Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore:”E dashura e një mafiozi…” – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore:”E dashura e një mafiozi…”

Publikuar

-

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Bangok. 18-vjeçarja nga Elbasani që do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe, ka arritur të rrëmbejë vëmendjen e mediave ndërkombëtare me bukurinë e saj.

Mediat rozë në Spanjë, Tailandë, Indonezi, Filipine e shumë vende të tjera janë pushtuar nga fotografitë e nxehta të Trejsit, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në datën 16 dhjetor në Miss Universe. Të gjithë janë mahnitur nga Trejsi, duke e cilësuar si një ndër më të përfolurat, megjithatë nuk kanë munguar as kritikat për Sejdinin, ku edhe mediat e huaja nuk i kanë shpëtuar thashethemeve edhe duke gabuar në informacionin e marrë ato e kanë thënë se profesioni i saj është balerinë ekzotike, e cila kërcen kretësisht e zhveshur dhe se ka të dashur një mafioz shqiptar.

‘Flitet se Trejsi është e dashura e një mafiozi në Shqipëri. Ajo dallohet për sjelljen e saj të çmendur dhe rebele’, shkruajnë mediat e huaja. Epo tani Trejsi po njihet nga e gjithë bota dhe ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve. Shumë e cilësojnë si pretendente për fitoren dhe komentet e tilla janë të shumta edhe nga komentuesit e huaj në rrjete sociale. Ne i urojmë suksese!

tree1.png

tree.png

gfhrtjrjyfgjghdfgdfgjgfhk1.jpg

gfyjtyktyuklgfhjjdfgj.jpg

Aktualitet

Anika i bën video Shivait, Bavja hidhet nga dritarja/ Ç’do të ndodhë sot në “Bixhoz me dashurinë”

Publikuar

-

By

Anika i bën video Shivait që ta mbajë kujtim kur të largohet prej tij. Shivai gatuan dhe i thotë Anikës se po i kalon një pjesë të aksioneve vëllezërve të tij. Anika kujton që i ka marrë letrat Kanës dhe largohet nga kuzhina. Kana shkon tek Shivai dhe e informon. Shivai nxehet dhe pyet Anikën pse e bëri këtë. Anika i thotë se dy vëllezërit nuk e meritojnë pasi vetëm Shivai ka punuar.

Shakti dhe Xhanvi habiten me sjelljen e Anikës. Anika thotë se po mbron bashkëshortin e saj. Pinki është e lumtur që Anikës po i vjen koha për t’u larguar. Shivai pyet Anikën pse po e bën të gjithë këtë pasi ai është i sigurt që ajo i do Omin dhe Rudrën. Anika largohet nga ai dhe e lë Shivain konfuz. Kamini i jep Shaktit bizhuteritë e Priankës.

Shakti e kupton që ato janë fallco. Kamini kërcënon se do i tregojë të vërtetën Shivait. Shakti i lutet të mos e bëjë dhe i kap dorën. Pinki i sheh dhe xhelozon. Anika gjithashtu e sheh dhe e qorton Pinkin që po e bën Shivain të paguajë për një gabim që nuk ka të bëjë me të. Prianka takohet me Ranvirin. Ai i jep rrogën e tij dhe i premton se do e bëjë të lumtur.

Gori dhe Omkara janë konfuz me ndjenjat e tyre. Gori vendos të largohet dhe i thotë Omit ta thërrasë sa herë të ketë nevojë për ndihmë. Om i jep para por Gori nuk pranon. Halla ndalon Gorin dhe i thotë se nuk mund të shkojë pasi do mbahet rituali. Gori nuk ka zgjidhje tjetër dhe qëndron. Ajo i premton Omit se do largohet sapo rituali të mbarojë. Bavja emocionohet kur dëgjon një këngë që i kujton nënën e saj. Rudra mundohet t’i ngrejë humorin. Bavja çohet në mes të natës e uritur dhe shkon në kuzhinë për të gatuar makarona.

