Michelle rrëfehet për Barack Obama: Ndonjë herë të vjen ta hedhësh nga dritarja – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Michelle rrëfehet për Barack Obama: Ndonjë herë të vjen ta hedhësh nga dritarja

Publikuar

-

Ish-Zonja e Parë e SHBA-ve dhe Barack kërkuan ndihmë profesionale për të shpëtuar martesën e tyre kur karriera e tij politike filloi ta largonte nga shtëpia për shumicën e javës.

E mbetur vetëm me dy vajzat e tyre të reja, Michelle tha se frustrimet mes tyre filluan të rriteshin dhe të ndodhnin shpesh.

Duke folur në një event, ajo tha se ishte e habitur që shumë njerëz e kanë të vështirë të flasin rreth këtyre krizave që ndodhin në martesën e tyre. Dhe, nuk kërkojnë as ndihmë profesionale për zgjidhjen e tyre.

Ajo shpjegon:

Po e ndaj këtë pjesë të marrëdhënies tonë pasi shumë njerëz e shohin martesën time si #relationshipgoals”
Zonja Obama u shpreh se njerëzit duhet të jenë realistë në lidhje me marrëdhënien dhe situatën e martesës.

LEXO EDHE:  Rita Ora rrëfen për herë të parë si u ndje kur mësoi se nëna ishte sëmurë me kancer

Më pas ajo vazhdon me shaka duke shtuar:

Unë u them të rinjve se do të ketë një pjesë të madhe të kohës kur ju thjesht doni ta shtyni atë nga dritarja! Nuk ndodh asnjë herë e kundërta. Ai kurrë nuk do të më hedhë mua nga dritarja pasi unë jam perfekte.”
Michelle, tani 54 vjeçe, u njoh me bashkëshortin e saj të ardhshëm kur ajo ishte mentorja e tij në firmën ligjore Sidley & Austin në Çikago.

Për një kohë ata ishin miq, derisa ajo i lejoi vetes të kishte ndjenja për të dhe pasi ai i kërkoi që të dilnin bashkë.

Kryesore Show Biz

“E kam fiksim babanë tënd! T’i ndërrojmë?” Ja si i përgjigjet Dua Lipa prezantuesit të njohur

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar në “Brit Awards” nuk u komentua vetëm Dua Lipa për pamjen rrëzëllitëse, por edhe babai i saj Dukagjin Lipa.

Ky i fundit shpeshherë është cilësuar nga fansat e këngëtares si një mashkull shumë simpatik.

Ndërkohë të njëjtin mendim ndan edhe prezantuesi i “Brit Awards”, Jack Whitehall i cili u ul në tavolinën ku ishin të afërmit e këngëtares dhe tha: “E kam fiksim babanë tënd! T’i ndërrojmë?”

LEXO EDHE:  Rita Ora rrëfen për herë të parë si u ndje kur mësoi se nëna ishte sëmurë me kancer

Pas kësaj, Dua u emocionua së tepërmi, mbuloi fytyrën me duar dhe u përgjigj duke qeshur: “Nuk e ndërroj kurrë babanë tim me askënd!”

Sikur kjo më sipër të mos ishte mjaftueshëm, fansat në Twitter e kanë krahasuar babanë e Dua Lipës me George Clooney duke pohuar se është edhe më i pashëm se ai.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Aurela Gaçe bën dedikimin emocionues për fëmijët e sëmurë: “Do t’ia dilni”

Publikuar

-

Gjithçka është e mundur nëse ndihmojmë njëri-tjetrin dhe këtë mesazh na përcollën këta fëmijë që po arrijnë të fitojnë betejën me sëmundjet.

Aurela Gaçe ndau me ndjekësit e saj dy lajme të gëzuara nga prindërit e dy fëmijëve, të cilët falenderojnë të gjithë ata që kanë kontribuar për kurimin e tyre.

“Miq, nuk është kërkesë për ndihmë. Është falenderim që bëjnë familjet. Këtu në këtë faqe e kudo ku prindërit kanë mundur të kërkojnë ndihmë, thirrja e klithma e prindit ka arritur të dëgjohet nga ju e sot doja vetëm t’ju lajmëroja se fëmijët po ia dalin”, nis postimin e saj këngëtarja.

Ajo publikoi në Instagram disa foto të dy fëmijëve, të cilët ndodhen në spital, por po arrijnë të mposhtin sëmundjet.

“Falë ndihmës e falë atyre njerëzve qe kanë kontribuar diçka e mirë ka ndodhur, e ky është një lajm kaq i bukur. Më i bukuri për prindin teksa sheh fëmijën duke luftuar e duke ia dalë. Ju do t’ia dilni vogëlushë luftëtarë. Ta dini se keni me vete shumë lutje, shumë njerëz që edhe pse nuk ju njohin personalisht, dëshirojnë t’ju shohin vetëm të buzëqeshur e të jetoni jetën”, vazhdon më tej në postimin e saj Aurela.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Elita të mbajti 9 muaj!” Pas lindjes së djalit, Gjiko na emocionoi të gjithëve me këto fjalë

Publikuar

-

Ditën e djeshme reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi u bënë prindër për herë të parë.

Bukuroshja postoi në llogarinë e saj në Instagram 3 foto ku shfaqej me vogëlushin dhe me bashkëshortin.

“Mbrëmë Zoti na bekoi me djalin tonë Zëri Gjikolli. Oh gëzim më të madh në jetë nuk paska!”- shkruante Elita duke zbuluar për ndjekësit edhe emrin e foshnjës.

Ndërkohë, së fundmi, ashtu siç pritej, ka reaguar edhe Gjiko, duke publikuar 2 foto, ku të tre duken si një familje e lumtur dhe e kompletuar.

Krah fotos ai ndër të tjera i uron mirëseardhjen në jetë vogëlushit të tij, Zërit, dhe pohon se është krenar për bashkëshorten që ka në krah:

LEXO EDHE:  Rita Ora rrëfen për herë të parë si u ndje kur mësoi se nëna ishte sëmurë me kancer

“Mirë se erdhe biri im Zëri Gjikolli. Në momentin që na kape gishtin me dorën tënde të vogël na more zemrat rob për tërë jetën mu e mamit tënd e cila të mbajti 9 muaj e u kujdes për çdo detaj që ti ta kishe sa më të lehtë në barkun e saj, me të cilën mburrem dhe jam krenar që o gruja jem. Babi ju don shumë dhe do jetë gjithmonë pranë jush në çdo moment. Të dua shumë!”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Trending

Read previous post:
Maqedoni/ Gjykata merr vendimin për Nikolla Gruevskin

Gjykata në Maqedoni ka marrë vendimin për ish-kryeministrin e arratisur Nikolla Gruevski. Për të u dha vendimi i 30 ditëve...

Close