Krijimi i strukturave për inegrimin në BE/ Bushati takim me KKIE

Gjithashtu, ne mund të mos jemi gjithmonë në gjendje të kapërcejmë dallimet tona dhe ne e dimë se besimi është kthyer tashmë në një produkt luksi mes nesh. Megjithatë, përpjekjet tona drejt rivendosjes së rendit evropian të sigurisë, duhet të injektohen nga fryma e bashkëpunimit, dialogut, mirëkuptimit dhe besimit.

Në këtë kontekst, ne jemi të kënaqur të shohim ndonjë përparim në rindërtimin e besimit nëpërmjet dialogut të strukturuar ose përmes formave të tjera të zgjidhjes së konflikteve.

Operacionet në terren dhe institucionet autonome të OSBE-së janë veçanërisht të rëndësishme. Ato kanë një ndikim në stabilitetin, sigurinë dhe prosperitetin e rajonit dhe janë veçanërisht tregues të qartë të punës që OSBE po kryen.

Së fundmi, përgjegjësia jonë e përbashkët bazohet në respektimin e parimeve dhe unitetit të organizatës. Është përgjegjësia jonë e përbashkët për të miratuar vendime që fuqizojnë organizatën me të gjitha burimet e nevojshme për të vazhduar zbatimin e përgjegjësive në mënyrë efikase. Vetëm në këtë mënyrë, ne mund të arrijmë rezultate në stabilitet, paqe dhe prosperitet në hapësirën e OSBE-së.

Pozicionuar në pellgun e rajonit te Mesdheut dhe të Ballkanit Perëndimor, Shqipëria ka një vëmendje të veçantë ndaj sfidave të përbashkëta të sigurisë si, terrorizmi, radikalizimi, emigracioni i paligjshëm, por gjithashtu edhe për çështje të pazgjidhura që burojnë nga një nivel i lartë mosbesimi mes palëve.

Duke qenë një vend me fokus të qartë dhe prirje të fortë euroatlantike, ne gjithashtu i kuptojmë mirë implikimet e sfidave të sigurisë të nxitura nga rajonet tona të ndërlidhura për sigurinë e gjithë kontinentit tonë.

Ne jemi të shqetësuar për përkeqësimin e situatës së sigurisë në Ballkanin Perëndimor, ku marrëdhëniet dypalëshe të pazgjidhura dhe marrëdhëniet e brendshme dhe ndonjëherë retorikat nacionaliste, minojnë përpjekjet për të rivendosur stabilitetin dhe sigurinë dhe për të larguar palët nga rrugët pajtuese.

Pikërisht në këtë kontekst të veçantë, ne e shohim si çështje tepër të rëndësishme shfrytëzimin e organizatës, si platformën e duhur për dialog, gjithëpërfshirje si dhe për rritjen e angazhimit konstruktiv e forcimin e besimit midis të gjithë aktorëve.

Shqipëria do të vazhdojë të japë kontributin e saj të vlefshëm në forcimin e paqes dhe stabilitetit në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe premton t’a përdorë këtë kontribut dhe kapacitet për dialog dhe bashkëpunim konstruktiv, në dobi të sigurisë për të gjithë hapësirën e OSBE-së.

Në lidhje me këtë, Shqipëria do të vazhdojë të mbështesë kryesimin e ardhshëm sllovak të OSBE-së dhe Sekretariatin, në gjetjen e mënyrave dhe praktikave më të mira për t’iu përgjigjur më mirë prioriteteve të shteteve pjesëmarrëse dhe organizatës në tërësi.

I dashur Enzo,

Edhe një herë, përgëzime  për udhëheqjen e mrekullueshme të kryesisë italiane përgjatë vitit 2018. Mbështetje të plotë edhe për miqtë tanë sllovakë dhe kryesinë e tyre të ardhshme. Mbetemi në pritje për të qenë pjesë e Trojkës së ardhshme.

Faleminderit./CNA.al

Aktualitet

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Publikuar

-

By

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në zonën e  Astirit.

Në njoftimi të Bashkisë së Tiranës, shkruhet se peishja e kësaj ndërtese ka gjetur mirëkuptimin e poseduesit të saj, i cili e ka boshatisur paraprakisht.

“Ashtu si edhe në shumicën e rasteve të mëparshme, IMT dhe ndërmarrjet bashkiake kanë gjetur mirëkuptimin dhe bashkëpunimin e poseduesit të kësaj godine, i cili ka bërë boshatisjen e saj, duke i hapur rrugë prishjes”- shkruhet aty.

LEXO EDHE:  Krijimi i strukturave për inegrimin në BE/ Bushati takim me KKIE

Bashkia gjithashtu bën me dije se ka vijuar puna edhe me prishjen e objekteve të tjera që ndodheshin në hapsirën ku planifikohet të ngrihet Unaza e Madhe, duke krijuar kështu mundësi për hapjen e kantierit të ndërtimit të rrugës.

“Po ashtu, ndërmarrjet bashkiake janë kujdesur që pas procesit të prishjes së ndërtimeve pa leje të bëjnë edhe zhvendosjen e mbetjeve inerte”- deklaron bashkia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Publikuar

-

By

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga projekti i Unazës së Madhe.

Përveç kësaj kauze tashmë ata kanë kërkuar edhe lirimin e 18-vjeçarit Daniel Dobraj, i cili u arrestua për plagosjen e oficeres së Reneas, Ina Nuka.

Protestuesit kërkuan lirimin e banorëve që mbahen ende në burg padrejtësisht sipas tyre dhe arrestimin e ministrit të Infrastrukturës Damian Gjiknuri dhe kreut të ARRSH Afrim Qëndro.

“Sot drejtësia e varur nga qeveria la në burg Danielin, atë studentin që duhet të ishte sot para kryeministrisë që të protestonte. Prapa hekurave duhet të jetë Damian Gjiknuri, Afrim Qendro, të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet e shtetit. Prandaj tregojnë se sa të pavarur janë gjykatat në Shqipëri. Padrejtësisht rri në burg edhe Iliri edhe Dorjani. Prandaj lironi ata që janë të pafajshëm dhe fusni kriminelët në burg, ata që organizojnë vjedhje të tillë.”-tha një banor.

LEXO EDHE:  Krijimi i strukturave për inegrimin në BE/ Bushati takim me KKIE

Më tej ai deklaroi se do sulmohet çdo fandromë dhe punonjës i ARRSH-së e Bashkisë që do tentojë t’i afrohet banesave.

Jemi të vendosur dhe do të sulmojmë çdo fadromë, çdo punonjës të ARRSH-së e Bashkisë. Do i sulmojmë tani sepse mbrojmë shtëpitë tona. nuk duam më dëmshpërblime por pezullimin e këtij projekti korruptiv”-tha banori i mbështetur edhe nga protestuesit e tjerë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Banda e politikës/Monika Kryemadhi oligarkja e madhe shqiptare

Publikuar

-

By

Në 48 orët fundit kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka marrë një rol mjaft të fortë politik. Dje në mëngjes, ajo propozoi dy ademente, për ndryshme në buxhetin e shtetit për të mbështetur studentët, të cilët prej 10 ditësh ndodhen në protestë.

Ndërkohë sot në mëngjes, doli dhe bërtiste në televizor dhe çirrej kundër Ramës dhe sulmoi bizneset. Nga ana tjetër bashkëshorti i saj, Ilir Meta, i cili është kryetari  zytar i LSI-së, de facto sepse de juro e kemi President të Republikës ktheu buxhetin e shtetit.

Të dy, apo tri qëndrimet e Monikës, apo qëndrimi i Metës do të dukeshin si një qëndrim pozitiv dhe do të vlerësoheshin nga qytetarët, por kurrësesi nuk mund të vlerësohen kur keto vijne nga Monika dhe Iliri.

Dhe për këtë ka disa arsye. Së pari Monika Kryemadhi hiqet sikur i do studentët, por nuk e thotë në asnjë rast dhe në asnjë çast se ajo dhe LSI kanë votuar dhe mbështetur Ligjin e Arsimit të Lartë në vitin 2015.

Së dyti një argument tjetër, që flet kundër Monikës në lidhje me studentët është se fëmijët  e saj studiojnë në Angli, me një kosto mijëra euro në vit në shkolla të shtrenjta dhe jo në shkollat tona publike, po ti digjej barku per arsimin e studentet ketu i mbate ketu femijet, ne universitetet shqiptare te cileve ju ka bere ligje si deputete dhe kryeministre.

