I jepte makinës me shpejtësi skëterrë, moderatori tregon si i fali polici gjobën – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

I jepte makinës me shpejtësi skëterrë, moderatori tregon si i fali polici gjobën

Publikuar

-

Moderatori Arjon Muça në një intervistë në emisionin “Kafein” ka treguar se si u kap nga policia rrugore, ndërsa drejtonte automjetin e tij me pak shpejtësi, tej normave të lejuara në Durrës.

Mu kujtua historia me një polic që e përshëndes. Më ka ndaluar në Durrës me 12 km më shpejt se limiti dhe ishte gjoba nja 170 mijë lekë. Ai më tha se po të fal se dukesh se që je djalë i rregullt se isha me rrip sigurimi, me drita ndezur”, -tregoi moderatori.
Kurse moderatori i këtij emisioni e pyeti Muçën, i cili ka qenë edhe moderator në se i kishte dhënë ndonjë lekë policit, meqë i fali gjobën.

Moderatori më pas e mohoi ta kishte bërë një gjë të tillë.

Kryesore Show Biz

A e dini cili është programi shqiptar më i ndjekur në Instagram?

Publikuar

-

Arbana Osmani postoi në Instastory profilin e “Dua të të bëj të lumtur” në Instagram, që momentalisht numëron pak më shumë se 60 mijë ndjekës.

SAKTËSISHT 60,161 MOMENTALISHT.

“Dua të të lumtur është programi televiziv me më shumë ndjekës në Instagram,” shkroi moderatorja si një mënyrë për të falenderuar ndjekësit për vlerësimin dhe për të lënë të nënkuptuar diferencën (në ndjekës online) me programet e tjera. Por a është vërtet “Dua të të bëj të lumtur” programi më i ndjekur?

Padyshim që emisioni i të shtunës mbrëma, për vetë tematikën dhe mënyrën e ndërtimit si program, është një ndër emisionet më të ndjekura primetime. Ndonëse kanë kaluar tri sezone, spektaktori ka ende interes për historitë që trajtohen në formën e surprizave ose jo.

Megjithatë vlen të thuhet se Instagrami nuk është një matës i saktë i audiencës, për aq kohë sa një pjesë e programeve nuk kanë një faqe zyrtare ku të mund të bëhet krahasimi ose e kanë një të tillë, por nuk përdoret për ndofarë qëllimi specifik.

Për shembull, @xingme_ermalin në Instagram ka rreth 11,500 ndjekës, por pjesa më e madhe e përdoruesve (për të mos thënë të gjithë), për t’u njoftuar me të rejat e emisionit drejtohen tek profili i Ermal Mamaqit, i cili numëron më shumë se 1 milion ndjekës. Siç mund ta shihni, profili i Ermalit është i gjithi në favor të emisionit.

SHKËPUTUR NGA INSTAGRAMI I ERMAL MAMAQIT – MOMENTALISHT ME 1,009,951 NDJEKËS

E njëjta gjë vlen edhe për Rudina Magjistarin, Instagrami i të cilës është i mbushur me video dhe foto të programit të pasdites.

SHKËPUTUR NGA INSTAGRAMI I RUDINA MAGJISTARIT – MOMENTALISHT ME 352,634 NDJEKËS

Po kështu, “E diela shqiptare” dokumentohet e gjitha tek @rtvklan në Instagram (momentalisht me 191,095) ose në profilin zyrtar të Ardit Gjebreas me më shumë se 458,000 ndjekës.

SHKËPUTUR NGA INSTAGRAMI I ARDIT GJEBREAS – MOMENTALISHT ME 458,053 NDJEKËS

Edhe sikur ta marrim të mirëqenë që Instagrami është një matës 100% i saktë i audiencës, “Dua të të bëj të lumtur” nuk është programi më i ndjekur. Siç mund ta shihni, vendin e parë e mban “Në kurthin e Piter Pan” me më shumë se 83,800 ndjekës.

MOMENTALISHT ME 83,845 NDJEKËS.

Madje vetëm Xheison, vogëlushi që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve që në puntatën e parë, numëron më shumë se 82,000 fansa./burimi:Anabel.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rikthim në masakrat e vitit 1999/Bëhet publike fotoja e këngëtares shqiptare në gjendje të fikëti

Publikuar

-

Ditën e djeshme ishte 20-vjetori i nisjes së bombardimeve të forcave aleate të NATO-s ndaj bazave ushtarake serbe.

Shumë qytetarë të Kosovës asokohe për 72 ditë rresht kanë parë tmerrin me sytë e tyre dhe kanë përjetuar së bashku me familjarët një nga luftërat më të mëdha.

Shumë persona janë drejtuar drejt Bllacës për të shpëtuar nga barbarizmi serb.

Një prej tyre ka qenë këngëtarja e njohur Fjolla Morina.

Së fundmi, është bërë publike kudo në rrjet një foto e këngëtares në gjendje të fikëti raporton “Prive.al.”

Siç mund ta shikoni në foton e mëposhtme, gjendja e saj shëndetësore nuk ka qenë aspak e mirë, ndërkohë pranë saj qëndron nëna e Fjollës duke qarë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

E rrethuar nga fansat/Anxhela Peristeri feston sot ditëlindjen dhe surprizohet në mënyrë spektakolare

Publikuar

-

Këngëtarja e talentuar Anxhela Peristeri feston sot ditëlindjen dhe është emocionuar pa masë nga surpriza që i bënë në mes të skenës së një lokali, ku po performonte.

Miku i tij, Aurel Thellimi është ngjitur në skenë dhe me një tortë në formë A-je në duar ka surprizuar këngëtaren para fansave të saj, të cilët njëzëri i kënduan urimin e ditëlindjes.

Siç gjithnjë e ka shprehur në daljet e saj mediatike, muzika dhe fansat janë një pjesë e pandarë e këngëtares, kësisoj surpriza për të ka qenë spektakolare.

Gëzimi dhe lumturia e Anxhelës kanë qenë më se të dukshme dhe duke buzëqeshur, bukuroshja ka fikur qirinjtë e tortës.

Dita e sotme do mbahet mend gjatë nga ajo dhe nga fansat e saj të cilët ishin të pranishëm.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:32 - 24 Mars, 2019

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Aktualitet09:03 - 24 Mars, 2019

Pas 20 vitesh/ Zyrtari i NATO-s:Bombardimi, ndjenjë dëshpërimi dhe lehtësimi

Sa herë që kujtohet fushata e sulmeve ajrore të NATO-s, e nisur më 24 mars të vitit 1999, personi i...

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Trending

Read previous post:
Cilësitë individuale që e shndërruan në lider George H. W Bush

Ish-ambasadori, Agim Nesho, është shprehur se George Herbert Walker Bush, pavarësisht se vinte nga një familje e madhe në SHBA,...

Close