Rudra vendos të gatuajë për Bavjën. Rudra nuk gjen qumësht dhe thërret shitësin e qumështit. Shitësi rrëmbehet dhe në vend të tij vjen një bandit. Ai futet në dhomën e Rudrës. Bavja dhe Rudra gjejnë manekine duke u djegur në shtrat. Rudra ja mbath me vrap ndërsa Bavja hidhet nga dritarja.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Pse familja mbretërore nuk i ndërron asnjëherë këpucët? Mbretëresha ka 50 vjet me të njëjtin stil

Publikuar

-

Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle kanë një gardërobë të madhe me veshje të stilistëve të ndryshëm, por kanë diçka që ata e ndryshojnë shumë rrallë.

Duke marrë shembull nga Mbretëresha, e cila ka 50 vjet që vesh të njëjtin stil këpuce, edhe pjesëtarët e familjes mbretërore si femrat ashtu edhe meshkujt, duket se qëndrojnë në të njëjtën linjë vit pas viti.

Madje edhe pjesëtarja më e re, ajo që shihet në evente të ndryshme me fustane të kushtueshme, kur vjen puna te këpucët mban të njëjtin model në të shumtën e rasteve.

Edhe bashkëshortët e tyre, Prince William dhe Harry veshin këpucë të zeza për raste zyrtare ose çizme ngjyrë kafe gjatë pjesë tjetër të kohës.

Karine Laudort, e cila është komentuese e ekspertëve të modës, ka thënë për “Female” se ka gjithçka ka të bëjë me prakticitetin. Ajo ka shtuar se është më e lehtë që të kesh një stil praktik dhe neutral, siç janë edhe këpucët e lakuara që Kate i vesh gjithmonë.

 

“Të gjithë e dinë se familja mbretërore ka rregulla strikte në veshje, që askush nuk mund të kundërshtojë, veçanërisht kur bëhet fjalë për këpucët”, ka vijuar Karine.

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

16-vjeçari i virgjër fiton lotarinë për te Ishulli i Seksit

Publikuar

-

Fituesi i biletave falas për katër ditë te ishulli i seksit është një 16-vjeçar i virgjër.

Bëhet fjalë për një udhëtim katër-ditor te një ishull misterioz në Karaibe, ku bileta kushton zakonisht 5000 euro, dhe pjesëmarrësve u ofrohet alkool dhe seks pa kufi, e madje edhe përdorim droge. Vetëm 50 vende janë të lira.

Fituesi është Brajani, një 16-vjeçar-nga Kili, i cili jeton me prind5ërit në Nju Jork. Dhe madje e kishte bërë aplikimin duke përdorur kartën e kreditit të babait, pa i thënë gjë. Megjithatë, prindërit I kanë dhënë leje të shkojë.

Ky eveniment, që ka marrë shumë kritika për shthurjen që ofron, organizohet nga një kompani kolumbiane turizmi. Për t’u bërë pjesë e lotarisë, pjesëmarrësit duhet të blejnë diçka nga faqja e tyre e internetit.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Aktualitet14:22 - 12 Dhjetor, 2018

Studenti i përgjigjet Ramës/ O babi investo te arsimi im

Një student i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim të tij e krahasoi qeverinë me prindërit...

Aktualitet14:12 - 12 Dhjetor, 2018

Procedimet penale për protestën/ Sqaron policia

Policia ka bërë me dije sot se gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë dhe në disa qytete të tjera janë...

Aktualitet13:36 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet për KLGJ-në/ Reagon ambasadori i BE-së

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshendetur procesin për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor....

Aktualitet13:24 - 12 Dhjetor, 2018

Projekti i Unazës së Madhe/ Prishen ndërtesa të tjera

Në zonën e Unazës së Re paraditen e sotme janë shembur edhe dy ndërtesa të tjera. Pavarësisht skandalit me kompaninë...

Trending

Read previous post:
Maqedoni/ Gjykata merr vendimin për Nikolla Gruevskin

Gjykata në Maqedoni ka marrë vendimin për ish-kryeministrin e arratisur Nikolla Gruevski. Për të u dha vendimi i 30 ditëve...

Close