Ku i gjeti paratë Monika për t’i shkolluar fëmijët në Angli? Si deputete apo nga rroga e birrut?

Ndërkohë gjatë gjithë jetës së tyre, as Monika dhe as Iliri nuk kanë bërë asgjë. Ata thjesht dhe vetëm kanë punuar në politikë, ose kanë qenë rrogëtar tek PS-ja ose rrogëtar në Parlamentit, të paguar nga taksat e shqiptarëve.

Në paktën 27 vite aktive në politikë në qoftë ka përgjegjës, për këtë sistem dhe për këtë gjendje të arsimit në Shqipëri dhe sistemin politik, që ne kemi emrat e Monikës dhe Ilir janë dy kryesorët.

Monika që flet për oligarkët, do të kishte shumë vlerë ashtu siç CNA.al e ka thënë shumë shpesh se Lulzim Basha dhe Monika janë miliarderë, që flasin për oligarkë.

LEXO EDHE:  Krijimi i KLGJ-së dhe KLP-së/ Reagon OSBE-ja

A nuk janë këta oligarkë?! Ku i gjeti paratë Monika Kryemadhi për jeten prej miliarderi, vilat luksoze, pa hyre tek ato qe nuk duken.

Ku i gjeti paratë dhe lekët për luksin e shfrenuar dhe jetën e saj, apo për të krijuar një parti private dhe pasi e krijon partinë e përdor njëherë me Saliun e njëherë me Ramën?

E pasur edhe pse nuk ke punuar një ditë dbe pasuar në kurriz të shqitarëve.

Monika Kryemadhi është oligarkja e politikës shqiptare së bashku me Ilir Metën.

Ata janë nga përgjegjësit kryesor të këtij sistemi dhe nga  përgjegjësit kyesor të përdorimit të parave për blerjen e votash në politikë, janë njërëzit kryesor që kanë investuar në kalbëzimin e sitemit politikë dhe në shkatërrimin e sistemit universitar, të cilin tre vjet më parë e votuan dhe sot bërtasin kundër tij.

Fëmijët i shkollojnë në Angli e duke jetuar e shpenzuar milionat e lusksit që janë burim nga taksat e shqiptarëve dhe  këto janë para të vjedhura nga xhepat e shqiptarëve.

CNA.al sjell shpesh me fakte dhe dokumente se cila është banda e Ilir Metës, sot president dhe kryetar de facto i LSI-së sepse detyrën e ushtron Monika, e cila ndoshta di të mbledh më shumë dhe të përfitojë më shumë se Iliri nga taksat ai shqiptarëve.

Ai Ilir që i “humbi” thesari në Kërrabë, ai  Ilir që fitoi në gjyq 5 me 0 edhe pse u kap me video, me zë dhe figurë në pazare prej 700 mijë eurosh. Ai Ilir apo ajo Monikë e sarajeve dhe e pazareve të fëqillura, por sot fatkeqësit avokatinë e studentëve po e bën Monika, e cila nuk shërben për gjë tjetër veçe për fikjen e zjarrit të studentëve.

Shqiptarët e njohin dhe e dinë kush janë ata, pasi shqiptarët kanë 27 vite që paguajnë taksa dhe këto taksa kanë pasuar Monika Kryemadhin dhe Ilir Metën që ende t’iu broçkullisin dhe t’u flasin në emër të ndershmërisë….

Ky është rasti, kur krye hajdutët e politikës japin leksione ndershmërie./ CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Aktualitet14:22 - 12 Dhjetor, 2018

Studenti i përgjigjet Ramës/ O babi investo te arsimi im

Një student i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim të tij e krahasoi qeverinë me prindërit...

Aktualitet14:12 - 12 Dhjetor, 2018

Procedimet penale për protestën/ Sqaron policia

Policia ka bërë me dije sot se gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë dhe në disa qytete të tjera janë...

Trending

Read previous post:
Zhduket gruaja në Fier/ Familja apel për ndihmë

Një grua 56 vjeçe nga qyteti i  Fierit rezulton e zhdukur prej 24 orësh. Shtetësja Liljana Tafa nga fshati Zhupan...

Close