Connect with Us

Vasili  “shuplakë“ Ramës/ Po grabit miliona me koncesionet e kërkon para nga studentët

Aktualitet

Vasili  “shuplakë“ Ramës/ Po grabit miliona me koncesionet e kërkon para nga studentët

Publikuar

-

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar akuza të forta kundër kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale Vasili ka shkaruar se Rama që po grabit me miliona para me koncesione kërkon para nga studentët.

“Mos i besoni asnje fjale ketij kryeministri shkollepak, qe urren universitetin,shkencen,kerkimin shkencor dhe dijen ne teresi.

Ky grabit ne menyre te pangopur 24 milion euro per km rruge te Unaza e Re si te ishte rruge prej floriri dhe u rjep parate e u kerkon gjakun studenteve.

LEXO EDHE:  Avokati denoncon skandalin/ Zbulon skenarin e ri të Jugosllavisë së re për të cilin po heshtin të gjithë

Turp e faqe e zeze e ketij qe plackit studentet por edhe e kujtdo, qe hesht ndersa sheh qe studentet i plackiten nga kusaret e qeverise“, – ka vazhduar ai në postimin e tij.

Ndërsa në përfundim të postimit të tij Vasili ka shkruar se të gjitha shpjegimet idiote të Edi Ramës duhen shkelur me këmbë./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.LEXO EDHE:  Pse nuk flasin avokatët e krimit të Ramës, për universitetin?!

Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  “Revoltohet” Grida Duma/ Si e durove Ramën?

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Foto sa një mijë fjalë/ Rama dhe grupi inkriminuar

LEXO EDHE:  “Perversi nxori fytyrën dhe thonjtë e pistë”/ Islami “shpërthen” ndaj Ramës: Dështak, frikacak, lëpirës e zvarranik

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Rama u përgjigjet kritikëve pas mesnate për “listën e zezë”/Ferri i pret s’keni parë gjë

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE